Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2 kez Malatya’nın Başkanı Gürkan’ı aradı
Haber
10 Kasım 2021 - Çarşamba 02:22
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2 kez Malatya’nın Başkanı Gürkan’ı aradı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çöken bina ile ilgili olarak 2 kez Malatya’nın Başkanı Gürkan’ı aradı. Gürkan, gelişmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardıç
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2 kez Malatya’nın Başkanı Gürkan’ı aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mabel Matiz'e taziye telefonu

2 kez Malatya’nın Başkanı Gürkan’ı aradı...

Açıklama yok.

Malatya’da çöken bina ile ilgili Büyükşehir belediyesinden kamuoyuna açıklama geldi.

Malatya Büyükşehir’in açıklaması aynen şöyle:

Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

“Malatya’mızın Battalgazi İlçesine bağlı, Sıtmapınarı Semtinde bulunan, İnönü Caddesi üzerinde yer alan 2 katlı iş yerinin 09.11.2021 tarihinde saat 16.51' de çöktüğü bilgisi olaydan kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediyemizin Çağrı Merkezi’ne iletilmiştir.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Olay yerine 16.53'te ulaşan itfaiye ekiplerimiz, enkaz altından ilk etapta çıkarılan 4 vatandaşımızı, sağlık ekiplerine teslim etmiş, arama kurtarma çalışmalarına devam etmiştir. 16. 55’te olay yerine gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, arama kurtarma çalışmalarını yakından takip etmiş, enkaz alanında gerekli koordinasyonun oluşmasını sağlamış ve kamuoyunun doğru bilgilendirmesi için bir an olsun çalışmaların başından ayrılmamıştır.

Resim

150 KİŞİLİK İTFAİYE EKİBİ…:

Büyükşehir Belediyemizin iş makinaları ve araçlarıyla enkaz alanında çalışmalarını sürdüren 150 kişilik İtfaiye Acil Arama Kurtarma birimi ekiplerimiz 9 vatandaşımızı daha yaralı şekilde kurtararak olay yerine intikal eden sağlık ekiplerine teslim etmiştir.

Bir 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Saat 17.05 itibariyle bir yandan arama kurtarma bir yandan enkaz kaldırma çalışmalarına devam eden ekiplerimiz toplamda 13 kişinin enkazdan sağ bir şekilde çıkarılmasını sağlamıştır. Olay yerinde görev yapan MASKI, Park Bahçeler Dairesi, Çevre Daire Başkanlığı ekiplerimiz enkaz kaldırma çalışmalarına yardım ederken, Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerimiz can ve mal güvenliği alarak enkaz alanında yaşanabilecek olumsuzluklarla ilgili gerekli önlemleri almıştır.

Resim

Olaydan 25 dakika sonra BELSOS Şirketimiz enkaz alanına gelerek, arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere ve yakınlarının durumunu merak eden çevredeki vatandaşlarımıza su ve yemek ikramında bulunmuştur.

Resim

Tüm bu yaşananlar sırasında Büyükşehir Belediye Başkanımızı iki kez arayarak olayın başından itibaren yakın ilgilerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve geçmiş olsun dileklerini sunan ülkemizin tüm vatandaşlarına şükranlarımızı sunuyor, bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyor, tüm şehrimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Resim

Çöken binada gerçekleştirildiği öne sürülen tadilat çalışmalarının ruhsat ve gerekli izinler ölçüsünde yapılıp yapılmadığı, çökmeye sebep olan ihmallerin olup olmadığı yönünde adli soruşturmanın yanında kendi soruşturmalarımızı ilgili ilce belediyesiyle birlikte başlatmış olduğumuzu belirterek, süreci yakın bir şekilde takip ettiğimizi önemle bildiriyoruz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI…:

Resim

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, yaşanan bu üzücü olayda şu ana kadar can kaybı yaşanmaması için büyük çaba sarf eden tüm ekiplere teşekkür ediyoruz.

Olay anından en kaz kaldırma işlemlerinin devam ettiği şu sürece kadar Büyükşehir Belediyemiz ile ortak çalışan devletimizin tüm kamu kurum ve kuruluş görevlilerinin özverili yardımlarını saygıyla karşılıyor, teşekkür ediyoruz."

Malatya Olay Tv…: Malatya'da Çöken binanın enkazında ekipler yoğun şekilde çalışıyor

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, 2, kez, Malatya’nın, Başkanı, Gürkan’ı, aradı,
Yorumlar
Haber Yazılımı