Malatya Kurban Bayramına hazır; Resmi Bayramlaşma saat 17.00’de
Haber
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 16:47
 
Malatya Kurban Bayramına hazır; Resmi Bayramlaşma saat 17.00’de
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Gündem haber… Bugün arefe… Malatya’da iğne atılsa yere düşmüyor…Yarın Bayramı kutlayacağız. Arefe günü çarşı Pazar tarihi gün yaşıyor…
Kültür Haberi
Malatya Kurban Bayramına hazır; Resmi Bayramlaşma saat 17.00’de

Malatya Kurban Bayramına hazır;

Resmi Bayramlaşma saat 17.00’de ...

Malatya Kurban Bayramına hazır; Resmi Bayramlaşma yarın saat 17.00’de Hürriyet Parkında

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir belediyesi Kurban Bayramı nedeniyle sıkı tedbirler aldı.

Arefe günü nedeniyle de Malatya’da en kalabalık gün yaşanıyor.

Çarşı Pazar da iğne atılsa yere düşme.

MALATYA VALİLĞİNDEN AÇIKLAMA…:

”Bayramlar milli ve dini duygularımızın manevi esintisi altında örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı, millet olma şuurumuzun somut münasebetlere dönüştüğü, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği günlerdir. Aramızdaki dargınlıkların ortadan kalkmasına, barış ve hoşgörünün gönüllerimize yerleşmesine vesile olan Kurban Bayramı, ilimizde de büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacaktır. Bu coşkuyu yaşamak ve mübarek Kurban Bayramını hep birlikte kutlamak amacıyla; Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerimiz tarafından tüm Resmi Kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Meslek Örgütlerimiz ve Vatandaşlarımızın katılımlarıyla 20.07.2021 Salı günü saat:17.00'de Hürriyet Parkı BELSOS Tesisleri Önünde (Orduevi Karşısı)  bayramlaşma töreni gerçekleşecektir.         

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Muhterem Halkımıza birlikte hizmet sunmakta olduğumuz kurum vekuruluşlarımızın çok değerli yönetici ve personelinin ve Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor,aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlara erişmelerini diliyorum.

SORUNLARINIZ İÇİN 444 51 44’Ü ARAYABİLİRSİNİZ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAM SÜRESİNCE TEYAKKUZDA OLACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi 20-23 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı için bir dizi tedbirler aldı. Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için 7/24 teyakkuzda olacak.

Belediye Otobüsleri Bayramın 1’inci ve 2’inci günü ücretsiz

Kurban Bayramının 1’inci ve 2’inci günü Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ’a ait toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek.

Ayrıca MOTAŞ tarafından Arefe Günü itibariyle Şehir Mezarlığı ile Alibaba ve Karababa mezarlıklarını ziyaret edecek vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ek seferler düzenlenecek.

Belediye Birimleri tarafından gerekli tedbirler alındı

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hizmet birimleri de bayram süresince mesai yapacak. Vatandaşlar karşılaştıkları sorunlar için Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezini (444 51 44) arayabilecekler.

MASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Çağrı Merkezi de yine Kurban Bayramında hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar su ve kanalizasyon ile ilgili şikâyetlerini 185 ve 377 74 44 MASKİ Çağrı Merkezi numaralarını arayarak bildirebilecekler.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan tüm ana caddelerde temizlik ve yıkama çalışmaları gerçekleştirecek. Ana caddeler üzerinde bulunan camilerin avluları ve Bayram Namazı kılınacak dış mekânlar da yıkanarak, cami çevrelerinde gerekli bakım ve temizlikleri yapılacak. Ayrıca, Şehitliklerin bakım ve temizlikleri yapılarak, Bayramın ilk günü gül suyu sıkılacak. Ayrıca Bayram süresince ilaçlama ekipleri görevlerinin başında olacaklar. Hafriyat ve Çöp Döküm alanları bayram süresince açık olacak.

Belirlenen alanların dışında hayvan satışına izin verilmeyecek

Yine bayram süresince Malatya merkez ile ilçelerde ilaçlama çalışmaları aksatılmadan yapılıyor. Zabıta ekipleri tarafından da belirlenen alanlar dışında hayvan satışına izin verilmiyor. Yasak kesim alanlarında kesim yapanlar hakkında Zabıta ekipleri gerekli yasal işlemleri yapacak. Canlı Hayvan Pazarında 7/24 esasına göre çalışacak olan Zabıta

Ekipleri insan sağlığını tehlikeye atacak hiçbir uygulamaya izin vermeyecek. Şehir Mezarlığı başta olmak üzere kent merkezinde dilencilere karşı önlemler alınacak.

MEGSAŞ ekmek büfeleri bayramda da hizmet vermeye devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ şirketine bağlı ekmek satış büfeleri Kasap Pazarı ve Büyükşehir Belediyesi yanındaki hariç diğer 25 ekmek satış büfesi bayram süresince sabah 05.00 ile akşam 17.00’ye kadar vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Kurban, Bayramına, hazır;, Resmi, Bayramlaşma, saat, 17.00’de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı