Malatya'da Milli Eğitimin Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 01:32
 
Malatya'da Milli Eğitimin Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Songül Koçer Malatya'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Malatya'da Milli Eğitimin Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı

Malatya'da Milli Eğitimin
Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı...

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı  Songül Koçer ve Eğitim Uzmanı Gamze Yiğit Bakanlığa bağlı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 'On Bin Okul Projesi' kapsamında Malatya'da bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, okul öncesi çağındaki çocukların il, ilçe bazlı kayıt oranları, derslik ihtiyaçları, il düzeyinde yapılan planlama ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Daire Başkanı Songül Koçer, "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacı doğrultusunda, erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, 5 yaş grubunda 100'e ulaşılması hedeflenmektedir. Bu hedeflere yönelik olarak okul öncesi eğitimde ihtiyaç duyulan ilave dersliklerin açılması planlanmaktadır." dedi.

Toplantıya; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri temel eğitim, inşaat emlak, destek hizmetleri yöneticileri de katıldı.

Toplantının ardından, Daire Başkanı Songül Koçer ve Eğitim Uzmanı Gamze Yiğit, Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu ve Gazi İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldiler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, Milli, Eğitimin, Bilgilendirme, ve, Koordinasyon, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı