Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Er Tv’nin kabloları kesilerek yayını engellendi; Medya dünyası bunu da gördü

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatya’nın uydu ve karasal yayın kuruluşu ERTV’nin yayın yapmasını sağlayan ana kablosunun kesilmesi üzerine gece saatlerinden itibaren yayın akışı kesildi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Er Tv’nin kabloları kesilerek yayını engellendi;

Medya dünyası bunu da gördü…

Yapılan incelemelerde, Türk Telekom’a ait bağlantı kablosunun kesildiği tespit edildiği öğrenildi.

ERTV yöneticilerinin konu hakkında emniyete giderek şikayette bulunduğu öğrenildi. Olayın ardından yaklaşık 12 saat televizyonda yayın verilemedi. Olay yerine gelen emniyet ekipleri, gerekli çalışmaları yaptı.

ERTV personelleri bu hain saldırıyı kınayarak, olayın failleri, arkasındaki kirli menfaat çeteleri ve baronları ortaya çıkana kadar sürecin yakından takip edileceği vurgulandı.

ERTV adına basın açıklamasını okuyan ERTV Programcısı Hülya Kaya şu ifadeleri kaydetti;

Malatya Olay Tv…: Menfaat çeteleri ve baronlar ortaya çıkana kadar sürecin takipçisi olacağız

“Değerli meslektaşlarımız ve kıymetli izleyicilerimiz;

Televizyonumuz 9 Kasım Perşembe gece yarısından itibaren kalleşçe bir saldırıya maruz kalmış, yayınımızın yerelden ulusala, Malatya’dan dünyaya ulaşmasını sağlayan teknik alt yapı kabloları kesilmiştir. Televizyonumuzdan gece 3’ten şu saatlere kadar yaklaşık 12 saattir yayın verilememektedir. Tahrip edilen alt yapının Telekom ve Televizyonumuz ekiplerinin özverili çalışmasıyla en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmalar devam etmektedir.

Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki; kesilen halkın özgür sesi ERTV’nin kabloları değil, milyonlarca Malatyalının sesidir. 6 Şubat depremlerinden bu yana zorlu şartlar altında vatandaşların ve şehrin sorunlarını objektif bir yayıncılık anlayışıyla ekranlara getiren, her koşulda Devletinin ve Milletin yanında yer alan yayın politikası ile ERTV’ye yapılan bu alçak saldırı en hafif tabirle halkın haber alma özgürlüğüne vurulan bir darbedir.

Yaşanılan bu çirkin hadise emniyet başta olmak üzere ilgili makamlara aktarılmış olup, gerekli inceleme ve soruşturma süreci devam etmektedir.

Olayın failleri, arkasındaki kirli menfaat çeteleri ve baronlar ortaya çıkana kadar sürecin yine sizler adına yakından takipçisi olacağımızı belirtiyor, gece yarısından bu saate kadar destek mesajlarıyla yanımızda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

KİM NE DEDİ?

Akın'dan ERTV'ye destek ziyareti

Televizyonumuza yapılan bu hain saldırının ardından bizlere ilk destek veren isim Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın oldu. Televizyonumuzu ziyaret eden Akın, geçmiş olsun dileklerini iletip, tarafsız yayın yapan ERTV’ye yapılan bu alçak saldırıyı kınadı.

"Akın'dan

Televizyonumuza yapılan bu hain saldırının ardından bizlere ilk destek veren isim Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın oldu. Televizyonumuzu ziyaret eden Akın, geçmiş olsun dileklerini iletip, tarafsız yayın yapan ERTV’ye yapılan bu alçak saldırıyı kınadı.

ERTV’nin yayın yapmasını sağlayan ana kablosunun kesilerek, yayın akışının kesilmesi üzerine beraberinde yetiştiriciler ile birlikte ERTV’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın bu alçak saldırıya tepki gösterdi.

“Tarafsız yayın yapan ERTV’ye yapılan bu hain saldırıyı kınıyoruz” diyen Akın, olayın faillerinin bir an önce bulunması gerektiğini vurguladı. Akın, “Gece saatlerinde yayın akışına yapılan saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz. Tarafsız yayın yapan, yetiştiricilerimizin ve çiftçilerimizin de sesi olan ERTV ailesine ve ERTV’deki değerli arkadaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diliyoruz. Bu olayın faillerinin bulunması ve gerekli cezai işlemin yapılmasını yetkililerden bekliyoruz. Çünkü insanların haber alma ve tarafsız yayın yapma özgürlüğünü hiç kimse kısıtlayamaz ve bu tür konulara hiç kimse cesaret etmesin. Biz bu tür olayların her zaman yetiştiricilerimiz ve çiftçilerimizle birlikte karşısında olacağız. Gerek tarım platformu olarak, gerekse birlik olarak bu anlayış içerisinde her zaman, her yerde bütün haksızlık, hukuksuzluklara her platformda karşı çıktık, bugün de ERTV ailesine yapılan bu haksızlığı ve alçak saldırıyı kınıyoruz. Geçmiş olsun diyoruz. İnşallah yayınları hemen başlar.” İfadelerini kullandı.

STK'lardan ERTV'ye destek…

"Siyasilerden

Televizyonumuza yapılan hain saldırının ardından Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf odaları, oda ve dernekler de bu hain saldırıyı kınadılar.

Televizyonumuza yapılan hain saldırının ardından Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf odaları, oda ve dernekler de bu hain saldırıyı kınadılar.

ERTV’nin yayın yapmasını sağlayan ana kablosunun kesilerek, yayın akışının kesilmesi üzerine Malatya’daki Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf odaları, oda ve dernekler de geçmiş olsun dileklerini iletip, ERTV’ye yapılan bu hain saldırıyı kınadılar.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin yaptığı açıklamada; “Malatya’mızın medya kuruluşlarından ERTV’nin televizyon yayınının teknik alt yapı kabloları kesilerek yayın verilmesinin engellenmesi olayını üzüntü ile öğrendim. Cesur yayın ve gazeteciliğin sorumluluğu içinde yayın yapan ERTV’ye yönelik bu girişimi kınıyorum, esnaf camiası olarak yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, depremden sonra konteynerde zor şartlarda yayın yaptıklarına şahit olduğum ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Çökmüş bir şehirde zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarda yayın ve gazetecilik yaparak bu kentin sesini duyurmaya çalışan Malatya’mızın tüm medya kuruluşlarının desteklenmesi gerektiği bir ortamda böylesine çirkin olay bizi derinden üzmüştür. Olayın yakından takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Sadece Malatya'mızın değil, bölgenin önemli yayın kuruluşlarından biri olan ER TV’nin ana kablolarını kesmek suretiyle yayınlarını engelleme girişimini şiddetle kınıyor, sorumluların bir an evvel tespit edilmesini diliyorum. Tüm ERTV ailesine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu da “Malatya’nın uydu ve karasal yayın kuruluşu ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla ana kablolarının kesilmesi olayını şiddetle kınıyor, faillerin biran önce bulunmasını temenni ediyorum. Malatya’mızın önemli bir değeri olan ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Malatya Kültür Yaşam Derneği Başkanı Atilla Kantarcı, “Size yapılan saldırı hepimize yapılmıştır… Kınıyoruz… BASIN HÜRDÜR SUSTURULAMAZ” ifadelerini kullandı.

"STK'lardan

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği de “Maginder olarak, ER TV Ailesi'ne yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyor ve tüm desteklerimizi sunuyoruz. Sizlerle birlikte olduğumuzu bilmenizi isteriz” ifadelerini kaydetti.

Ekonomist Köşe Yazarı Mustafa Bahadır Altaş, “ERTV ailesine çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Malatya'nın özgür sesi ve ekranı olarak en kısa sürede yayın hayatına devam etmesini diliyorum” dedi.

12 BingölSpor Kulübünden yapılan açıklamada da “Kulübümüzün canlı yayın sponsoru ERTV’ye düzenlenen çirkin saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyor, ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Basın özgürlüğüne yapılan bu saldırının faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek, Çamlıca Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıtaş, Uluslararası Diriliş Hareketi'de Genel BaşkanI Mehmet Zafer, Yeşilyurt Engellileri Koruma ve Destekleme Derneği Başkanı Adnan Pekmezci de saldırıyı kınayarak, ERTV’ye geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Siyasilerden ERTV'ye destek mesajları…

Televizyonumuza yapılan hain saldırının ardından siyasiler, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler tepkilerini dile getirerek ERTV’ye destek oldular. Kentin siyasileri, yayımladıkları mesajla televizyonumuza geçmiş olsun dileklerini iletip, konunun takipçisi olacaklarını belirttiler.

Televizyonumuza yapılan hain saldırının ardından siyasiler, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler tepkilerini dile getirerek ERTV’ye destek oldular. Kentin siyasileri, yayımladıkları mesajla televizyonumuza geçmiş olsun dileklerini iletip, konunun takipçisi olacaklarını belirttiler. 

ERTV’nin yayın yapmasını sağlayan ana kablosunun kesilerek, yayın akışının kesilmesi üzerine Malatya’nın siyasileri açıklama yaparak geçmiş olsun dileklerini iletip, ERTV’ye yapılan bu hain saldırıyı kınayıp, konunun takipçisi olacaklarını ifade ettiler.

AK Parti Malatya milletvekili Bülent Tüfenkci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Malatya’mızın yayın organlarından uydu kanalımız ERTV’ye karşı yapılan çirkin saldırıyı en sert şekilde kınıyorum. Özgür basın şiddetle, sansürle veyahut başka hukuk dışı yöntemlerle susturulamaz. Konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isterim” ifalerine yer verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca da “Malatya’mızın yayın kuruluşlarından uydu kanalımız ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla ana kablolarının kesilmesi olayını şiddetle kınıyorum. Faillerin biran önce bulunmasını temenni ediyor, ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajını paylaştı.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan da “Malatya’nın uydu ve karasal yayın kuruluşu ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla Perşembe sabaha karşı 03.30 civarında kanalın ana kablolarına zarar verilmiştir. Emniyet Müdürlüğümüz faillerin bulunması, Telekom ekiplerimiz de verilen zararın giderilmesi için çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürmektedir. Malatya’da birçok kesime hitap eden ERTV, şehirdeki gündemi yakın takip edip yayınları aracılığıyla vatandaşlarımızı bilgilendirmektedir. Yapılan bu eylemi şiddetle kınıyor, ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimle birlikte faillerin bulunması için konunun bizzat takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Celal Fendoğlu’da mesajında; “Malatya’mızın uydu ve karasal yayın yapan televizyon kuruluşlarından ERTV’nin yayınını sağlayan kabloların kesilerek yayın akışının kesildiğini üzüntü ile öğrendim. Malatya’mızın şuanda en eski televizyon kuruluşu olan ERTV’nin  gece yarısı kablolarının kesilerek yayının durdurulması olayı kabul edilemez, hesap sorulması gereken bir durumdur. Malatya’mızda yayınlarını takdirle karşıladığımız, tüm Malatyalıları kucaklayan yayın politikası ile geniş bir izleyici kesimine sahip olan ERTV’ye yönelik bu saldırıyı kınıyorum, bu olayında sonuna kadar takipçisi olduğumun bilinmesini isterim. ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Malatya eski Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. 24. 25. 26. 27. Dönem Malatya Milletvekili Öznur Çalık da; “Malatya’mızın yayın kuruluşlarından ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla ana kablolarının kesilmesi olayını şiddetle kınıyor, faillerin biran önce bulunmasını temenni ediyor, ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajını paylaşarak ERTV’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Malatya’mızın yayın kuruluşlarından ERTV’nin kablolarının kesilmesi sonucu yayınlarının engellenmeye çalışılmasını şiddetle kınıyor, faillerin en kısa sürede bulunmasını temenni ediyorum. ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajını paylaştı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder de “Malatya’mızın yayın kuruluşlarından uydu kanalımız ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla ana kablolarının kesilmesi olayını şiddetle kınıyorum.
ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, faillerin biran önce bulunup, adalete teslim edilmesini umuyorum” açıklaması ile ERTV’ye destek verdi.

MHP Malatya İl Başkanı Gökhan Gök de “Malatya’mızda Uzun yıllardır yayıncılık hayatını sürdüren ve deprem afetinin ilk gününden itibaren tüm kadrolarıyla depremzede hemşehrilerimizin yanında yer alan ER TV’ye yapılan saldırıyı kınıyor, kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım da “Er Tv’nin tarafsız yayıncılığına yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Faillerinin bir an önce bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.” Dedi.

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Boyraz da açıklamasında “Malatya’mızın köklü medya kuruluşlarından Er Tv’ye yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Yaşanan bu hadiseden dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı da “Malatya’nın uydu ve karasal yayın kanalı olan ERTV’nin yayın yapmasını engellemek amacıyla yapılan saldırıyı kınıyor, ERTV’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın yakından takipçisi olacağız” mesajını paylaştı.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, MHP Malatya eski İl Başkanı Mesut Samanlı, Kültür Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Çetin Şişman da arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Televizyonumuz ERTV haricinde Malatya’da yayın yapan bir diğer kuruluş Malatya Vuslat Tv yayımladığı mesajında; Şehrimizde yayın yapan diğer kuruluş ERTV’ye yapılan elim olayı esefle kınıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bizimde sesimiz kısılmaya çalışılmış, yayın yapmamızı engelleyecek şekilde kablolarımız kesilmişti. Şehrimizin dünyaya açılan seslerini çirkin suikastlerle kesmeye çalışanlar basının susmasını isteyenler iyi bilmelidir ki bizi hiçbir zaman susturamazlar. Yine bizlerin de yaşamış olduğu gibi kablolarını keserek, yayınlarına ara vermek zorunda bırakılan ERTV çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yanlarında olduğumuzu beyan ediyoruz. Malatya Vuslat TV olarak hiçbir emek suikastçisinin yaptığı bu eylemin karşılıksız kalmayacağı kanaatinde olup, tekerrür eden bu olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını umut ediyoruz. Bir kez daha yaşanan bu nahoş olay dolayısıyla kardeş kuruluşumuz ERTV’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap GÜNER, yaptığı açıklamada “Malatya’mızın Uydu’dan yayın yapan Er TV’nin yayın yaptığı Sivas Karayolu üzerinde bulunan binasındaki alt yapı kablolarınının kesilerek yayınının kesilmesine neden olan saldırı girişimini Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak şiddetle kınıyoruz.Yıllardır Malatya’nın sesi olarak yayın yapan ve şehrimizin bir değeri olan ER TV’ye yapılan alt yapı kablolarının kesilmesi ve elektrik direğine zarar verilip, kablolarının da yerde bırakılması basit bir hırsızlık olayı olmayıp, Televizyonun yayınının kesilmesine yönelik olduğunu göstermektedir. Bu nedenle; ER TV’nin yayınının kesilmesine neden olan bu saldırı girişimini şiddetle kınıyor, yayını engellemek isteyenlerin bir an önce bulunmasını bekliyoruz.  ER TV ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  Basın kuruluşuna yönelik saldırı girişimlerini şiddetle kınıyoruz. Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak ER TV Camiasının yanında olduğumuzu belirtir, saldırıyı yapanların bulunmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti de “Malatya’nın uydu ve karasal yayın kuruluşu ERTV’ye yapılan eylemi şiddetle kınıyor, ERTV ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Özgür basın şiddetle, sansürle veya hukuk dışı başka yöntemlerle susturulamaz” mesajını paylaştı.

Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Yunus Evliyaoğlu ve yönetim kurulu, aynı zamanda TV Sen üyesi olan ER TV’ye yapılan saldırıyı kınadı. TV Sen Genel Başkanı Yunus Evliyaoğlu, ER TV yayınının susturulmasına, sesinin kesilmesine yönelik yapılan hain saldırıyı kınadıklarını söyledi. Evliyaoğlu: “Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası olarak bu üzücü hadise ile saldırıya uğrayan ERTV yönetimine ve personeline geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm üye kanallarımızla birlikte bu vesileyle belirtmek isteriz ki her ne suretle olursa olsun basın ve yayın faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik her türlü eylem ve girişimin karşısındayız. ER TV’ye yönelik saldırının ardından emniyet ekipleri ve adli merciler gerekli inceleme ve soruşturmayı titizlikle yürütmektedir. Biz de sendika olarak sürecin yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” dedi.

Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası da “Sendikamızın üye televizyon kanalı olan Malatya’da yayın yapan ERTV dün gece hain bir saldırıya uğramıştır. 9 Kasım gece saat 3 sıralarında televizyon yayınının teknik alt yapı kabloları kesilerek, yayınının susturulmasına, sesinin kesilmesine yönelik yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası olarak bu üzücü hadise ile saldırıya uğrayan ERTV yönetimine ve personeline geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm üye kanallarımızla birlikte bu vesileyle belirtmek isteriz ki her ne suretle olursa olsun basın ve yayın faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik her türlü eylem ve girişimin karşısındayız. ERTV’ye yönelik saldırının ardından emniyet ekipleri ve adli merciler gerekli inceleme ve soruşturmayı titizlikle yürütmektedir. Biz de sendika olarak sürecin yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, ER TV’ye yapılan bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum dedi. Dağ, Malatya’mızın uydu kanalı olan ER TV, Belirsiz kişi veya kişiler, yayın kablolarını keserek yayın akışını durdurmuşlardır. ER TV’ye yapılan çirkin saldırıyı bir kere daha lanetliyorum ve asla hiç kimse özgür basını susturamaz.  ER TV’ye yapılan bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenler kimlerse mutlaka yakalanıp hukuk önünde hesap vermelidir. ER TV’ye yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum ve ER TV Çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Son dakika…Sıcak haber…Trafik
Sıradaki Haber Malatya’da Trafik Kazası 6 Yaralı Bayram İçin Yola Çıkanlar Dikkat
casino siteleri casino siteleri papyonshop.com malatya araç kiralama jojobet giriş jojobet holiganbet