Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ilıcak’la hizmet yolunda bugün tarih yazdı
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 01:58
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ilıcak’la hizmet yolunda bugün tarih yazdı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün tarih yazılan gün...Cumhuriyet kuruluşundan bu yana Ilıcak Mahallesi asfalt ile tanıştı...Bugün Malatya'nın Başkanı Gürkan hizmet yolun da tarih yazdı...Tarihi bir güne imza attı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ilıcak’la hizmet yolunda bugün tarih yazdı

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Ilıcak’la hizmet yolunda bugün tarih yazdı...

Bir yol görseli olabilir

ILICAK’LI MAHALLE SAKİNLERİ BAŞKAN GÜRKAN’I KURBAN’LA KARŞILADILAR

AKÇADAĞ İLÇESİ ILICAK MAHALLESİNDE 14 KM YOL GENİŞLETME VE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile birlikte Akçadağ İlçesi Ilıcak Mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmaların yapıldığı alanda Başkan Gürkan’ı kurban keserek karşılayan mahalle sakinleri mahallelerinin Cumhuriyet tarihinde ilk kez asfaltlandığını belirttiler.

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ MAHALLEMİZE HİZMET GELİYOR...:

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Mahalle sakinlerinden biri olan gazeteci Ali Aladağ, “Mahallemiz Cumhuriyet tarihinde ilk kez Selahattin Gürkan döneminde hizmet alıyor. Malatyalılar insanları kolay kolay sevmez özelliklede Akçadağ İlçesi Ilıcak Mahallesi insanları kolay kolay sevmez. Sevdiğinde de asla vazgeçmez. Bu mahalle siyasetçi yetiştirmiş bir mahalledir. Bu mahalle Selahattin Gürkan’ı sevmiştir, Akçadağ sevmiştir, Malatya sevmiştir. Bizde sevdiğimiz bir insanın isminin yaşatılmasından yanayız. Burada açılan bu yolumuz olur veya köy evi, muhtar evi olur buraya Sayın Başkanımızın ismini vermek istiyoruz. Başkanımızın isminin kendi mahallemizde yaşatılmasını istiyoruz. Malatya’nın en eski gazetecilerinden biriyim. Cumhuriyet tarihinde ilk kez mahallemize hizmet geliyor. Sayın Başkanımızla gurur duyduğumuzu her zaman ve her yerde söyledik ve söylemeye devam edeceğiz” dedi.

BİZİM MAHALLEMİZE TARİHİ BOYUNCA İLK DEFA İLK DEFA ASFALT GELMİŞTİR...:

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve yol görseli olabilir

Ilıcak Mahalle Muhtarı İskender Şatıroğlu ise, “Sayın Başkanımıza bizim isteklerimizi geri çevirmediği için çok teşekkür ediyoruz. Bizim mahallemize tarihi boyunca ilk defa hizmet gelmiştir, ilk defa asfalt gelmiştir Başkanımız zamanında. Teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yol ve şunu diyen bir yazı 'Malatya'nın Başkanı Selahattin Gürkan'ı Ilıcak halkı pank artlarla ve kurbanlarla karşıladı... Mahallemize Malatya Büyükşehur Selahattin Gürler MALATYADLAY OLAY TYAOL' görseli olabilir

DAR OLAN MEVCUT YOLLARIMIZI İSE 12 METRE GENİŞLİĞİNE ÇIKARDIK...:

Yol genişletme ve asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirte Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert ise çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Mert, “Ilıcak mahallemizin iç kısımlarında yol dahi yoktu. Mahallemiz çok ihmal edilmiş bir mahalleydi. Öncelikle yollarımızı açtık, genişlettik ve bağlantılarını gerçekleştirdik. Dar olan mevcut yollarımızı ise 12 metre genişliğine çıkardık. Bu

yıl içerisinde 14 km ikinci ve birinci kat asfalt çalışmalarını da tamamlayarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunmuş olacağız. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonrasında köye dönüşlerde yaşanmakta” dedi.

MALATYA'NIN BAŞKANI GÜRKAN GÖREVİMİZ HİZMET ETMEKTİR...:

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Ilıcak Mahalle sakinlerinin sıcak karşılamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Görevimiz hizmet etmektir. Göreve geldiğimiz zaman ifade etmiştik. İki yıl içerisinde Malatya’da susuz, kanalizasyonsuz ve asfaltsız hiçbir yerleşim yeri kalmayacak. Bu yönde de çalışmalarımızı başlattık ve geçtiğimiz dönem 2 bin km Cumhuriyet tarihinin rekoru asfalt çalışması gerçekleştirdik.

Bir doğa, ağaç ve yol görseli olabilir

Eksik olan mahallelerimizin asfaltı ise bu yıl içerisinde tamamlanacak. Havaların ısınması ile birlikte Yol ve Altyapı Daire Başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz Ilıcak Mahallemizin yolunu asfaltlayarak çalışmalarına başlamışlardır. Bu yolumuz bir taraftan Yazıhan İlçemize bağlanırken bir taraftan da Akçadağ İlçemize bağlanmaktadır. Yazıhan’a 15 km olan bu yolumuz Yazıhan yolunu da kısaltmıştır. Bu çalışmaların Ilıcak’lı mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bir doğa ve yol görseli olabilir

Muhtarımız’da talebi olan bir sondaj kuyusu açılması noktasında MASKİ Genel Müdürlüğümüz gerekli çalışmayı yapacaktır. Şehrimizin 12 bin 300 km2 bütün yerleşim alanlarının su, kanalizasyon ve akarsulara karışan atık suların bertaraf edilmesi arıtmayla rehabilite edilmesi ile asfaltların yapılması bu yılın sonunda gerçekleştirilecektir. İlçe merkezlerinde yapmış olduğumuz çalışmalarda bazı sokakları da Büyükşehir Belediyesi olarak yaptık. Bundan dolayı da bazı bölgelerde gecikmeler yaşandı” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK...:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Daire Başkanı Mehmet Mert, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile birlikte Akçadağ İlçesi Ilıcak Mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmaların yapıldığı alanda Başkan Gürkan’ı kurban keserek karşılayan mahalle sakinleri mahallelerinin Cumhuriyet tarihinde ilk kez asfaltlandığını belirttiler.

İŞTE O ANLAR...:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Ilıcak’la, hizmet, yolunda, bugün, tarih, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı