Malatya’da Polisten İHA destekli esrar, Jandarma’dan da tarihe eser operasyonları
Haber
02 Eylül 2021 - Perşembe 19:14
 
Malatya’da Polisten İHA destekli esrar, Jandarma’dan da tarihe eser operasyonları
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Malatya polisi ve jandarmasından af yok...Malatya’da polis İHA destekli esrar, Jandarmadan da tarihi eser operasyonu düzenlendi.
Asayiş Haberi
Malatya’da Polisten İHA destekli esrar, Jandarma’dan da tarihe eser operasyonları

Malatya’da Polisten İHA destekli esrar;

Jandarma’dan da tarihe eser operasyonları...

Malatya Emniyet Müdürlüğünden İHA destekli operasyon düzenlendi. İHA destekli operasyonla ilgili  kamuoyuna şu açıklama yapıldı.

“19 KİLO 572 GRAM ESRAR…:

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik yapılan çalışmada bir şahsın ikametinde ve bahçesinde İHA destekli yapılan arama sonucu;

19 kilo 572 gr Esrar,

Fotoğraf açıklaması yok.

140 kök Hint keneviri ele geçirilmiş olup;

Konu ile ilgili bir şahıs gözaltına alınmış olup Adli Makamlara sevk edilecektir.”

TARİHİ ESER…:

Açıklama yok.

Malatya Jandarmasının tarihi eser operasyonu ile ilgili yapılan açıklama…”Malatya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Yeşilyurt İlçesinde bir şahsın elinde tarihi eser niteliği taşıyan sikkeler olduğu duyumu alınmıştır. 01.09.2021 günü saat 16:40 da adli makamlardan alınan arama kararı ile yapılan ev araması neticesinde

(1) (18) adet Roma Dönemine ait olduğu değerlendirilen gümüş sikke

(2) (156) adet 9mm çapında tabanca mühimmatı

(3) (1) adet ruhsatsız av tüfeği

(4) (13) adet av tüfeği fişeği

Ele geçirilmiştir olayla ilgili yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında ali işlemlere başlanılmıştır”

EMNİYET ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARI…:

“· 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet tüfek, 3 adet tabanca, 12 adet fişek, 8 gr esrar, 15 gr metamfetamin ve 56 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.

Açıklama yok.

· Saray Mahallesinde faaliyet gösteren isimsiz ve ruhsatsız işyerinde Kumar oynayan 14 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, kumar parası olan 200 TL geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

· Halfettin Mahallesinde faaliyet gösteren bir işyerinde tombala oynayan 36 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, kumar parası olan 200 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Açıklama yok.

· Yıldıztepe Mahallesinde bir inşaattan Faili Meçhul 22 adet yangın boru vanasının çalınması olayıyla ilgili yapılan çalışmalarda olayın şüphelisi 3 şahıs yakalanmış, 01.09.2021 günü mevcutlu olarak adli mercilere intikal ettirilecektir.

· Kavaklıbağ Mahallesinde bir iş yerine bir kaç el ateş edilmesi olayı ile ilgili İş yerinin ön camının kırık olduğu olay yerinde bir adet kartuş olduğu görülmüş müşteki ile yapılan görüşmede gün içerisinde bıçak bileme konusundan dolayı şüpheli Arif K. ile tartıştığını beyan etmiş ekiplerimizce yapılan çalışmada şüpheli olayda kullandığı pompalı tüfek ile birlikte yakalanmış olup gerekli tahkikat başlatılmıştır.

Açıklama yok.

· Çilesiz Mahallesinde bir motosiklette abartı egzoz olduğunun tespit edilmesi üzerine trafik ekibince 1.339 TL para cezası uygulanmıştır.

· Melekbaba Mahallesinde plakasız motosiklette yapılan kontrollerde çalıntı motosiklet Olarak arandığı tespit edilmiş, Şüpheli hakkında adli tahkikat yapılmış, trafik yönünden ehliyetsiz araç kullanmaktan para cezası uygulanmıştır.

Açıklama yok.

· Hasanbey Caddesinde plakasız motosiklette yapılan kontrollerde motor ve şase numarasının kazınmış olduğu görülmüş şüpheli hakkında adli tahkikat yapılmış, trafik yönünden ehliyetsiz ve tescilsiz araç kullanmaktan trafik cezası uygulanmış araç otoparka çekilmiştir.

· Hürriyet parkında Yunus ekibimizce cüzdan içerisinde 4.810 TL buluntu para Beydağı Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya’da, Polisten, İHA, destekli, esrar,, Jandarma’dan, da, tarihe, eser, operasyonları,
Yorumlar
Haber Yazılımı