1800'lü yıllara ait silahı satmak isterken; Polis tarafından enselendi
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 19:15
 
1800'lü yıllara ait silahı satmak isterken; Polis tarafından enselendi
İzzettin Çiçek...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya’da 1800’lü yıllara ait olan tarihi eser niteliği taşıyan silahı satmak isterken polis tarafından enselendi.
Asayiş Haberi
1800'lü yıllara ait silahı satmak isterken; Polis tarafından enselendi

1800'lü yıllara ait silahı satmak isterken;

Polis tarafından enselendi...

Malatya polisinden suç ve suçlulara af yok.

İşte detaylat…

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE YAPILAN ÇALIŞMALAR…:

Resim

“Bir şahsın gümrük kaçağı içi tütün doldurulmuş Makaron, Boş Makaron ve sigara sarma kâğıdı sattığı yönünde bilgiler elde edilmiş; Çöşnük Mahallesi'nde bulunan iş yerinde ve müştemilatında yapılan denetimlerde;

10.400 adet içi tütün doldurulmuş Makaron,

20.400 adet boş Makaron,

990 deste sigara kâğıdı ele geçirilmiş, şüpheli şahsa "5607 SKM" suçundan yasal işlem yapılmıştır.

Kom Şube Müdürlüğü görevlilerince tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen tabancanın ilimizde satılmaya çalışıldığı istihbaratı üzerine yapılan çalışmalarda;

Resim

H. B. G. isimli şahıstan Alman menşeyli üzerinde Arapça harf ve rakamlar yazılı 1800’lü yıllara ait tarihi eser olarak değerlendirilen 1 adet yarı otomatik tabanca ele geçirilmiş; konu ile ilgili Müze Müdürlüğü görevlileri ve Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatılmıştır.”

Bir şunu diyen bir yazı 'KOM M' görseli olabilir

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİNCE YAPILAN ÇALIŞMALARDA…:

“· 6 adet uyuşturucu hap, 2 adet tüfek, 1 adet tabanca ve 8 fişek ele geçirilmiştir.

· Dabakhane Mahallesinde müşteki M.B.’ye ait 2 ikamette meydana gelen Faili Meçhul kalorifer petekleri ve kombi çalınması olayları ile ilgili yapılan güvenlik ve KGYS kameraları incelemelerinde şüphelinin H.C.A. isimli şahsın olduğu tespit edilmiş. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda şahsın şuan başka bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşılmış, tahkikat devam etmektedir.

· Terminal Caddesinde plakasız motosikletin yapılan kontrollerinde tescilsiz olduğu sürücü M. K. isimli şahsın ehliyeti olmadığı anlaşılmış trafik yönünden toplamda 3.012 TL ceza uygulanmış motosiklet otoparka çekilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

· Büyük Mustafa Paşa Mahallesinde yapılan çalışmalarda plakasız motosiklet dur ikazına uymayarak kaçmış, kovalamaca neticesinde Hasanbey Caddesi içerisinde yakalanmış şase numarasından yapılan kontrollerde trafikten çekili men araç olduğu sürücü H. E. isimli şahsın ehliyeti olmadığı anlaşılmış trafik yönünden toplamda 4.350 TL ceza uygulanmış motosiklet otoparka çekilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

· Beydağı Polis Merkezince çalıntı olarak aranan Bisiklet, sahibi tarafından üzerinde bir şahsın olduğu şeklinde görüldüğü anons edilmesi üzerine Dabakhane Mahallesinde yakalanmış, şüpheli çocuk S. E. Çocuk Şubesine, bisiklet ise Polis merkezine teslim edilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

· Battalgazi Mahallesinde yapılan çalışmalarda plakasız motosikletin durdurulmuş yapılan kontrollerde motor ve şase numarasının kazınmış olduğu sürücü A. E. isimli şahsın ehliyetinin olmadığı anlaşılmış trafik yönünden toplamda 3.012 TL ceza uygulanmış motosiklet otoparka çekilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

· Şemsiyeli Sokakta birbirlerini darp eden şahıslar olduğu .bilgisi üzerine olaya müdahale edilmiş , olayda başından sopa ile darp neticesinde yaralanan N. Y. isimli şahıs 112 marifetiyle Hastaneye intikali sağlanmış , olayın tarafı şüphelilerden M. Y. ve H. B. B. isimli şahıslar ve olayda kullandığı iddia edilen sopa ile birlikte yakalanarak tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 1800'lü, yıllara, ait, silahı, satmak, isterken;, Polis, tarafından, enselendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı