Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili Vahap Erdem; Kırmızı Çizgide yaya öncelikli
Haber
30 Mart 2021 - Salı 19:42
 
Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili Vahap Erdem; Kırmızı Çizgide yaya öncelikli
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılında yaya önceliği konulu projeye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan ve Malatya’da da uygulanan ‘Kırmızı Çizgi’ çalışmasına Malatya Büyükşehir Belediyesi de katılım sağladı.
Yaşam Haberi
Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili Vahap Erdem; Kırmızı Çizgide yaya öncelikli

Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili;

Vahap Erdem; Kırmızı Çizgide yaya öncelikli...

İnönü Caddesi’nde gerçekleşen farkındalık etkinliğine, Vali Vekilli Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkan Vekili Vahap Erdem, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, ESOB Başkanı Şevket Keskin, öğretmen ve öğrenciler katıldı. İnönü Caddesi’nde ve ilçelerde de başlatılan ‘Kırmızı Çizgi’ çalışmaları kapsamında kavşak giriş ve çıkışları, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayaları durdurarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor. Belirlenen bölgelerde yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak Malatya Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla kırmızıya boyandı. Özellikle sürücülere ‘Yaya önceliği kırmızı çizgimiz’dir mesajı verildi. Uygulamayla birlikte yaya geçitlerindeki ‘kırmızı çizgi’ uygulamasıyla beraber trafik denetimleri de artırılacak.

Uygulamanın yapıldığı İnönü Caddesi’nde açıklama yapan Malatya Vali Vekilli Mustafa Şahin, “İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan bir dikkat çalışması, bir farkındalık oluşturma etkinliği başlatıldı. Trafik işaretlerinin olmadığı veya trafik polisinin olmadığı okul ve benzeri yerlerde sürücülerin yaya geçitlerinde hızlarını kesmelerini ve araçlarını durmalarını istiyoruz. Yaya geçtikten sonra yoluna devam etsin. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, belediye, başkan, vekili, Vahap, Erdem;, Kırmızı, Çizgide, yaya, öncelikli,
Yorumlar
Haber Yazılımı