Malatya'da 2 yıldız futbolcunun da katılımı ile 13 bin öğrenciye kitap seti
Haber
06 Ocak 2022 - Perşembe 15:21
 
Malatya'da 2 yıldız futbolcunun da katılımı ile 13 bin öğrenciye kitap seti
Ali Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya 'da, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na(YKS) girecek13 bin öğrenciyle 2 yıldızın da katılımı ile ücretsiz kitap seti dağıtıldı.
Eğitim Haberi
Malatya'da 2 yıldız futbolcunun da katılımı ile 13 bin öğrenciye kitap seti

Malatya'da 2 yıldız futbolcunun da katılımı ile;

Resim

13 bin öğrenciye kitap seti dağıtımı...

Resim

Bugün Öğretmenler Ortaokulunda düzenlenen kitap dağıtım törenine, Vali Aydın Baruş, Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'un takım kaptanı Adem Büyük ile Sadık Çiftpınar ve öğrenciler katıldı.

Bir 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BATTAL KANBAY “ÜCRETSİZ DAĞITIM”…

Resim

Malatya Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay, tören de  yaptığı konuşma da “Milli Eğitim Bakanlığımız, Liselere Geçiş Sınavı(LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na(YKS) kapsamında Türkiye genelinde 23 milyon 500 bin öğrenciye ücretsiz dağıtılacak 

Bir 5 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Malatya’mızda da bugün itibariyle 8’inci sınıf öğrencilerimize LGS kapsamında 12 bin 483 kaynak kitabı dağıtımı başlatıldı.

Açıklama yok.

Toplamda ilimizde 216 bin adet kitap gelmiştir. Bugün kitap dağıtımının ilk adımını attık”

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

VALİ AYDIN BARUŞ “ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERİNDE DESTEK SAĞLAYACAK…”

Malatya Valisi Aydın Baruş Kaynak Kitap dağıtım törenin de şu konuşmayı yaptı:
“Malatya’mız da toplamda 216 bin adet Kaynak Kitap dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu ikinci sınıftan 12’inci sınıfa kadar tüm sınıftaki öğrencilerimizi kapsamakta.

Bir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Öğrencilerimize ders kitabı dışında hem sınavlara hazırlık hem de derslerinde olan gelişimini hızlandırmak için Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu bir proje. Okullarımıza devam eden öğrencilerimizin tamamına derslerinde destek sağlayacak. kaynak kitapları edinmede mali gücü olmayan ailelerin içinde önemli bir açığı kapatmış olacak”

Açıklama yok.

VALİ AYDIN BARUŞ, YENİ MALATYASPOR’A DESTEK İSTEDİ
Vali Aydın Baruş, Yeni Malatyaspor’un zor bir süreçten geçtiğini ve taraftar desteğine ihtiyacı olduğunu aktarıp şunları ifade etti.

Resim

 “Yeni Malatyaspor’un ciddi bir desteğe ihtiyacı var. İlk yarıda morallerimiz bozuktu. Beklenmeye gelişmelerden dolayı. İstediğimiz maçları oynayamadık.

Açıklama yok.

İkinci yarıda mücadele gücümüzün artmasıyla birlikte seyircimizin de desteğiyle Yeni Malatyaspor’un seyircilerin desteğine ihtiyacı var.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bu kapsamda İl Spor Güvenlik Kurulunda yaptığımız değerlendirmede özellikle gençlerimizin Yeni Malatyaspor’a desteğinin çok önemli olduğunu düşündük.

Resim

Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün organizesiyle ve Büyükşehir Belediyesinin de yardımlarıyla her maça öğrencilerimizden önemli bir sayıda taraftarı Yeni Malatyaspor’un maçlarına götüreceğiz”

ADEM VE SADIK...:

Kitap dağıtım töreninde Adem Büyük ile Sadık Çiftpınae’a yoğun ilgi oldu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, 2, yıldız, futbolcunun, da, katılımı, ile, 13, bin, öğrenciye, kitap, seti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı