Başkan Çınar; Yeşilyurt İçin, Hemşehrilerimiz İçin, Geleceğimiz İçin Çalışıyoruz
Haber
18 Ekim 2021 - Pazartesi 15:18
 
Başkan Çınar; Yeşilyurt İçin, Hemşehrilerimiz İçin, Geleceğimiz İçin Çalışıyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle organizasyonu yapılan ‘Yeşilyurt Mahalle Muhtarları Eğitim ve İstişare Toplantısı’ Sivas’ta düzenlendi.
Yaşam Haberi
Başkan Çınar; Yeşilyurt İçin, Hemşehrilerimiz İçin, Geleceğimiz İçin Çalışıyoruz

Başkan Çınar; Yeşilyurt İçin, Hemşehrilerimiz İçin;
Geleceğimiz İçin Çalışıyoruz...

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri, Muhtar Dernek Başkanları ve Mahalle Muhtarlarının katıldığı eğitim ve istişare toplantısında Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri ele alınıp, ilçedeki sorunlar ve çözüm yolları detaylı bir şekilde konuşuldu.

Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinin yanı sıra kamu ve kurumların yatırımlarının vatandaşlara ulaştırılması aşamasında köprü vaziyeti görmeleri nedeniyle stresli bir çalışma hayatına sahip mahalle muhtarlarının moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla gerçekleşen iki günlük Sivas programında 2021 yılında Yeşilyurt’ta hayata geçen yatırımlar ve 2022 yılı planlamaları üzerine fikir alış verişinde bulunuldu.

Sivas’taki programın verimli geçtiğini ifade eden Mahalle Muhtarları, Yeşilyurt Belediyesi ile aralarındaki uyumlu ve koordinasyonlu çalışmanın her geçen gün daha da güçlendiğini ifade edip, katkılarından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Yeşilyurt’ta ki muhtarlarla hem kendi mahallelerinde hem de periyodik olarak gerçekleştirilen toplantılarda bir araya gelerek onların talep, öneri ve şikâyetlerini dinlemeye, çözüm önerileri üretmeye önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mahalle Muhtarlarıyla aralarındaki iletişim ve diyalogu bu tür programla daha güçlü hale getirip, vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet ulaştırdıklarını söyledi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Sivas’ta düzenlenen programda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmekten mutlu olduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geleceğin Yeşilyurt’unu inşa ederken muhtarlardan ciddi destekler aldıklarını söyledi.

Mahalle Muhtarlarının talep ve isteklerine göre hizmet alanlarını genişleteceklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Muhtarlık İşler Müdürlüğümüz ve Kent Konseyimiz tarafından Sivas’ta düzenlenen eğitim ve istişare toplarımızda çok kıymetli mahalle muhtarlarımızla bir araya gelip, Yeşilyurt’unun dününü, bugününü ve geleceğini tüm boyutlarıyla ele aldık. Öncelikle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum ve kutluyorum. Bizler çözüm odaklı ve katılımcı belediyecilik anlayışından ödün vermeden, toplumun tüm kesimlerinin sesine kulak verip, hizmetlerimizdeki kalite standartını bu anlayış doğrultusunda yükseltiyoruz. İlçemizde zor ve stresli bir görev yapan muhtarlarımızın moral ve motivasyonlarını artırmak adına Sivas’ta düzenlediğimiz programımızda her yönüyle güzel ve faydalı geçti. Muhtarlarımız burada hem dinlenip hem de mahallelerinde yapılmasını talep ettikleri hizmetleri bizlerle paylaştılar. Başkan Yardımcılarımız ve Birim Müdürlerimizle birlikte muhtarlarımızla bir araya gelerek güzel ve faydalı bir istişare toplantısı yaptık, hizmetlerimizi anlattık, yeni yatırımlarımız hakkında bilgiler verdik, muhtarlarımızın taleplerini bire bir öğrenme fırsatına ulaştık. Bizler muhtarlarımızı her zaman en önemli yol ve mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz, onların tecrübeleri ve deneyimlerinden her zaman faydalanarak Yeşilyurt’umuzun ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri

layıkıyla yerine getirmekteyiz. Hep birlikte el ele verip geleceğin modern ve yaşam standartı yüksek Yeşilyurt’u birlikte inşa ediyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt’a hizmet ederken kendilerini yalnız bırakmayan mahalle muhtarlarına teşekkürlerini sunan Başkan Çınar, “ 2,5 yıllık görev süremiz boyunca vatandaşlarımıza ne söz verdiysek onu en güzeliyle yerine getirdik. 45 vaadimizin büyük bir kısmını tamamladık ayrıca 29 yeni projeyle birlikte toplamda 74 dev yatırımla Yeşilyurt’umuzun kimliğine yeni değerler kazandırdık. 304 milyon TL. tutarındaki dev yatırımlarla geleceğe artık daha umutla bakıyoruz. Kentsel dönüşümden kültürel yatırımlara, parklardan spor tesislerine, çevre düzenlemelerden çiçek ekimlerine, eğitimden sağlığa, sanattan tarıma, yol yenilemeden imar yollarının açılmasına, yeni yaşam alanlarından sosyal projelere kadar her alanda, ilçemizin hangi hizmete ihtiyaç varsa onu yerine getiriyoruz. Dinamik ve güçlü bir ekiple hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. Milletimize gece gündüz hizmet ederken bizleri asla yalnız bırakmayan muhtarlarımızın yaşadığımız değişim ve dönüşüm döneminde çok önemli rol oynadılar. Yeşilyurt bugün Anadolu’nun parlayan yıldızı, bölgesinde takip edilen bir ilçe hüviyetine ulaştıysa bunda muhtarlarımızın çok büyük destekleri vardır. Muhtarlarımızın katkılarıyla Yeşilyurt’umuzu geliştirmenin, Yeşilyurt’umuzu güzelleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Muhtarlarımız bizim elimiz, gözümüz ve kulağımızdır, en önemli yol arkadaşlarımızdır. Hepimiz bu memleket için gönlünü vermiş, bu memleket hizmetine kendini adamış insanlarız. Bizler halka hizmeti hakka hizmet olduğuna inanmış insanlarız, Allah çalışana gayret edene yardım eder, yaptığımız eserlerde sizlerin emekleri ve ciddi destekleri var. Bu yüzden biz büyük bir aileyiz. Programımıza katılan tüm dernek başkanlarımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. ” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarları istişare toplantısından sonra Sivas’taki tarihi ve kültürel mekanları da gezdiler.

BAŞKAN ÇINAR, YEŞİLYURT MESLEKİ EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİNİ İNCELEDİ

“Eğitim Yatırımlarına Örnek Gösterilecek Bir Projeyi İlçemize Kazandırdık”

Kiltepe mahallesinde yapımı tamamlanan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kültürel ve sosyal belediyecilik hizmetlerindeki yakaladıkları başarı seviyesini güçlü ve modern projelerle taçlandırmaya devam ettiklerini söyledi.

“Eğitim Yatırımlarına Örnek Gösterilecek Bir Projeyi İlçemize Kazandırdık”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ve Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş ile birlikte Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezine giderek, vatandaşlara ulaştırılacak hizmetlerin verileceği mekanları inceledi.

Kiltepe mahallesinde atıl vaziyetteki dört katlı binanın devri alındıktan sonra Fırat Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme (SOGEP) programı kapsamında baştan aşağıya yeniden dizayn ederek Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi adı altında hizmete sunduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, modern ve nezih alanlara sahip yeni bir kültürel yatırımlarla Yeşilyurt’un geleceğine güzel bir eser daha emanet ettiklerini söyledi.

Eğitim ve kültürel hizmetleri modern ortamlara taşıyarak vatandaşların temiz ve güzel şartlarda bu hizmetlere kavuşmasını sağladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, dört kat üzerinden hizmet verecek olan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde; bayanlara yönelik kuaförlük, aşçı yardımcılığı, modelistlik, trikotaj, tekstil ara elemanı ve farklı branşlardaki meslek edindirme kurs alanları ve 4 ile 6 yaş grubundaki çocuklara yönelik Erdem Okulunun yanı sıra robotik kodlama, dron, akıl oyunları ve yazılım çalışmalarının yapılacağı mekanların tamamlandığını söyledi.

Eğitim yatırımlarına örnek gösterilecek bir projeyi daha Yeşilyurt’lularla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 7’den 70’e tüm vatandaşlara yönelik düzenlenecek kültürel, sosyal ve sportif kurslar ile eğitim faaliyetlerine ev sahipliği yapacak olan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkeziyle birlikte Kiltepe ve çevre mahallelerin daha cazip ve tercih edilecek bir kimliğe kavuşacağını da sözlerine ekledi.

Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş’ta, bölgeye yapılan kültür ve sanat merkezleri, park çalışmaları, temizlik ve çevre düzenleme hizmetlerinin yanı sıra alt ve üst yapı yatırımlarından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

BAHÇEBAŞI, YENİ VE SU MAHALLESİNİN ÇOCUKLARI, YEŞİLYURT ÇOCUK ŞENLİĞİNDE KEYİFLİ ANLAR YAŞADI

“Çocuklarımızın Mutluluğu, Geleceğimizin Mutluluğudur”

“Çocuklarımızın Mutluluğu, Geleceğimizin Mutluluğudur”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Horata’da düzenlenen Yeşilyurt Çocuk Şenliğine katılan Konak Bölgesi Bahçebaşı, Yeni ve Su Mahallesinin çocukları, düzenlenen aktiviteler ve yarışmalarla keyifli anlar yaşadılar.

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde çocuklara moral aşılamak adına başlatılan Yeşilyurt Çocuk Şenliği bu kez Konak Bölgesi Bahçebaşı, Yeni ve Su Mahallesinin çocuklarıyla buluşturuldu.

Horata Düğün Salonunda gerçekleşen etkinliklere; Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Nevzat Diri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, MHP Yeşilyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Halil Mutlu, Bahçebaşı Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak, Yeni Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçak, Su Mahalle Muhtarı Özkan Koca, mahalle sakinleri ve çok sayıda çocuk katıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çınar;, Yeşilyurt, İçin,, Hemşehrilerimiz, İçin,, Geleceğimiz, İçin, Çalışıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı