Malatya Büyükşehir belediye meclisi; Vahap Erdem başkanlığında toplandı
Haber
17 Ağustos 2021 - Salı 17:24
 
Malatya Büyükşehir belediye meclisi; Vahap Erdem başkanlığında toplandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber... Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos Ayı III. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vahap Erdem Başkanlığında, yapıldı.
Gündem Haberi
Malatya Büyükşehir belediye meclisi; Vahap Erdem başkanlığında toplandı

Malatya Büyükşehir belediye meclisi;

Resim

Vahap Erdem başkanlığında toplandı...

Resim

Mazeret dilekçelerinin okunarak oylanmasının ardından ülkemizde yaşanan orman yangınları ve sel felaketiyle ilgili bir konuşma yapan.

BAŞKAN VEKİLİ VAHAP ERDEM”SESSİZ KALMADIK…”

Açıklama yok.

Malatya Büyükşehir belediye başkan Vekili Vahap Erdem, “Ülke olarak son zamanlarda sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Geçtiğimiz haftaya kadar ülkemizin Akdeniz ve Ege Bölgesinde akciğerlerimiz, ormanlarımız yanıyordu. Orman yangınlarının sona erme haberlerine sevinirken, bu kez de ülkemizin Karadeniz Bölgesinde sel haberleri gelmeye başladı. Ülke olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Afetler sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralı olan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Açıklama yok.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak afetlerin yaşandığı bölgelere sessiz kalmadık. İlk olarak ekiplerimiz Antalya bölgesindeki orman yangınlarına müdahale ederek orada bulunan ekiplere yardımcı oldular. Şu anda da Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ile Sağlık Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerimiz Kastamonu’da özellikle de selden en çok etkilenen Bozkurt ilçesinde çalışmalara destek vermektedirler.

Açıklama yok.

Yüce Mevla’dan yaşanan afetlerin sona ermesini niyaz ediyor, yapılacak yardımlar konusunda AFAD koordinatörlüğünde başlayacak kampanyaya isteyenlerin katılabileceğini de duyurmak istiyorum” dedi.

Açıklama yok.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesi ile Ağustos ayı meclis toplantısı sona erdi.

Açıklama yok.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısının ise 8 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, belediye, meclisi;, Vahap, Erdem, başkanlığında, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı