Alkollü ve ehliyetsiz araç kullandı polise direndi, ölüm-gasp PKK propagandası
Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 17:14
 
Alkollü ve ehliyetsiz araç kullandı polise direndi, ölüm-gasp PKK propagandası
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da polis ve jandarma sorumluluk sahasın da son 48 saat içerisin de meydana gelen olaylar…
Asayiş Haberi
Alkollü ve ehliyetsiz araç kullandı polise direndi, ölüm-gasp PKK propagandası

Alkollü ve ehliyetsiz araç kullandı polise direndi;

ölüm-gasp PKK propagandası...

İşte olaylarla ayrıntıları…

DOĞANŞEHİR’ DE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PROPAGANDA YAPMAK (PKK/KCK)

Malatya Il Jandarma Komutanlığı ve Doğanşehir İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde PKK/KCK Terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilen (1) sahsa yönelik (2) ayrı adreste 29.04.2021 tarihinde es zamanlı olarak ev ve eklentilerinde yapılan aramada; 2 adet PKK/KCK örgütünü simgeleyen bez parçası, 2 adet av tüfeği, 10 adet av tüfeği kartuşu, 1 adet örgütsel paylaşımların yapıldığı cep telefonu ele geçirilmiş olup, olayın şüphelisi olan Sinan ÖZALP (1993 Doğanşehir) Cumhuriyet Savcının talimatı ile ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

DOĞANŞEHİR’DE KÖTÜ MUAMELE

Polat Mahallesinde 29 Nisan 2021 günü Zeliha TEKİN isimli şahıs müracaatta bulunarak; eşi Gökhan TEKIN isimli sahsın kendisine fiziksel şiddet uygulayıp hakaret ve tehdit ettiğini beyan ederek şikâyette bulunmuştur. SÖNIM 'e gitmek isteyen sahsa 6284 sayılı yasa kapsamında koruma tedbir kararı uygulanmıştır.

YEŞİLYURT’ TA TAKSİRLE YARALAMA

Topraktepe Mahallesinde 29 Nisan 2021 günü Bayram YAVAŞ isimli şahıs müracaatta bulunarak; oğlu Ömer Asaf YAVAŞ (2019 d.lu)’ ın, Yasin AGCAKOCA tarafından sünnet edildiğini, işlem sonrasında oğlunun rahatsızlandığını beyan ederek şikâyetçi olmuştur.

YEŞİLYURT’ TA AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ

Gözene Mahallesinde, 29 Nisan 2021 günü Ayla Nur ÖZBAY isimli çocuk evlerinin bahçesinde bulunan demir kapıya sol elini sıkıştırması sonucu uzuv kaybı olmayacak şekilde yaralanmıştır.

DARENDE’ DE DİĞER KABAHATLER (3 OLAY)

Palanga Mahallesinde, 29 Nisan 2021 günü önleyici kolluk devriyesi esnasında (3) şahsın İçişleri Bakanlığının “Koronavirüs” tedbirleri kapsamındaki ilgili genelgeye aykırı davranarak “seyahat izin belgesiz seyahat etmek” kuralını ihlal ettikleri tespit edilmiştir. Şahısların her biri hakkında 3.469 ve toplamda (10.407) TL idari yaptırım uygulanmıştır.

DOĞANŞEHİR’ DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE ÖLDÜRME

Erkenek mahallesi mülki sınırları içerisinde bulunan karayolu tüneli içerisinde 29 Nisan 2021 günü Derviş ALAGÖZ yönetimindeki araç ile Adıyaman-Malatya istikametinde seyir halinde iken; dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle aynı yönde seyir halinde ilerleyen Mustafa KEPİR yönetimindeki kamyona arkadan çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada Emine ALAGÖZ vefat etmiştir. Ali DEMİRBAŞ hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

AKÇADAĞ’ DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Esenli mahallesinde 29 Nisan 2021 günü Ali KARSAVURAN yönetimindeki araç ile seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağında bulunan şarampole yuvarlanması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada araç sürücüsü ve yolcu olarak bulunan İbrahim KARSAVURAN isimli şahıs hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’ TA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Fatih mahallesinde 1’ nci Organize Sanayi Bölgesi girişinde 29 Nisan 2021 günü Ali BEYKOZ yönetimindeki motosiklet ile seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek Ercan ŞEKERCİ’ nin kullandığı araca çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada motosiklet sürücüsü hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

DOĞANŞEHİR’ DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Kurucaova mahallesinde Küçükçayır mevkiinde 29 Nisan 2021 günü Batuhan DEMİRBAĞ yönetimindeki motosiklet ile seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek Bilal ARSLAN’ ın kullandığı traktöre çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada motosiklet sürücüsü ve motosiklette yolcu olarak bulunan Mehmet Emre ALKAN hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmışlardır.

BATTALGAZİ’ DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Hacıhaliloğlu mahallesi mülki sınırları içerisinde bulunan Malatya-Elazığ karayolu 7’ nci km’ sinde 29 Nisan 2021 günü İzzettin AYDEMİR yönetimindeki araç ile Malatya-Elazığ istikametinde seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek Bayram SEVİNÇHAN’ ın kullandığı araca çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Kazada Bayram SEVİNÇHAN hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmışlardır.

MALATYA POLİS BÖLGESİN DE ASAYİŞ OLAYLARI…:

UYUŞTURUCU-TABANCA VE TÜFEK…:· 58 adet uyuşturucu hap, 56,04 gr esrar, 14 gr Kannabinoid ayrıca 6,14 gr Metamfetamin, 2 adet tabanca, 1 adet Av Tüfeği, 15 adet fişek ele geçirilmiştir.

KUMAR VE PARA CEZASI…:· Akpınar Mahallesinde faaliyet gösteren bir kıraathanede kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 280 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

·FAİLİ MEÇHUL HIRSIZLIK…: Hacı Abdi Mahallesi Zapçıoğlu Caddesinde müşteki Y. A. isimli şahsa ait Faili Meçhul motosikletin çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda olayın şüphelisinin A. D. olduğu tespit edilmiş ve şüpheli yakalanmış, gerekli tahkikata başlanmıştır.

TUTUKLANDI…:· Müşteki H. K. isimli şahıs İnternet üzerinden ikinci el sitesinden 3.100 TL değerinde cep telefonunu pazarlığı esnasında apartmana girip para getireceğini beyan edip apartmanın arka çıkış kapısından kaçan O. A. Yakalanmıştı, şahıs mahkemece tutuklanmıştır.

RAMAZANDA ALKOL ALDI EHLİYETSİZ ARAÇ KULKLANDI VE POLİSE DİRENDİ…:· Nakkaş Sokakata durdurulan bir aracın sürücüsü H. P.’nin alkollü ve Ehliyetsiz olduğu anlaşılmış, şahsa trafik cezası uygulanmak istendiği esnada görevlilerimize direnmesi üzerine ayrıca adli işlem yapılarak tahkikata başlanmıştır.

ARAÇA SİLAHLA ATEŞ…:· Müşteki M.Ö. Aslanbey Mahallesinde ikameti önünde bulunan aracının arka camının ve sağ ön camının ateşli silah kullanımı sonucu ızrar oluştuğunu gördüğünü, kimse ile bir husumetinin olmadığını kimseden şüphelenmediğini beyan etmiş olay yerinde 1 adet 9 mm kovan bulunmuştur. Faili Meçhul konu ile ilgili yapılan çalışma sonucu şüpheli şahıs yakalanmış mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

SİLAHLA GASP…:· Seyran Mahallesinde Müşteki M.D. ve E.K. ile şüpheli M. T. İle arasında alacak verecek yüzünden tartışma çıkar, Müştekilerin beyanına göre şüpheli M.T. ve H.G. müştekilere silah dayayarak 3.800 TL paralarını gasp eder. Yapılan çalışmalarda şüpheli M. T. ve H. G. yakalanmış ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

BIÇAKLA YARALAMA…:· Kışla Caddesinde karşılaşan müşteki Y.A ile Şüpheli S.R.E. alacak verecek meselesi yüzünden tartıştır, müşteki bıçak ile sol dizinden yaralanır. Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli suç aleti ile birlikte yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

POLİSTEN KAÇAMADI…:· Özalper Mahallesinde Faili Meçhul motosiklet hırsızlığı olayı ile ilgili şüphelilerin tespiti ile yakalamalarına yönelik yapılan çalışmalarda şüpheli M.A. çalıntı motosiklet ile birlikte Hekimhan ilçesinde yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

YAKALAN DILAR…:· Fırat Mahallesinde bir ikametten 1 adet bilezik, tuğralı altın kolye, 1 adet alyans yüzük, 1 adet 5 taş yüzük ve 1.500 TL paranın çalınması olayının faili meçhul şüphelileri Ö. İ. ve T. İ. yakalanmış, tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Alkollü, ve, ehliyetsiz, araç, kullandı, polise, direndi,, ölüm-gasp, PKK, propagandası,
Yorumlar
Haber Yazılımı