Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Yıldız; Gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa oldu

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
İYİ Parti’nin yeni il başkanı Serdar Yıldız, “Gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa oldu.”dedi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başkan Yıldız; Gazetecilere yönelik

Yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa oldu

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız yaptığı basın açıklamasın da konua hakkı9n da aynen şunları söyledi:”Değerli basın mensupları. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur.

1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır.

Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir.

Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır.

Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; “Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi dava dosyasına girmiştir.

Dosyada delil diye yer alan; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.

Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz:

Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır.

Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır.

Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir haktır.

Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz.

Aziz milletimize saygılarımızla…”

İYİ PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU…:

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Yıldız’ın açıklaması aynen şöyle:

"Açıklama

“Geçtiğimiz günler de kendilerini İYİ Parti kurucu üyeleri olarak tanıtan bir grubun İYİ Parti Malatya İl Başkanlığına atanan Serdar Yıldız’ı ve parti genel merkezini töhmet altında bırakan açıklamalar yaparak istifa ettiklerini belirtmelerinin ardından bazı basın yayın kuruluşlarında “İYİ Parti’den 300 kişi istifa etti” şeklinde yapılan haberler hakkında İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı dezenformasyon bilgi paylaşıldığı için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konu ile alakalı olarak yazılı basın açıklaması yapan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ; “İYİ Parti Genel Merkez Yönetimini ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve bizleri hedef alan bir basın bildirisi yayınlayarak partimizden istifa etmeleri bazı basın yayın organlarınca kamuoyunda dezenformasyon oluşturacak şekilde yayınlanmıştır. Öncelikle bahse mevzu haberlerde belirtildiği üzere partimizden 300 kişiye varan bir istifa durumu söz konusu değildir. Basın bildirisi yapan gruba da dâhil olmak üzere göreve atandığımız süre içerisinde partimizden resmi istifa sayısı 35 kişidir. Bu istifaların büyük bir bölümü bilgimiz dâhilinde olan kamu kurumlarında memurluk hakkı kazanan veya ikamet kayıtlarını Malatya dışına taşımak zorunda kalan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bir haber ajansı tarafından üyelerine “İYİ Parti’de 300 kişi istifa etti” başlıklarıyla servis edilen haber için ilgili kurum hakkında tüm hukuki süreçleri başlatmış bulunmaktayız.” Dedi.

Açıklamalarının devamında teşkilat olarak tamamen yerel seçimlere odaklarını belirten Yıldız, “Bu bağlamda bizleri Malatya’mıza hizmet etmekten alıkoyacak tüm dış etmenlere gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatacağız.” Dedi

Malatya Kamuoyuna;

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı görevine, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Buğra Kavuncu’nun önerisi Genel Başkanımız Meral Akşener’in olurları doğrultusunda atanmam gerek il teşkilatımız üyelerince gerekse de ilçe teşkilat üyelerimizce büyük bir teveccüh ile karşılanmasına rağmen kendilerini İYİ Parti kurucu üyeleri olarak adlandıran bir grubun İYİ Parti Genel Merkez Yönetimini ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve bizleri hedef alan bir basın bildirisi yayınlayarak partimizden istifa etmeleri bazı basın yayın organlarınca kamuoyunda dezenformasyon oluşturacak şekilde yayınlanmıştır. Öncelikle bahse mevzu haberlerde belirtildiği üzere partimizden 300 kişiye varan bir istifa durumu söz konusu değildir. Basın bildirisi yapan gruba da dâhil olmak üzere göreve atandığımız süre içerisinde partimizden resmi istifa sayısı 35 kişidir. Bu istifaların büyük bir bölümü bilgimiz dâhilinde olan kamu kurumlarında memurluk hakkı kazanan veya ikamet kayıtlarını Malatya dışına taşımak zorunda kalan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bir haber ajansı tarafından üyelerine “İYİ Parti’de 300 kişi istifa etti” başlıklarıyla servis edilen haber için ilgili kurum hakkında tüm hukuki süreçleri başlatmış bulunmaktayız. İYİ Parti ülke genelinde en çok üyeye sahip üçüncü büyük parti konumundadır. Ve Malatya’mızda da üye sayılarımız hızla artmaktadır. İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı görevim süresince yönetim kurlu üyelerimizle birlikte ilçe sınırlarımızda üye sayımızı nerdeyse iki kat bir farkla artırmıştık. Şimdi yeni görevim de de aynı azim ve kararlılıkla Malatya’mızın karanlık günlerine son vermek İYİ Parti’mizin güneşi ile Malatya’mızı aydınlatmak adına daha fazla çalışmaya, elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya devam ediyoruz.

Genel merkezimizce yapılan atanmamızın ardından ilerleyen günlerde yeni yönetim kurlumuzu ve yerel seçim politikalarımızı paylaşacağımız geniş katılımlı bir basın istişare toplantısı düzenleyeceğiz. Bu vesile belirtmek isterim ki, İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı olarak kapılarımız tüm basın mensuplarına açıktır. Gerek parti çalışmalarımız gerekse de ilimiz genelinde ki tüm sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi almak isteyen tüm basın emekçilerimize bizlerle irtibata geçmeleri halinde her türlü bilgiyi en şeffaf şekilde paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Tüm hemşerilerimiz ve Malatya kamuoyunca bilinmelidir ki; İYİ Parti neferleri olarak ülkemizin ve memleketimizin menfaatleri dışında herhangi bir ikinci bir planımız yoktur.

Özetle geçmiş seçim sonuçlarının ardından Türk Milletinin sesine kulak veren ve aziz Türk Milletinin feragatine güvenen Genel Başkanımız Meral Akşener “Hür ve Müstakil” politikalar ile çalışmalarına hız vermiştir. Bizlerde hem Malatyalı hemşerilerimizin beklentilerine cevap verecek güçlü kadrolarla tüm dikkatimizi 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçim sürecine vermiş bulunmaktayız. Bu bağlamda bizleri Malatya’mıza hizmet etmekten alıkoyacak tüm dış etmenlere gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatacağız.

Malatya kamuoyuna saygı ile belirtiriz."

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya…:
Seçime doğru...Siyasi Kulisler yoğun…Seçim
Sıradaki Haber Yerel seçime Doğru Malatya Büyükşehir Ve İlçelerde Belediyeleri Kim Kazanır ?