Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Güder, Kiracıların Hak Sahibi Olacağı Konutların Detaylarını Paylaştı

Malatya Sonsöz…:Malatya Olay…:
Geçtiğimiz hafta Battalgazi Belediyesi tarafından temelleri atılan 400 Sosyal Konut’un detaylarını paylaştı. Battalgazi Belediyesi Sosyal Konutların, maliyeti ne kadar olacak, kimler faydalanacak…

Bu haberin fotoğrafı yok

Başkan Güder, Kiracıların Hak Sahibi Olacağı Konutların Detaylarını Paylaştı

başvurular başladı mı ve ne zaman teslim edilecek? Sorularını cevapladı.

Battalgazi Belediyesi geçtiğimiz günlerde 400 konutluk sosyal projenin temellerini atmış ve birçok kiracıya da umut ışığı olmuştu. Kiracıya müjde niteliğinde olan sosyal konutların detayları da vatandaşlar tarafından merak ediliyordu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, birçok vatandaşın merak ettiği 400 sosyal konutun detayları ile ilgili önemli bilgeler verdi.

“KENDİ SÖKÜĞÜMÜZÜ DİKMEKLE SORUMLUYUZ”

"Yapılacak sosyal konutlarda birinci önceliklerinin Battalgazi İlçesinde yaşayanların olacağını belirten Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi’de şu an 63 bin adet yaşanamaz yer ve hak sahibi olarak da 35 bin konut var. Dolayısıyla bizler de önce kendi söküğümüzü dikmekle sorumluyuz. Burada aslında projemiz faklıydı. Kentsel dönüşümü devam ettirmek istiyorduk." Diye kaydetti.

SADECE KİRACILAR MI BU KONUTTAN YARARLANACAK?

"Ev sahiplerinin depremde sonra gerek yerinde dönüşüm noktasında olsun gerek rezerv alanda gerek yerinde dönüşüm kapsamında ev sahibi olabildiklerini belirten Başkan Güder, “Ama kiracılar orta da kalıyorlar tabiri caizse, bunlara ulaşıp ellerinden tutmamız lazım. AFAD’dan hak sahibi olamayan insanlarımıza bu konutları vereceğiz inşallah. Zaten ev sahipleri hak sahibi oluyor, konutu oradan sağlanacak. Fakat kiracısınız kotunuz yok ya da konut alma imkânınız yok veya ev yıkıldı ama bazı sebeplerden dolayı hak sahibi olamadınız. O gibi destek alamayan insanlara destek olmak bizim amacımız.” Diye ifade etti.

“DURAĞANLIĞI YAKALADIĞIMIZDA FİYATLARI BELİRLEYECEĞİZ”

"Binaların maliyeti ile ilgili Başkan Güder şu bilgileri paylaştı: Temellerimiz attık. Tek yerde değil İnderesi ve Çevreyolunun altı. Burada inşallah biz binaları ortaya çıkaralım. Binaları ortaya çıkardıkça giderlerimiz de ortaya çıkacak. Şu an ki süreçte hesap yapmak mantıklı gelmiyor. Çünkü bugün aldığınız demir yarın farklı bir fiyat olacağı için verdiğimiz sözden dönememek için inşaatı belli bir yere kadar kendi öz kaynaklarımızla devam edeceğiz. Belli bir noktaya getirdikten sonra öncesinde harcadıklarımızla harcayacaklarımızı belirleyeceğiz.

2023 ve 2024 ekonomik noktada ülkenin en önemli ve en sıkıntılı yılları, Sayın Cumhurbaşkanımız 2024’ün 2’inci yarısında enflasyonda bir durağanlığın olacağını söylüyor. Bizde o durağanlığı yakaladığımızda fiyatları belirleyeceğiz.”

“BAŞVURULAR BAŞLADI, 1 BUÇUK YILDA BİTECEK”

400 adet sosyal konuttan faydalanmak isteyen vatandaşların başvurusunu almaya başladıklarını belirten Başkan Güder, konutların bitirme süresinin de 18 ay yani bir buçuk yıl olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Asrın Felaketi…Kahramanmaraş depremleriyle
Sıradaki Haber Bugün 390 Gün Oldu, Kira Ve Taşınma Parası Almayan Vatandaşlar Var Tas Kayıp Mesele Büyük