Malatya’nın Başkanı Gürkan duyurdu; Destan şehre yeni meydan yapacağız
Haber
06 Haziran 2021 - Pazar 15:51
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan duyurdu; Destan şehre yeni meydan yapacağız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan duyurdu; 5 bin metre karelik meydan yapacağız altına da otopark
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan duyurdu; Destan şehre yeni meydan yapacağız

Malatya’nın Başkanı Gürkan duyurdu;

Resim

Destan şehre yeni meydan yapacağız...

Resim

Milli Eğitim Müdürlüğü ek binalarının bulunduğu yeni kent meydanın yapılacağı alan da bugün Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan incelemeler de bulundu.

YENİ MEYDAN…:

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan inceleme sonrası bakın neler dedi?

Milli Eğitim ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ek binalarının bulunduğu, Yeni Kent Meydanı'nın yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk.

Resim

5.000 m2' lik meydanın altına 100 araçlık otopark yapacağız.”

BAŞKAN GÜRKAN, “ ÇAPO GRUBU ÇALIŞMASIYLA 30 MERKEZİN SU İHTİYACI KARŞILANACAK”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve kanalizasyon alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ÇAPO Grubu çalışmaları kapsamında Akçadağ İlçesi Kömekavak Mahallesinde yapılan çalışmaları inceledi.

Akçadağ İlçesi İçmesuyu ve Kanalizasyon Hattı 2. Etap Yapım İşi (Çapo Grubu) kapsamında yaklaşık maliyeti 19.5 milyon TL olan 58 bin metre içmesuyu, 2 bin metrede kanalizasyon hattı olmak üzere yaklaşık 65 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon hattı çalışması, 1 adet kaptaj,  7 adet debimetre odası, 28 adet vantuz odası ve 22 adet tahliye odası yapılıyor.

Resim

Yaklaşık 125 bin nüfusa hizmet verecek olan iş, yıl sonu tamamlanacak. Yeni yapılan hatta, Yeşilyurt İlçesi Gözene Mahallesi Çay Sokak, Cumhuriyet Örnekköy Değirmenbaşı sokak, Oluklu Mahallesi Zeydanlı Sokak, Doğanşehir İlçesi Suçatı Mahallesi, Akçadağ İlçesi Dedeköy, Kömekavak, Sahilpınar, Gölpınar, Yağmurlu, Bahri, Aksaray, Şeyhler, Duranlar, Altınlı Mahallesi Sincik Sokak’ta yaşayan vatandaşlar faydalanacak.

Resim

ÇAPO Grubu hattı üzerinde Akçadağ Kömekavak Mahallesinde yapılan çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Çapo Grubunda yaklaşık 65 metrelik bir hat üzerinde saniyede 150 litrelik içmesuyu yaklaşık 30 merkezin su ihtiyacını karşılayacak. 400’lük borularla birlikte Meled Deresinden alınan su havaalanın olduğu bölgedeki bütün yerleşim birimlerimize ÇAPO Grubu diye tabir ettiğimiz saniyede 150 litreye yakın suyunda Malatya merkeze aktarılması sağlanacak.

Resim

Bir taraftan yeni kaptaj çalışmaları yapılırken, bir taraftan yeni kaptajın olduğu yere yeni kaynaklar ilave edilirken diğer taraftan şehrimize Meled Deresi diye tabir ettiğimiz yaklaşık 400 litrelik suyunda Malatya’ya aktarılması noktasında yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Çalışmalarımız 65 km’lik irsale hattıyla birlikte 30 merkezimizde de Meled Deresinde aldığımız suyun Malatya merkezimize kaynak suyu olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Bu çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüze ve ilgili müellif firmaya teşekkür ediyorum. Ayrıca bölgenin su ihtiyacını karşılayacağımız halkımıza da hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Resim

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş, yapılan çalışmalarla birlikte Akçadağ ilçesinin mahallelerine ve Malatya merkeze cazibeli suyun gelmesinin vatandaşlar ve şehir için bir gurur kaynağı olduğunu ve beklemedikleri bir çalışma olduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

MHP Akçadağ İlçe Başkanı Kenan Güde ise yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürlüğüne ve ekiplerine teşekkür ettiklerini belirtti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan, duyurdu;, Destan, şehre, yeni, meydan, yapacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı