Almanya’da patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya Pazar günü uğurlanacak
Haber
13 Ağustos 2021 - Cuma 22:27
 
Almanya’da patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya Pazar günü uğurlanacak
Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Almanya'nın Leverkusen kentindeki meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya Pazar günü Malatya’da toprağa verilecek.
Yaşam Haberi
Almanya’da patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya Pazar günü uğurlanacak

Almanya’da patlamada hayatını kaybeden;

Erdoğan Sarıkaya Pazar günü uğurlanacak...

Almanya'nın Leverkusen şehrinde kimya depolama tesisinde önce bir patlama meydana geldi sonrasında ise büyük bir yangın çıktı. Olay nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti.

Hayatını kaybedenlerden birisi Malatya Akçadağ ilçesine bağlı Kozluca Mahallesi nüfusuna kayıtlı Erdoğan Sarıkaya olduğu ortaya çıktı.

Bir 1 kişi, açık hava ve ağaç görseli olabilir

Almanya’da ki patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya için DİTİB Merkez Camiin de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Erdoğan Sarıkaya’nın eşi Birgül Sarıkaya, ablası Sultan Acar, kardeşi Erkan Sarıkaya, eniştesi Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Uğur Acar, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, Din Hizmetleri Ataşesi Adem Dursun, Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos İsmail Kocabaş ile çok sayıda yakını katıldı. Sarıkaya’nın 4 Ağustos’ta 1 yaşına giren kızı Meyra’nın, annesi ve teyzesinin yardımıyla babasının resmine dokunurken ağlaması, cami avlusunda bulunan vatandaşları gözyaşlarına boğdu. Cami avlusunda okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından cenaze namazı kılındı.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

UĞUR ACAR “YÜREĞİMİZ YANDI…”

Almanya Karlsruhe’de Eğitim Ateşesi olarak görev yapan ve patlamada hayatını kaybeden Erdoğan Sarıkaya’nın Eniştesi Uğur Acar, düzenlenen cenaze törenin de yaptığı açıklamada “Yüreğimiz yandı.”dedi ve ardından şunları söyledi:

Bir 1 kişi, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'ölümü KRAL HABER www.kralhaber.net' görseli olabilir

“Konuşmak çok zor. Sevgili kardeşimizi, canımızı kaybettik elim bir kazada. Gördük ki, Erdoğan’ımız arkasında o kadar sevin bırakmış ki, evi taziyeye gelen insanlarla dolup taştı. Bugün de burada başkonsoloslarımız, temsilcilerimiz ve siz dostları varsınız. İki haftadır bekliyoruz, ancak bugün cenaze namazını kılabildik. Bu süre içerisinde uzaktan yakından gelen, arayan soran herkese teşekkür ediyoruz. Erdoğan’ın vefat haberiyle Türkiye’de yangınlarla uğraşğı sırada Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu ailemizi arayıp, taziyelerini ve sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın selamını iletti.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bunlar acımızı hafifletti. Erdoğan kardeşimiz, kanatsız bir melek gibiydi. Kimseye bir zararı olmazdı, hep iyilikleri olurdu. Güler yüzlüydü.”

Erdoğan Sarıkaya’nın cenazesi Türkiye’ye getirilecek.

Erdoğan Sarıkaya memleketi Malatya’da düzenlenecek olan bir törenle baba ocağın da Pazar günü toprağa verilecek.

BAŞKAN HİDAYET YİĞİT “ACIMIZ BÜYÜK…”

Köln’de yaşayan ve Malatyalılar Derneği Başkanlığı yapan Hidayet Yiğit, acılarının büyük olduğunu dile getirip “Almanya'nın Leverkusen kentinde bir kimya sanayi sitesinde meydana gelen patlama da canımız evladımız kardeşimiz Erdoğan Sarıkaya’yı da kaybettik.

Bir Melita Malatya görseli olabilir

Acımız büyük. Sarıkaya ailesinin acısını paylaşıyoruz. Merhum Erdoğan Sarıkaya’ya ise Allah’tan rahmet diliyorum. Türk Milletinin, başı sağ olsun”dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Almanya’da, patlamada, hayatını, kaybeden, Erdoğan, Sarıkaya, Pazar, günü, uğurlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı