Haftalık vaka haritası; Malatya hala yüksek riskte gelinen nokta 104.45
Haber
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 00:27
 
Haftalık vaka haritası; Malatya hala yüksek riskte gelinen nokta 104.45
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İller göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Malatya’da düşüş var gelinen nokta 104.45
Sağlık Haberi
Haftalık vaka haritası; Malatya hala yüksek riskte gelinen nokta 104.45

Haftalık vaka haritası;

Malatya hala yüksek riskte gelinen nokta 104.45

Malatya’da vaka sayıları hala yüksek risk grubunda. Bir hafta önce ise Malatya çok yüksek grubundaydı. Tam kanma Malatya’da da vakaları düşürdü.

Sağlık Bakanlığı, 8-14 Mayıs tarihleri arasın da illere göre her 100 bin kişide görülen Korona Virüs vaka sayılarını kamuoyuna açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Mayıs tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen vaka sayılarının yer aldığı haritayı sosyal medya hesabından paylaştı.

BAKAN KOCA "DÜŞÜŞ HIZI AZALSA DA;

Resim

VAKA SAYILARININ DÜŞÜŞ EĞİLİMİ DEVAM EDİYOR"DEDİ…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakın ne dedi?  "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor."

SAN 1 HAFTA…:

Bakan Koca “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz.”dedi.

ResimBAKAN KOCA’NIN AŞI AÇIKLAMASI…:

“Bugün aşı kampanyasında yeni bir aşamaya geçiyoruz. Yaş sınırlaması olmaksızın tüm ilköğretim öğretmenlerimizi aşı programına almıştık. Şimdi ise 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenlerimizi aşılamaya başlıyoruz.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Haftalık, vaka, haritası;, Malatya, hala, yüksek, riskte, gelinen, nokta, 104.45,
Yorumlar
Haber Yazılımı