Altun; Gazetecilik adı altında terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz
Haber
02 Nisan 2021 - Cuma 00:14
 
Altun; Gazetecilik adı altında terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… İletişim Başkanı Fahrettin Altun; "Gazetecilik adı altında terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz."dedi.
Gündem Haberi
Altun; Gazetecilik adı altında terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz

İletişim Başkanı Altun; Gazetecilik adı altında-

Terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Görevde olduğumuz müddetçe 'gazetecilik' adı altında 'terörizm propagandası' yapanlarla mücadele edeceğiz. Terör seviciler boşuna sevinmesinler." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, Basın Kartı Yönetmeliğinin bazı maddelerinin Danıştay tarafından iptaline ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Daha iyisini yapmak için derhal çalışmaya başladıklarını vurgulayan Altun, "Görevde olduğumuz müddetçe 'gazetecilik' adı altında 'terörizm propagandası' yapanlarla mücadele edeceğiz. Terör seviciler boşuna sevinmesinler." değerlendirmesinde bulundu. 

“Herhangi bir Batı ülkesinde mütemadiyen DEAŞ propagandası yapan bir kişiye 'Basın Kartı' verilir mi?” sorusunu yönelten İletişim Başkanı Altun, şunları kaydetti: 

"'Ama ben gazeteciyim' diye yırtınsa sonuç alabilir mi? Hayır! Ama bize gelince, devletin PKK veya FETÖ propagandası yapanları 'gazeteci' olarak tanıması isteniyor! Buna itiraz ediyoruz. Bu kirli zihniyeti reddediyoruz. Terör örgütlerinin, onların hami ve işbirlikçilerinin oluşturmaya çalıştığı şiddet ortamına teslim olmuyoruz. Demokrasinin de, ifade ve basın özgürlüğünün de birinci düşmanı terör örgütleridir. Haklı mücadelemiz sürecek...”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Altun;, Gazetecilik, adı, altında, terörizm, propagandası, yapanlarla, mücadele, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı