Başkan Güder ve Zelyurt; Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak
Haber
25 Mayıs 2021 - Salı 02:02
 
Başkan Güder ve Zelyurt; Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Doğanşehir belediye başkanı Durali Zelyurt İsrail'e seslenip "Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak’ dediler.
Dünya Haberi
Başkan Güder ve Zelyurt; Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak

Başkan Güder ve Zelyurt;

Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak

Battalgazi belediye başkanı Osman Güder ve Doğanşehir belediye başkanı Durali Zelyurt  Malatya Olay’da Ali Aladağ’a yaptıkları açıklamada İsrail’i kınadılar.

Kazananın Filistin olacağını ifade eden Battalgazi belediye başkanı Osman Güder ve Doğanşehir belediye başkanı Durali Zelyurtb bakın neler dediler?

“Dünya’nın üzerinde bugün ne kadar zulüm varsa, bu zulmün başlatılmasında her zaman Yahudiler vardır. O kitlenin kendine göre inanç değerleri var. İdeolojilerini gerçekleştirme noktasında her yolu kendilerine mubah gören bir milletler. Müslüman kardeşlerimize yönelik başlattıkları çirkin saldırılar sonucunda birçok günahsız yavrularımızı, genç ve kadınları şehit etmiş ve yaralamışlardır.

Tüm dünya bu zulme ve olaylara sessiz kalıyor. İsrail'in zulmü giderekte katlanıyor. Filistinlileri evlerinden çıkarmaları, evlerini işgal etmeleri zulmün çok büyük bir şekilde açıktan yapıldığının göstergesidir. Bizim için büyük bir ibret sahnesidir. Bu zulüm, Bütün Müslümanları Kudüs konusunda bir olmaya beraber olmaya ve uyanmaya teşvik etmelidir. İşgal ve sömürünün bitmesi için bütün Müslümanların Kudüs duyarlılığın üst seviyede olması gerekir. Biz asırlar boyunca Kudüs'te barışı gerçekleştirmişiz.

Ecdadımız farklı inançlardan, kültürlerden, ırklardan pek çok insanı barış içerisinde orada yaşatmıştır. Tüm dünyanın gözünü yumduğu bu zulmü yüksek sesle kınıyoruz. Hukuktan ve ahlaktan yoksun bu zihniyetin işgal politikalarına ve zorbalıklarına bir an önce son verilmelidir. Türkiye’nin bu konuda göstermiş olduğu tavrı hakikaten takdirle karşılıyoruz” 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Güder, ve, Zelyurt;, Ne, yaparsanız, yapın, kazanan, Filistin, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı