Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor; 7/24 sahalarda
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 16:02
 
Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor; 7/24 sahalarda
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Fırat EDAŞ ekipleri kesintisiz enerji hedefiyle 7/24 sahalarda…Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor
Teknoloji Haberi
Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor; 7/24 sahalarda

Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor...

7/24 sahalarda...

Malatya’da Yazıhan ilçesinin Epreme mahallesindeki Kirnik Yaylası ve Hekimhan ilçesinin Aşağıgirmana mahallesindeki Alıçlıyurt mevkiinde 3 milyon TL yatırım gerçekleştiren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), sorumluluk bölgesindeki illerin birçok noktasında kesintisiz enerji hedefiyle yatırımlarını sürdürüyor.

Açıklama yok.

Sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, kesintisiz enerji sunma hedefiyle Malatya’nın birçok noktasında yatırımlarına devam ediyor.

Şirket, Yazıhan ilçesine bağlı Epreme mahallesinin Kirnik yaylasına yeni meskenlere ve tarımsal sulamalara elektik enerjisi sağlanması amacıyla 2 adet 100 KVA gücünde, 1 adet 50 KVA gücünde direk tipi alçak gerilim dağıtım trafosu ve 210 adet direk ile 5.310 metresi orta gerilim olmak üzere toplam 1.500 kilometrelik alçak ve orta gerilim elektrik hattı tesis etti.

Açıklama yok.

Hekimhan ilçesinin Aşağıgirmana mahallesindeki Alıçlıyurt mevkiine ise 1 adet 160 KVA gücünde betonarme trafo binası, 1 adet 100 KVA gücünde direk tipi alçak gerilim dağıtım trafosu ve 102 adet direk ile 2.215 metresi orta gerilim olmak üzere toplam 6.800 metrelik elektrik hattı tesisinin kurulumunu tamamladı.

Toplamda 3 milyon lira yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ, böylece bölgede yeni inşa edilmiş 20 adet mesken ile tarımsal sulama amaçlı tesislere elektrik enerjisini hizmete sundu. Ayrıca, bölgede gerilim düşümü yaşanan mevcut kullanıcıların da elektrik şebekelerinin güçlendirilmesiyle hem bölgede elektrik enerjisi olmayan tesislere elektrik enerjisi sundu hem de gerilim düşümü yaşanan mevcut kullanıcıların sorunları çözüme kavuşturularak bölgedeki abonelere enerji arzı sağladı.

Fırat EDAŞ, abonelerin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için yatırımların artarak devam edeceğini belirtti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fırat, EDAŞ,, Malatya’ya, yatırımlarında, hız, kesmiyor;, 7/24, sahalarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı