Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi; 1050 Tl
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 13:24
 
Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi; 1050 Tl
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, “Kurban vekalet fiyatları 1050 Tl “dedi. Başkan Soylu, kurban bağışında da rekor beklediğini söyledi.
Kültür Haberi
Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi; 1050 Tl

Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi; 1050 Tl

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, 2021 yılı Kurban bağışın da Malatya’nın Türkiye ‘de rekora imza atacağına inandığını ifade edip Malatyalı hayır severleri Kızılay’a kurban bağışına davet etti…

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu bakın neler dedi?

KURBAN VEKALET FİYATI…: 1050 TL

"Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun" Türkiye sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dâhil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedeflediğini duyurdu. Yapılan açıklamada, "Kızılay, 2021 yılı için vekalet bedelini ise yurt içi ve yurt dışı bin 50 lira olarak belirledi. Yurt dışından vekalet vermek isteyenler ise 125 dolar veya 105 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay’a verebilecek" denildi.

"MİLYONLAR KURBAN BEREKETİNDEN FAYDALANACAK"

Önceki yıllarda da kurban yardımlarının planlamasını zor durumda olan vatandaşları gözeterek yaptığını açıklayan Kızılay, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekâletleriyle sofraları bereketlendirmeyi amaçlıyor. Kızılay’a verilecek kurban vekaletlerinin milyonlara ulaşılması hedefleniyor.

"VEKÂLETLE KURBAN KESİMİNDE KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR"

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kızılay’ın Kurbanda Kızılay Modeli sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek."

KURBAN VEKALETİ KIZILAYA NASIL VERİLİR

?Hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 nolu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.trden, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve İlimiz Malatya Kızılay Şubede ve İl genelinde açmış olduğumuz Kurban bağış stantlarımızda  verebilecekler.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay, 2021, kurban, vekalet, fiyatlarını, belirledi;, 1050, Tl,
Yorumlar
Haber Yazılımı