Başkan Çınar, Milletvekili Tüfenkci ile Yeşilyurt ilçesin de esnafları dolaştı
Haber
09 Ağustos 2021 - Pazartesi 20:55
 
Başkan Çınar, Milletvekili Tüfenkci ile Yeşilyurt ilçesin de esnafları dolaştı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milletvekili Tüfenkci ile belediye başkanı Çınar, Yeşilyurt’ta Yeşiltepe ve Barguzu esnaflarıyla buluştu “Kent Ekonomisi Daha Fazla Güçlenip, Kalkınacak”dediler.
Ekonomi Haberi
Başkan Çınar, Milletvekili Tüfenkci ile Yeşilyurt ilçesin de esnafları dolaştı

Başkan Çınar, Milletvekili Tüfenkci ile;

Resim

Yeşilyurt ilçesin de esnafları dolaştı...

Resim

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşiltepe ve Barguzu mahallelerini ziyaret ederek esnafların ve vatandaşların taleplerini dinlediler.

Resim

Malatya ve Yeşilyurt’un dört bir tarafında incelemelerde bulunarak yapılan yatırımlar hakkında esnafları ve vatandaşları bilgilendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşiltepe ve Barguzu mahallelerinde gerçekleşen ziyaretlerde esnaflara ‘hayırlı işler, bol kazançlar’ temennisinde bulunup, istek ve beklentileri dinlediler.

Resim

Esnafların büyük ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Tüfenkci ile Belediye Başkanı Çınar, sıcak hava nedeniyle sosyal yaşam alanlarında zamanını geçiren vatandaşlarla sohbet edip, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgiler paylaştılar.

Resim

Yeşilyurt’un ekonomik hayatının daha hareketli olabilmesi için esnaflara her türlü desteği verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ AK Parti MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfenkci ve AK Parti İl ve İlçe Teşkilatımızın kıymetli üyeleriyle birlikte Yeşiltepe ve Barguzu mahallelerimizde esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret edip, beklentilerini ve isteklerini dinledik. Sanayi alanları, organize sanayi bölgeleri ve verimli tarım arazileriyle kentimizin ekonomik hayatına önemli katkılar sunan Yeşilyurt’umuzun ekonomik potansiyelini daha güçlü hale getirmek için esnaflarımızın rahat ve huzurlu ortamda iş yapmalarına ciddi destekler sağlıyoruz.

Resim

Yeşilyurt’umuz hızla gelişip büyürken, yakaladığımız bu büyüme oranlarında esnaflarımızın büyük desteği vardır.23 kentten daha kalabalık bir nüfusa sahip ilçemizi birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla daha ileri bir seviyeye taşımak için bu tür ziyaretlerden çıkardığımız sonuçları hizmetlerimize yansıtarak, yatırımlarımızın daha kalıcı ve güçlü olmasını sağlıyoruz. İlçemizin değişim sürecinde desteklerini esirgemeyen AK Parti MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfenkci’ye teşekkür ediyoruz. Milletvekillerimiz,

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, İl ve İlçe Teşkilatımızla her zaman uyumlu ve koordineli çalışıyoruz. Bizler birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek, kentimize ve ilçemize daha güzel yatırımların gelmesi için çabalıyoruz. Bugüne kadar da bu güzel birliktelik neticesinde önemli yatırımların gelmesini sağladık, bundan sonrada aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır. Kentimizin ekonomik hayatı inşallah daha fazla kalkınıp, büyüyecektir. Bizleri güler yüzle ve samimiyetle ağırlayan tüm esnaflarımıza ve mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Resim

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci’de ziyaret sırasında kendilerine büyük ilgi gösteren esnaflara ve vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

Resim

Yeşiltepe ve Barguzu mahallelerinde gerçekleşen ziyaretlere AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ile mahalle muhtarları da eşlik etti.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN HİCRI YILBAŞI VE MUHARREM AYI MESAJI;

“Ehli Beyt’i Sevmek Peygamber Efendimizi Sevmektir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Hicri takvimin başlangıcı olan Muharrem ayı, birlik, beraberlik, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma gibi toplumsal bağlarımızı ve bizleri birbirimize bağlayan müstesna günlerdendir.” dedi. 1443. Hicri Yılbaşı ile Muharrem Ayı’nın ilk günü olması münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına kavuşmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Müslümanlar için bir milat olan Hicret; Allah’a ve onun kutlu elçisi Rahmet Peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.

Muharrem Ayı; ilahi bereket ve feyzin yanı sıra, zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de barındırmaktadır.

Resim

Kerbela’da acımasızca şehit edilen Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının, haksızlığa ve zulme karşı onurlu direnişleri, doğruluk adına samimi yürüyüşleri, bu matem ayında bütün müminlerin gönüllerinde unutulmaz izler bırakmıştır.

Tarihte yaşanmış ve geri dönüşü olmayan böyle acı olayları tasvip etmek mümkün değildir. ‘Ehli Beyt’i sevmek Peygamber Efendimizi sevmek’ demektir. Huzurlu bir toplum halinde yaşayabilmek, Yüce Dinimizin bize öğrettiği karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı kardeşliği, birlik ve beraberliği korumakla mümkündür.

Bu mübarek günlerin İslam Âlemine ve insanlığa barış, kardeşlik ve dayanışma duygusu getirerek, ülkemizde huzur, birlik ve beraberliğe vesile olmasını Yüce Allah’tan, niyaz ediyorum.” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çınar,, Milletvekili, Tüfenkci, ile, Yeşilyurt, ilçesin, de, esnafları, dolaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı