Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramını coşku ile kutluyoruz
Haber
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 00:16
 
Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramını coşku ile kutluyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün Zafer günü…Bugün Türk Milletinin tarihi günü…30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Gününü tüm yurtta KKTC’de olduğu gibi Malatya’da da coşkuyla kutluyoruz.
Kültür Haberi
Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramını coşku ile kutluyoruz

Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramını;

Coşku ile kutluyoruz…

20 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları nedeniyle Malatya Ay-Yıldızlı Bayraklarla donatıldı gün boyu kent merkezin de etkinlikler yapılıp kahramanlık türküleri çalındı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Malatya’da yıllar sonra yeniden Hükümet Meydanı diğer adıyla 15 Temmuz Millet Meydanın da kutlanıyor. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’un 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmasının 99. yıldönümü nedeniyle, her yanda coşku var.

Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle  ilk tören 09.00’da Atatürk Anıtında yapılacak.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, Saygı Duruşu  sonrasında İstiklal Marşımız eşliğinde göndere bayrak çekilecek. Vali Aydın Baruş, Anıt Şeref Defteri’ni yazacak.

Saat 09.30’da Valilikte kutlamalar kabulü yapılacak

Resmi geçit 10.15’de, tören birliklerinin takdimi ile başlayacak. Vali, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı tören birliklerinin ve halkın bayramını kutlayacak.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip Silahlı Kuvvetler adına konuşma ile iki öğrencinin şiir okumalarının ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekibi halk oyunları gösterisi sunulacak. Daha sonra ise resmi geçit töreni yapılacak. Gün boyu da etkinlikler sürecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI…:

26 Ağustos 1922’de başlayan 30 Ağustos 1922 gününe dek beş gün beş gece süren Büyük Taarruz, Türk ordusunun kesin zaferi ile neticelenmiştir. Taarruzun planlaması büyük bir gizlilik ve planlama içinde yapılmıştır. Taarruzun vaktinde Gazi Mustafa Kemal Paşa ve yanındaki bir iki yakın mesai dostundan başka kimse haberdar olmamıştır.

Büyük Taarruz evvelinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden dördüncü kez olmak üzere Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya Başkomutan unvanı verilmiştir. 30 Ağustos’ta Türk ordusunun mutlak zaferi ile neticelenen Büyük Taarruz gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerek medyada gerekse halk arasında büyük sevinçle karşılanmış ve orduya ve ordunun Başkomutanına başarılarından kaynaklı tebrik telgrafları gelmiştir. Zaferin 2. yılında 30 Ağustos 1924’te Dumlupınar’da Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın da dahil olduğu bir törenle hem zafer kutlanmış hem de şehitler anılmıştır.

Cumhuriyeti’nin takip edeceği yol ile ilgili fikirlerini belirtmiş. Törende üstelik “Meçhul Şehit Anıtı”nın temeli de yapılmıştır. Bu törenin 2 yılının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kanun getirilerek 30 Ağustos’un ordunun bayramı olarak adlandırılmıştır.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJLARI…:

VALİ AYDIN BARUŞ’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI…:

“İstiklal Savaşımızı büyük bir muzafferiyetle nihayete erdiren 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıldönümünü bir iftihar ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Malatyalı vatandaşlarımızın ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde başlayan İstiklal Mücadelemiz, Kahraman Milletimiz kadınıyla-erkeğiyle, yaşlısıyla-genciyle toplumun her kesiminden insanımızın eşsiz fedakârlıklarıyla dünya tarihine altın harflerle yazılan büyük bir zafere ulaşmıştır. 

Vatan topraklarını işgal ederek yurdumuzu bölmek ve Türk Milletinin iradesini esaret altına almak isteyen sömürgeci güçlere karşı Atatürk’ün liderliğinde şahlanan Kahraman Türk Ordusu ve Gazi Milletimizin bağımsızlık uğrundaki sarsılmaz inancı ve fedakârlık ruhu birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bütünlüğüne kast eden şer odaklarına karşı daima rehberimiz ve güvencemiz olmuştur.

Gücünü ve bekasını, birlik ve kardeşliğinden alan Aziz Milletimiz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de, kendisinin zorbalıkla boyunduruk altına almak isteyen yabancı güçlere ve milli iradeyi bu güçlerin vesayetine teslim etmek isteyen ihanet odaklarının saldırılarına karşı "Büyük Taarruz" ruhu ile mücadele etmeye ve şanlı tarihine yakışır zaferler kazanmaya devam edecektir.

Bu kutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Büyük Zafer’in ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman mimarlarını, milli güvenliğimizin muhafazası ve devletimizin bekası uğruna şehadete yürüyen güvenlik güçlerimizi, ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyor,

Şehit Ailelerimize, Şanlı Gazilerimize ve ailelerine, Malatya’mızın muhterem halkına ve Aziz Milletimize Cenab-ı Hak’tan sağlık, esenlik ve huzur dolu günler niyaz ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLAYAN BAŞKAN GÜRKAN:

TÜRKİYE’Yİ DAHA AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIMAK İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türk milletinin tarihinin zaferlerle dolu olduğunu söyledi.

Bağımsızlığımızın simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, özgürlük için Kurtuluş Savaşı’nda canını feda eden tüm silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Gürkan mesajında şunlara yer verdi:

“30 Ağustos Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda yenik ve yorgun düsen Türk milletinin küllerinden yeniden doğarak, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı azmi, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazandığı şanlı bir zafer olarak tarihte yerini almıştır. 30 Ağustos, Atatürk'ün önderliğinde milletimizin hür ve bağımsız yasama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır.

30 Ağustos zaferi, aziz milletimizin azim ve iradesinin, gücünün ortaya koyulması bakımından büyük önem arz ediyor. Bu zaferin arkasında gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Bu zaferi kazanan milletin mirasçısı olarak, ülkemiz için bizler de gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk Milleti'nin en büyük adımlarından biri; 30 Ağustos zaferinin yıldönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının elde ettiği zaferi bir kez daha tüm benliğimiz ile gururla kutluyoruz. Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye'yi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz

Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık inancıyla verdiği mücadele tarihin sayfalarına altın harflerle yazılan gerçekten de büyük ve emsalsiz zaferlerden biridir. Yurdun dört bir yanından Ulusal Kurtuluş mücadelesine katılarak canını ortaya koyan kahramanlarımızı minnetle anmak, onların kazandığı bağımsızlığı korumak hepimizin olduğu gibi gelecek nesillerinde görevidir.

Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını minnetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR!IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

“Milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünü, millet olarak hep birlikte kenetlenerek kutlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız.

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları: Büyük zaferin 97. yılı… - Son dakika  haberleri

Milletimiz bu zaferle, milli hakimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu onurlu tarihi bizlere armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi , kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin, hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun , 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Selam, sevgi ve saygılarımla.”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ AĞBABA'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI…:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ağbaba mesajında, bundan 99 yıl önce, dönemin tüm güçlü devletlerine karşı yokluk ve kısıtlı imkanlar içinde verilen mücadelenin zaferle taçlandığını belirtti.

Ağbaba, "Anadolu halkı müthiş bir azim ve kararlılıkla bağımsızlığını kazanmış, ülkesinin bütünlüğünü korumuştur. 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos'ta sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi sadece bağımsızlığımız için değil aynı zamanda cumhuriyetimizin ilanı ve kazanımlarımız için de büyük önem taşımaktadır. 30 Ağustos, emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin bir araya geldiği, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı günün adıdır"ifadelerini kullandı.

Ağbaba; "Bu  güzel  topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan başta büyük zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü ile silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum"dedi.

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AYSUN BAY KARABULUT’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI…:

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı büyük zaferin 99. yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1071'de Malazgirt Meydanı’nda Sultan Alparslan tarafından açılan Anadolu’nun kapılarının kilitlenmesi ve tarihin, Anadolu vatanının milletimize ait olduğuna ilişkin nihai kararının şehitlerimizin mübarek kanlarıyla mühürlenmesidir. Bayramımız birlik, beraberlik ve inanmışlıkla her türlü güçlüğü alt edebileceğimizin sayısız göstergesinden biri olan 30 Ağustos 1922 tarihli Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda ülkemize armağan edilmiştir. 26 Ağustos 1922’de başlayarak 30 Ağustos 1922’ye kadar beş gün beş gece devam eden Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümünde, “Ya istiklal, ya ölüm!” parolasını her zaman olduğu gibi kaderi bilen milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır.

Malazgirt Zaferi ile İstanbul’un fethi, Sakarya Meydan Muharebesi ile Çanakkale Zaferi ve 30 Ağustos Zaferi ile 15 Temmuz destanı milletimizin iftihar tablolarıdır. Mevziini hiçbir zaman terk etmeyen yüce milletimizin her seferinde ortaya koyduğu azim, irade, adanmışlık, iman ve heyecan yalnızca bugünümüzü inşa etmekle kalmamış, aynı zamanda geleceğe güvenle bakabilmemize de imkân sağlamıştır. Geleceğimizin sağlam temelleri, kökleri bin yıla dayanan bu sağlam tarihî birikime dayanmaktadır. Bizler de bu birikimden aldığımız ilham ve bu ilhamın bize yüklediği görev duygusuyla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizi inşa ediyor, yarının sahipleri olacak evlatlarımıza her alanda dünya lideri bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Tarihin her döneminde gücünü birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhundan alan milletimizin sahip olduğu değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümünü ve kahraman ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Zaferin mimarı olan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

BAŞKAN GÜDER’DEN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJI...:

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “30 Ağustos, tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin büyük kahramanlıklar göstererek, milletimizi yok etmeye çalışanlara, karşı birlik ve beraberlik ruhuyla verdiği mücadelenin muhteşem zaferidir” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Güder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderlik ettiği ve kahraman milletin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla vücut bulan 30 Ağustos zaferinin 99. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “30 Ağustos, 1071'de Malazgirt'te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı mühürdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımız düşmandan bütünüyle arındırılmış ve istiklal savaşımız hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. O savaş meydanlarında yalnızca Anadolu toprakları düşman işgalinden kurtulmamış, aynı zamanda bu milletin hiçbir zulme ve işgale boyun eğmeyeceği tüm dünyaya ispat edilmiştir. Elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Böyle önemli günlerin idrak ve şuuruyla tarih okunduğunda görülecektir ki, Malazgirt'in Sakarya'dan, 30 Ağustos zaferinin 15 Temmuz'daki milli irade ve ruhtan farkı yoktur. Ecdadımızın azim, iman ve heyecanı, bugünümüzün, güçlü geleceğimizin sağlam temellerini oluşturmuştur. Bu topraklarda, şanlı bayrağımızın gölgesinde sonsuza kadar birlik ve kardeşlik içinde yaşayacağımızı bir kez daha tüm dünyaya haykırıyoruz. Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin 99’uncu yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canlarını hiçe saymış tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayram’ımız kutlu olsun” dedi.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI;

“30 Ağustos, Büyük Bir Kahramanlık Destanıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 30 Ağustos, milletimizin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya gösterdiği büyük bir kahramanlık destanıdır.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Vatan topraklarının kurtuluşu ve bağımsızlığımızı müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her köşesine yayılarak 30 Ağustos’ta kazanılan zaferle başarıya ulaşmıştır.

Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız düşman istilâsından kurtarılmış, milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir. Milletimizin tarih yolculuğumuzdaki şeref halkalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi ile birlikte vatan toprakları işgalden kurtulmuş, milletimizin önünde yepyeni ufuklar açılmıştır. Büyük Taarruz ile kazanılan zafer tarihten silinmek istenen Türk milletinin yeniden şahlanışının adıdır.

Spor camiasından 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum" dedi.

KESKİN: “30 AĞUSTOS ZAFERİ;  TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN SİMGESİDİR”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “30 Ağustos Zaferi;  Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesidir. 30 Ağustos Zaferinin ruhu kıyamete kadar devam edecektir. Anadolu kıyamete kadar Türk Yurdu olacak, Ezanlar bu topraklarda susmayacak, bayrağımız nazlı nazlı dalgalanmaya devam edecektir” dedi.

Keskin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj şu şekilde:

“30 Ağustos Zaferi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşudur. Anadolu’nun Türk-İslam yurdu olarak kalmasında en önemli rollerden birisini de 30 Ağustos Zaferi ve o zaferi kazanan kadrolar oynamıştır.

30 Ağustos Zaferi;  Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesidir.

30 Ağustos Zaferinin ruhu kıyamete kadar devam edecektir. Anadolu kıyamete kadar Türk Yurdu olacak, Ezanlar bu topraklarda susmayacak, bayrağımız nazlı nazlı dalgalanmaya devam edecektir.  

Haksızlığa ve dayatmalara boyun eğmeyen Türk Milleti, 15 Temmuz’da, emperyalist güçlere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiş ve 30 Ağustos Zaferinin ruhunu dimdik ayakta tutmuştur. Milletimiz; bugünde ülkemize yönelik hain, sinsi ve alçak saldırılar karşısında aynı mücadeleyi gösterebilecek noktadır.  

Esnaf ve sanatkar camiası; bu topraklarda hür, bağımsız ve şerefli bir şekilde yaşamamız için canlarını ortaya koyan ecdadımızı ve kanlarıyla bu toprakları sulayan şehitlerimizi, 30 Ağustos Zaferinin ruhunu, asla unutmamıştır, unutmayacaktır, unutturmayacaktır.

Esnaf ve sanatkar camiası olarak başta Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile 30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını, tüm şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

MALATYA TİCARET BORSASI BAŞKANI ÖZCAN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI…:

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99.yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Her zorlukta tek yürek olmayı başaran milletimizin 30 Ağustos 1922'de yazdığı şanlı destanın asla unutulmayacağını ifade eden Başkan Özcan, 30 Ağustos birlik ruhumuzun en güzel örneklerindendir. Bağımsızlık ve özgürlük için her daim önde mücadele ettiğimizin, Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesidir" dedi.

Özcan, mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde büyük fedakârlıklarla yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış milletimiz, işgal ve esarete asla boyun eğmemiş asil bir millettir. Bu uğurda vatanına ve bayrağına göz diken düşmana karşı ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla canı pahasına ülkesine sahip çıkmıştır. Türk milleti şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini birlik ve beraberliğin en güçlü ve güzel örneğiyle göstermiştir.

Bugünün bağımsızlık savaşını cephelerde değil, fabrikalarda, üretim alanlarında, işimizin başında veriyoruz. İş dünyasının temsilcileri olarak ekonomik bağımsızlığımız için birlik ve beraberlik içinde güçlü Türkiye'nin devamı için çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANI MESUT SAMANLI’DAN ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI...:

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında; “30 Ağustos, yüzyıllardır onuru ve milleti için yaşamış ve asla düşmana boyun eğmemiş atalarımızın, bize bıraktığı mukaddesatı yüksek bir bayramdır. Bu günün anlam ve önemini unutmamalı, unutturmamalıyız.” dedi. Başkan Mesut Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle; TÜRK MİLLETİ’NİN TARİHİ ZAFERLERLE DOLUDUR “ Yüce Türk milletinin şanlı tarihi büyük zaferlerle doludur. Tarihimizin bilinen en eski dönemlerinden bugüne değin pek çok milletin destanlarına ve yazılı metinlerine konu olan Türk zaferleri, günümüzde de zuhur etmeye devam ediyor. 1071 Malazgirt Zaferi ile ayyuka çıkan zaferler zincirimizin devamında Şanlı Türk Ordusu, Büyük Taarruz’da destansı bir kahramanlık göstermiş ve azın çoğu yendiği bir savaşın galibi olmuştur. 30 Ağustos, yüzyıllardır onuru ve milleti için yaşamış ve asla düşmana boyun eğmemiş atalarımızın, bize bıraktığı mukaddesatı yüksek bir bayramdır. Bu günün anlam ve önemini unutmamalı, unutturmamalıyız. TÜRK, DURDURULAMAZ Yaklaşık 99 yıl önceki zaferimizi kutluyoruz. Ne mutlu bizlere ki; yurt tuttuğumuz bu topraklarda, ay yıldızlı sancağımızın gölgesinde yaşamak ile şereflendirildik. Bu uğurda can verdik, kan döktük; ama tek bir karış toprağımızı kimselere vermeyeceğimizi tüm dünyaya gösterdik. Gerek 950 yıl önceki Malazgirt Zaferi’nde gerekse 99 yıl önceki Büyük Taarruz’da Türk’ün yenilmez olduğu gerçeğini tarihe altın harflerle yazdık. Türk, durdurulamaz. Durdurmaya çalışanların akıbeti berbat oldu, olmaya da devam edecek. Bizler, atalarımızın kanını taşıyor ve bu vatan için serden geçiyoruz. Meydanı Türk ve Müslüman düşmanlarına bırakmamızı bekleyenler, mahşer gününe kadar umutsuzca beklemek zorunda kalacaklar. Başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere, yurdun dört bir yanındaki tüm dava arkadaşlarımın Zafer Bayramı kutlu olsun. Yüce Allah, muzafferiyetlerimizi daim, varlığımızı da sonsuza değin baki kılsın. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi; ‘Azın çoğa galebe çalıp galip gelmesi Türk Zaferler Tarihinin müthiş ve müessir bir hususiyetidir. Zafer, milletindir, millet ise Türk’tür.’ ”

MHP YEŞİLYURT İLÇE BAŞKANI MEHMET ALİ KAYA’NIN 30 AĞUSTOS MESAJI…:

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanımız Sayın Kaya yaptığı açıklamada ;”30 Ağustos Zaferi milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin ebediyen yanacağı bir zaferdir. Bu güzel Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.Bu zaferin kazanılmasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileriz.”dedi

ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI TURGAY ŞENGÖNÜL’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI…:

  30 Ağustos tarihi Türk milleti için son derece anlamlı ve önemli bir gündür. 30 Ağustos 1922 deki zaferle, Anadolu’nun ebediyete kadar Türk yurdu olduğunun tescillendiği gündür.

30 Ağustos günü, demir ve çeliğin, iman ve inanç karşısındaki çaresizliği Türk milletinin esarete karşı verdiği savaşla daha iyi anlaşılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının II. Viyana’dan beri geri çekilen Türklüğün, silkinerek üzerindeki ölü toprağı attığı ve bir bozkurt gibi ileri atılarak, taksim edilecek vatanımızın, peşkeş çekilecek değerlerimizin, çizilecek sınırımızın ve parçalanacak devletimizin olmadığını, Türk milletinin son anayurdundan başka gidecek yeri olmadığını tüm dünyaya duyurduğu, şan ve şerefle dolu bir zaferdir. Bu zafer, emperyalizmin milletimiz aleyhine kurguladığı oyunları bozmuş, yapılan sinsi hesapları alt üst etmiştir.

Ne hazindir ki; dün atalarımızın kanını dökerek vatan kıldığı coğrafyamız üzerinde bugün halen kirli oyunların oynandığı görülmektedir. Kim ne plan yaparsa yapsın, hangi emelin peşinde koşarsa koşsun, Ülkücüler olduğu müddetçe, bu topraklar üzerinde kirli senaryo  imkanı bulamayacaktır. Hiç kimse Türk milletine yeni bir 30 Ağustos meydanı kurdurmaya kalkmasın; zira bu bizler için değil, muhatap olanlar için altından kalkamayacakları bir hezimet olur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüce milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 99, yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Başkan Sadıkoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Sadıkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün komutasında şanlı Türk ordusunun, 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır. Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiçbir zaman tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. Zor şartlar altında kazanılan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi bunun en güzel örneğidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlılığına ortak olan ecdadımızın inanç, cesaret, azim ve fedakarlığının genetik kodlarımızda mevcut olduğunu milletçe karşılaştığımız tüm zorluklarda hatırlamalıyız. İş dünyası olarak bugün bize düşen, ülkemizin hedeflerine ulaşması için canla başla çalışmak, bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmaktır. Şehitlerimize vefa ve minnet borcumuzu ödemek için, daha fazla üretmek ve daha fazla istihdam sağlamak hedefiyle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve üyelerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, 30, Ağustos, Zafer, Bayramını, coşku, ile, kutluyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı