Defne Samyeli: Muhalifler beni bir günde harcadı
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 22:12
 
Defne Samyeli: Muhalifler beni bir günde harcadı
Ensonhaber...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Bloomberg HT'de Fatih Altaylı'ya konuk olan Defne Samyeli, muhalif kesime olan kırgınlığını belirterek "Benim gibi Atatürkçü düşünceyi benimsemiş insanı bir günde harcadılar" dedi.
Sanat Haberi
Defne Samyeli: Muhalifler beni bir günde harcadı

Defne Samyeli: Muhalifler beni bir günde harcadı

Bloomberg HT'de yayınlanan Fatih Altaylı ile Bire Bir pogramının bu akşamki konuğu Defne Samyeli oldu.

Fatih Altaylı'nın "Siyasete girmeyi hiç düşündün mü?" sorusuna yanıt veren Samyeli, çok düşündüğünü ancak sonra vazgeçtiğini belirtti.

TÜRK SEÇMENİ BENİM SİYASETİMİ KABUL ETMEZ

Defne Samyeli, şunları söyledi:

"Çok düşündüm ancak vazgeçtim. Çok partiden de teklif geldi.

Türk seçmeninin benim hayalimdeki siyaset tarzını arzu ettiğini düşünmüyorum.

Daha demokratik kesim kesinlikle, daha özgürlükçü. Siyasetçilerin gerçekten halk için çalıştığı, halktan yukarıda olmadığı, daha Batılı tarzda, yurt dışında gördüğümüz halktan biri gibi yani egemenliği halktan almış belli ama bisikletle ya da arabasıyla giden, zenginleşmeyen, kimsenin hakkını yemeyen.

"BENİM GİBİ AÇIK OLMAYI SEVEN İNSAN TARZINI BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ SEVMİYOR"

Böyle bir sistemde benim gibi hani kılığı kıyafeti konusunda iddialı olmayı seven, açık olmayı seven insan tarzını bizim kültürümüz sevmiyor.

CUMHURİYETÇİ KESİMİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜM

Ben kapalı ortamlarda hala konuşuyorum. Abuk sabuk bir sürü dedikodularla adımı andılar, ben bu ülkeye çok küstüm onun için. İnsanların bir çoğu da inandı. En yakın arkadaşlarım, benim kendimi siyasi anlamda yakın htiğim güya 'cumhuriyetçi' olan kesimin gerçek yüzünü de görme imkanı buldum.

"BENİM GİBİ ATATÜRKÇÜ BİR DÜŞÜNCEYİ BENİMSEMİŞ İNSANI BİR GÜNDE HARCADILAR"

Öyle bir kesim yok. Sırf muhalif olsunlar diye, benim gibi asker çocuğu olan Atatürkçü düşünceyi benimsemiş, bütün yayınlarında bunu savunmuş olan bir kişiyi bir günde harcayabildiler, muhaliflikten beni yerle bir ettiler. Ben ne anladım sizin muhalifliğinizden o zaman."

Defne Samyeli: Muhalifler beni bir günde harcadı VİDEO

 

 

Defne Samyeli kimdir...?

Spiker olarak taıdığımız Defne Samyeli, 17 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde doğdu. Aslen Malatya’lı olan Samyeli’nin anne ismi Sendegül, baba ismi ise Haluk'tur. Tanınan ismin babası Amiral Haluk Samyeli, Defne Samyeli 13 yaşındayken vefat etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Defne, Samyeli:, Muhalifler, beni, bir, günde, harcadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı