Malatya'da :YİMPAŞ binası Milli servetin çürümeye terk edildiği bir yapıydı
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 00:55
 
Malatya'da :YİMPAŞ binası Milli servetin çürümeye terk edildiği bir yapıydı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Malatya’da yıllardır çürümeye terk edilen yapılar vardı…Milli server heba oluyor-siyasi malzeme yapılıyor ve çözümsüzlük yıllar boyu geliyordu…
Gündem Haberi
Malatya'da :YİMPAŞ binası Milli servetin çürümeye terk edildiği bir yapıydı

Malatya'da YİMPAŞ binası;

Milli servetin çürümeye terk edildiği bir yapıydı...Çürümeye terk edilen yapılardan birisi Vagon Onarım Fabrikasıydı…

Kızılay Vagon Onarımı üretim üs merkezi yaptı…Çürümekten yok olmaktan kurtarıldı...

Yıllardır çürümeye terk edilen yapılardan birisi de YİMPAŞ alış veriş merkezi binasıydı…O alan da Malatya'ya kazandırılıyor...

Çürümeye terk edilen YİMPAŞ binası yap-işlet devret modeli ile hayata geçiriliyor…Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, son günlerde gündeme gelen YİMPAŞ binası ile ilgili bakın ne dedi?

“ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİĞİ…Şehrimizin doğusunda ölü yatırım haline bürünmüş, kendi haline terk edilmiş YİMPAŞ binası, Milli servetin çürümeye terk edildiği bir yapıydı.

YILLARIN VAGON ONARIMI…Şehrin batısında yer alan Vagon Fabrikasını Kızılay'a devrini gerçekleştirerek üretim merkezi olarak temin edilmesini sağladık.

YAP İŞLET DEVRET…Hemen akabinde güzel bir alan olan şehrin doğusundaki YİMPAŞ alış veriş merkezi diye tabir edilen ve daha sonrasında değişik kurum ve kuruluşların bir türlü anlaşıp neticelendiremedikleri yapının Milli Emlak Genel Müdürlüğünden gerekli tahsis işlemleri alınarak yap, işlet devret modeli kapsamı içerisinde yine Milli Emlak ile ortaklaşa projemizi yürütüyoruz.

GENÇLİK MERKEZİ EĞİTİM MERKEZİ VE SANAT MERKEZİ…Proje kapsamı içerisinde binanın bir kısmı gençlik merkezi, eğitim merkezi ve sanat merkezi olacak.

Diğer kısımlarında alışveriş merkezi, sosyal donatıların yer aldığı aynı zamanda otel yapılacak güzel bir yapı olacak.

GELECEK YIL TAMAMLANMIŞ OLACAK…Şuanda yapılan çalışmalar ve programların hepsi önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanmış olacak. Önümüzdeki yıl içerisinde otelle birlikte, sosyal donatı alanları, alışveriş merkezi, sanat merkezi, gençlik merkezleri ve çevre düzeniyle birlikte bitirilmesi düşünülmektedir. Malatya'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum"

DEVAM EDECEK…:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, :YİMPAŞ, binası, Milli, servetin, çürümeye, terk, edildiği, bir, yapıydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı