Cumhurbaşkanı Erdoğan; Özgür, sorumlu ve millî basın önemli
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 22:05
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Özgür, sorumlu ve millî basın önemli
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Erdoğan “Özgür, sorumlu ve millî basın, milletimizin aydınlık yarınlarına ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir”
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Özgür, sorumlu ve millî basın önemli

Erdoğan “Özgür, sorumlu ve millî basın, milletimizin aydınlık yarınlarına ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6. Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Özgür, sorumlu ve millî basın, milletimizin aydınlık yarınlarına ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 6. Anadolu Medya Ödülleri Töreni’ne katılarak, bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmasında, görevleri başında hayatını kaybedenler başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm medya mensuplarını rahmetle yâd eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, özgür, sorumlu ve millî basının, milletin aydınlık yarınlarına ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biri olduğunu belirtti.

“ANADOLU BASINI, DEMOKRASİNİN BESLENMESİ VE SAĞLIKLI İŞLEMESİ BAKIMINDAN HAYATİ ÖNEME SAHİPTİR”

“Ülkemizin dört bir yanında, adeta dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakikatin, hakkın, hukukun, özgürlüğün, insana dair her özlemin savunucusu olarak gördüğü medya mensuplarının her birine başarılar diledi.

Anadolu basınının, demokrasinin beslenmesi ve sağlıklı işlemesi bakımından hayati öneme sahip olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hem halkımızın vaktinde ve doğru bilgilenmesi hem de idarecilerin halkın gündemini sağlıklı takip edebilmesi bakımından medyamız, yeri doldurulamayacak bir görev ifa ediyor. Doğru ve hakikatli bir kanaatin beslediği demokrasi kültürü, millî iradenin üstünlüğünün güçlü bir şekilde korunmasının da temel şartıdır. Genel olarak basın, özellikle de Anadolu basını, işte bu yönüyle de mutlaka desteklenmesi ve teşvik edilmesi gereken bir vazife yürütüyor.”

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI YOLUNDAKİ EN ÖNEMLİ DURAĞIMIZ 2023’ÜN EŞİĞİNDEYİZ”

“Sosyal medya gibi doğrunun yalanla, iftiranın kumpasla, çarpıtmanın kötü niyetle, sinsiliğin çıkarcılıkla karıştığı mecraları zapt-u rapt altına alacak olan da yine sizin gayretinizdir” sözleriyle basın mensuplarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gücünü insandan alan, malzemesi de muhatabı da insan olan Anadolu basınımız, kendini bu doğrultuda ne kadar geliştirirse, geleceğine o derece güvenle bakabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’yi 2023 hedefleri rayında tutarak, vakitlerini ve enerjilerini heba etme girişimlerini boşa çıkardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “İşte bugün, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023’ün eşiğindeyiz. Ülkemizi, küresel sistemin yeniden yapılanmasının dışına itmek için kıvrananların son umudu, 2023’te eski Türkiye’yi yeniden hortlatmaktır. İnşallah bu defa da başaramayacaklar. Milletimiz, uzunca bir mücadelenin ardından döktüğü alın teri ve gerektiğinde feda etmekten çekinmediği canı pahasına yakaladığı bu fırsatı kaçırmama azim ve kararlılığına sahiptir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, Özgür,, sorumlu, ve, millî, basın, önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı