İğrenç vaka Didem Arslan Yılmaz’ın Show TV'de programında ortaya çıktı
Haber
07 Mayıs 2021 - Cuma 01:41
 
İğrenç vaka Didem Arslan Yılmaz’ın Show TV'de programında ortaya çıktı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’yı Türkiye gündemine taşıyan iğrenç bir vaka daha bugün SHOW TV’de yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında gündeme geldi.
Yaşam Haberi
İğrenç vaka Didem Arslan Yılmaz’ın Show TV'de programında ortaya çıktı

İğrenç vaka Didem Arslan Yılmaz’ın;

Show TV'de programında ortaya çıktı...

Show Tv’de Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programının 187. Bölümünde Berivan'ın yurtta birlikte kaldığı oda arkadaşı Berivan'ın kendisine çocuğun babasının Süleyman diye biri olduğunu söylediğini anlattı.

Berivan oda arkadaşına neler anlattı?

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme...

İŞTE O SÖZLER...:

CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ NE DEDİ?

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz iğrenç olayla ilgili ne dedi?

“Olayı televizyondan öğrendim. Süleyman Karabulut tedbir amaçlı başkanlıktan alındı ve partiden uzaklaştırıldı.”

AK PARTİ İL BAŞKANI İHSAN KOCA NELER DEDİ?

İğrenç olayın ortaya çıkması ile birlikte akşam AK Parti İl Başkanı İhsan Koca’dan “Kamuoyuna Saygıyla..” başlıklı şu açıklama geldi:

“Birkaç gündür Malatya gündemini meşgul eden çirkin bir hadise ile alakalı olayın kesinleşmesi ile birlikte bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Kale İlçe Başkanının basına da yansıdığı şekilde 16 yaşında bir kız çocuğuna tecavüzü haberleri ile gerçekten kahrolduk. Bu utanç verici, acı verici olayın Malatya’mız ile anılması da bizleri yaralayan ikinci bir durum olmuştur.

Üzülerek belirtmek isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde defalarca gerçekleşen taciz, tecavüz olaylarına karşı zerre tepki göstermeyen ses çıkarmayan CHP’li yöneticiler, ilimizde cereyan eden bu son olay ile birlikte yine kafalarını kuma gömmüş vaziyetteler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın referansı ile ataması yapılan bu ilçe başkanı ile alakalı ne Veli Ağbaba’dan ne de Parti Genel Başkanından bir tek cümle, bir tepki, bir işlem yapıldığına dair emare ne duyduk ne de gördük. Bir kız çocuğuna tecavüz eden parti temsilcileri ile alakalı dahi adım atamayan omurgalı bir duruş sergileyemeyen CHP’li yetkililer bu vahim hadisenin maalesef karşısında değil de arkasındaymış gibi bir duruş sergilemişlerdir.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Veli Ağbaba, Sayın Enver Kiraz açısından CHP içerisinde gerçekleşen taciz, tecavüz olayları sıradanlaşmış olabilir. Bu sıradanlığın kazandırdığı duyarsızlık ile bu meseleye tepkisiz kalabilirler. Fakat biz Malatya’da 16 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz edilmesine sessiz tepkisiz duyarsız kalamayız. Bu işin de kimsenin yanına kâr kalmasına izin vermeyiz.

Siyasi sıfatları bir tarafa bırakarak, bir hukukçu, bir baba ve Malatya’nın bir evladı olarak söylüyorum; bu ahlaksızlığın, bu alçaklığın kimsenin yanına kâr kalmasına izin vermeyeceğiz, peşini bırakmayacağız ve takipçisi olacağız.

Üzerlerine vazife olmayan her konuda konuşan, pervasızca iftiralar, yalanlar savuran CHP’li yetkililerin bir kız çocuğuna tecavüz eden CHP’li ilçe başkanı için tek kelime etmemeleri kanımıza dokunmuştur. Mübarek Ramazan ayında, Kadir Gecesini aradığımız şu günlerde böyle elim bir olay ile Malatya’mızın anılmasından dolayı üzüntülerimi bildiriyorum. Ak Parti olarak suçluların en ağır cezaları alması için elimizden geleni yapacağımızdan Malatyalı hemşehrilerimizin şüphesi olmasın.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İğrenç, vaka, Didem, Arslan, Yılmaz’ın, Show, TV'de, programında, ortaya, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı