Esnaf Başkanları Evren ve Keskin; Malatya Gazeteciler Cemiyetin de
Haber
01 Nisan 2021 - Perşembe 22:59
 
Esnaf Başkanları Evren ve Keskin; Malatya Gazeteciler Cemiyetin de
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
- Haberi
Esnaf Başkanları Evren ve Keskin; Malatya Gazeteciler Cemiyetin de

Esnaf Başkanları Evren ve Keskin;

Resim

Malatya Gazeteciler Cemiyetin de...

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret sırasında açıklamalarda da bulundular.

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin “Malatya Gazeteciler Cemiyeti basınımızın öncü kuruluşudur. Kurulduğu günden beri birlikteyiz, yeni göreve gelen Başkanımız ve arkadaşlarına başarılar diliyoruz. Bizi eleştirin, yanlışımız varsa söyleyin, ben gider özür dilemesini de bilirim. Ama Malatya’nın değerlerine sahip çıktığımız için kimse kusura bakmasın biz doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz. Malatya’ya sahip çıkmak esnafın görevidir, basının görevidir, Cemiyetin görevidir” şeklinde konuştu.

Sultansuyu Harası arazilerinin şahıslara kiralanmasına karşı çıktıklarını ve karşı çıkmaya da devam edeceklerini belirten Keskin “Sultansuyu arazilerinin şahıslara kiralanması ya da özelleştirilme yakıştırmasını doğru bulmuyoruz. Tüm araziler korunmalıdır. Müteahhide yer tahsisi yapmak da  doğru değil. Sultansuyu zarar etti dediler, Müdürü 5 milyon kar ettik diyor. Kar edilen yeri kiraya vermek ne demektir. Bu gün tüm Malatya Sultansuyuna sahip çıkıyor, sahip çıkmaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Keskin: Malatya’ya Sahip  Çıkmak Görevimiz

KESKİN, MALATYA'YA BAKANLIK VERİLMESİNİ İSTİYORUZ...

Malatya’ya Bakanlık verilmesini beklediklerini de kaydeden ESOB Başkanı Keskin “Malatya mutlaka Bakanlık düzeyinde Kabine de temsil edilmelidir. Malatya’ya bakanlık verilmesini istiyoruz. TİGEM’de atanan Genel Müdürü kadroları memleketindeki bürokratlarla dolduruyor, bizim Malatyalı Vekilimiz Bakan oldu çaycısını değiştiremedi. Hiçbir atama yapamadı. Keşke onun yerine Öznur Çalık Bakan olsaydı. Öznur Hanım beni sevmez bende onu sevmem. Ama Öznur Hanımızn hakkını teslim etmem lazım o Bakan olsaydı Malatya’da çok şey değişir ve çok şeyde gelirdi” diye belirtti.

EVREN: BASINIMIZLA GURU DUYUYORUZ

Esnaf Kredi Kefalet Kopperatidi Başkanı Ali Evren Malatya basını ile guru duyduklarını belirterek “rahmetli Haydar Karaduman’la birlikte bu günlere gelen Cemiyetimize hayırlı olsun diyoruz. Haydar Karaduman’ın yol arkadaşları bu görevi daha yükseklere taşıyacaklar. Başarılar diliyoruz” diye belirtti.

GÜNER: “ESNAFIMIZIN DİK DURUŞUNUN YANINDAYIZ"

Malatya esnafının güzide ve öncü kuruluşlarının her zaman yanlarında gördüklerini kaydeden Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, “Kabine belirlendiği şu günlerde Malatya’ya bir Bakanlık verilmesi en büyük dileğimizdir. Esnaf kuruluşlarımızın Sultansuyu Harası ile ilgili dik duruşları tüm Malatyalıları bir noktada buluşturmuştur. Sultansuyu Har4ası mevcut haliyle korunmalı ve hiç kimseye yer tahsisi yapılmamalıdır. Esnafımızın sorunlarının çözülmesi zorunludur. Sayın Keskin ve Evren Başkanımız tecrübeleriyle önemli hizmetler veren değerlerimizdir. Malatya’ya sahip çıkan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Resim

EVREN VE KESKİN ESNAFLARI ZİYARET ETTİ...:

Resim

Başkan Evren ve Başkan Keskin daha sonra Malatya esnafını ziyaret etti.

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Esnaf, Başkanları, Evren, ve, Keskin;, Malatya, Gazeteciler, Cemiyetin, de,
Yorumlar
Haber Yazılımı