Kimsesiz Şehit'in köpeğinin ona dokunuşu ve son mektubu
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:18
 
Kimsesiz Şehit'in köpeğinin ona dokunuşu ve son mektubu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Günün gündemi…Kimsesiz şehit Murat Akman’ın son mektubu ve şehit olmadan önce köpeğinin ona dokunuşu.
Yaşam Haberi
Kimsesiz Şehit'in köpeğinin ona dokunuşu ve son mektubu

Kimsesiz Şehit'in köpeğinin ona dokunuşu;

Ve son mektubu...

Kimsesiz…Şehit…Murat Akman…Şehit olmadan önce köpeğinin ona dokunuşu…

KÖPEĞİ ŞEHİT OLACAĞNINI ANLADI MI?

Köpeği şehit olacağını anladı mı?

İşte yürek yakan o anlar

TÜRK MİLLETİNE SON MEKTUP…:

Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişen,
Şehit Komando Er Murat Akman’ın Türk Milletine Yazdığı Son Mektubu

Yakın zamanda tekrar gündeme gelen, yaşadığı hayatı “Bölük” adı altında 2017 yılında filme de aktarılan Şehit Murat Akman’ın mektubunu tekrar hatırlayalım. Hayırla yad edelim. Kendisinden Türk milleti adına Allah, ebeden razı olsun.

Kimdi Murat Akman?

Akman, dünyaya geldiğinde ailesi tarafından bir çöplüğe atılarak terkedilmiş ve Çocuk Esirgeme Kurumunda büyümüş. 18 yaşına geldiğinde de evi gibi bildiği ÇEK’ten (Çocuk Esirgeme Kurumundan) ayrılmak zorunda kalmış ama ÇEK ile bağlantısını hiç koparmamış ve orada ki çocuklara yardımcı olabilmek için elinden geleni yapmış.

SON MEKTUP - www.hayrankaldim.com

Askerlik görevini komando olarak yerine getirirken devletin kendisine bağladığı maaşı da kendisini büyüten ÇEK’e, çocukların ihtiyaçları için göndermiş.

Çıktıkları operasyonlarda hayati tehlike olması sebebiyle her operasyon öncesi son mektubu olabileceğini düşündüğü bir mektubunu birlikte büyüdüğü bir arkadaşına ulaştırmış.

Murat Akman’ın birlikte büyüdüğü arkadaşı, Akman’ın geri dönemediği bir operasyon sonrası kendisine ulaşan son mektubu Akman’ın vasiyeti üzerine medyaya belirli bir meblağ karşılığı devreder. Ödenen bu para da ÇEK’e bağışlanır.

Jandarma Komando / Şehit Murat Akman’ın Mektubu

“Bu yazı bir komando er mektubudur ve siz bu mektubu gazeteden okuyorsanız ölmüşüm demektir. Bir ailem olsaydı bu mektubu onlara yollamak isterdim ama yok.

Size koğuştaki ranzamdan yazıyorum. Şu an etrafımda Adana, Ağrı, Sivas, Edirne, Diyarbakır, Ankara, Antalya, İzmir, Urfa, Trabzon… Türkiye’nin dört bir yanından birbirini tanımayan ama birbirlerinin canını korumaya yemin etmiş bir sürü asker var. Birazdan operasyona gideceğiz, tek dileğimiz kayıp vermeden geri gelmek.

İlerde ölürsem eğer diye bir mektup yazmak çok zor. Aklına getirmek istemez ya insan ölümü, hani her zaman bir umut vardır ya. Askerliğim bittikten sonra yırtıp atacaktım bu mektubu ama şu an okuyorsanız yırtamadım demektir. Zaten pek de kalem tutmaz elim. Silah tutmayı daha iyi bilirim. Sizi korumam için siz öğrettiniz silah tutmayı.

Tuhaf olan siz bu mektubu okurken ben neden öldüğümü bile bilmiyor olacağım. Ya bir mayına bastım ya da yediğim birkaç kurşun. Bileniniz var mı ben nasıl öldüm?

Kışlada her televizyona bakışımda birbirinizi öldürdüğünüzü birbirinizin canını yaktığınızı gördüm. Müziğin sesini çok açtı diye komşusunu vuranlar. Gücü kadına yetenler. Cebindeki on lirası için adam vuranlar. Kız arkadaşına baktı diye alayını bıçaklayanlar.

Bileniniz var mı ben, kimi korumak için öldüm?

Eti az pişti diye garsona çıkışan adam; sen rahat uyu diye kurşunlar başımın üstünden geçerken ben dağda her bulduğumu kesip yedim.

Arabasını solladılar diye levyesini kapıp arabadan inen adam, beni bir çöp bidonuna atıp giden anam; söylesene ben kimin için öldüm?

Yetimhanede ve askerde en güzel şeyin ekmeğini bölmek olduğunu öğrendik biz. Peki size neyi bölmeyi öğrettiler?

Sizi önce Allah’a sonra birbirinize emanet ediyorum.
Ben sizden razı oldum
Allah da sizden razı olsun.”

Murat Akman, nasıl şehit oldu?

Jandarma Komando/Er Murat Akman, 14 Haziran 2004 günü saat 23.00’te Şırnak/Beytüşşebap-Mezraa’da emniyet görevi icra eden birliğe, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü tarafından uzun namlulu silah ve roketatarla güvenlik güçlerine açılan ateş sonucu şehit olmuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kimsesiz, Şehit'in, köpeğinin, ona, dokunuşu, ve, son, mektubu,
Yorumlar
Haber Yazılımı