2. Ordu Komutanlarından Servet Yörük; paşa hakka yürüdü
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 23:52
 
2. Ordu Komutanlarından Servet Yörük; paşa hakka yürüdü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı yapan emekli Orgeneral Servet Yörük evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.
Yaşam Haberi
2. Ordu Komutanlarından Servet Yörük; paşa hakka yürüdü

2. Ordu Komutanlarından Servet Yörük;

Paşa hakka yürüdü...

Jandarma Genel Komutanlığı yapan 2 çocuk babası emekli Orgeneral Servet Yörük, bu sabaha karşı ikamet ettiği Kadıköy Fenerbahçe Orduevi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Yörük, yarın saat 14.30’da Selimiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MALATYA'DA BAŞSAĞLIĞI...:

2.Ordu Komutanlığı görevinde de bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda emrinde 3 yıl görev yapam önceki Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Servet Yörük'ün vefatı nedeniyle Malatya Gaziler ve Şehit Aileleri derneği adına Gazi İsmail Demirci  "Paşamıza Allah'tan reahmet diliyoruz."dedi.

SERVET YÖRÜK PAŞA KİMDİR?

Yörük, 1950 yılında Samsun'da dünyaya geldi. Kara Harp Okulu'ndan 1970 yılında Teğmen rütbesiyle 1971 yılında askerî eğitimi tamamlayarak mezun oldu. 1978 ile 1980 yılları arasında Türk Kara Kuvvetleri'ne bağlı bazı birliklerde görev yaptı ve 1980 yılında Harp Akademileri'nden mezun oldu, kurmay subay olduktan sonra 51. Piyade Tümeni ve 9. Kolordu Komutanlığında çeşitli görevlerde bulundu. 1995 yılında Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Komutanlığı görevine atandı, 1997 yılında ise Tuğgeneral rütbesine etti.

Emekli Orgeneral Servet Yörük kimdir? Servet Yörük hayatı...

Bu rütbede 4. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Personel İşlem Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü, 2001 yılında Tümgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı görevlerinde bulunan Yörük, 2005 yılında Korgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede Genelkurmay Personel Başkanlığı ve tekrar Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı görevlerini yürüttü. Korgeneral rütbesi ile Özel Kuvvetler Komutanlığı yapmış ilk komutandır.

Servet Yörük, 2010 yılında Orgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede 2010-2012 yılları arasında 2. Ordu Komutanlığı ve 2012-2013 yılları arasında Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı görevlerini yürüttü. 3 Ağustos 2013 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı görevine atandı. Yörük, 22 Ağustos 2014 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı görevinden emekli oldu.  Servet Yörük evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 2., Ordu, Komutanlarından, Servet, Yörük;, paşa, hakka, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı