Malatya’nın Başkanı Gürkan; Kernek Meydanı tamam; Sırada Cumhuriyet Meydanı var
Haber
31 Ekim 2021 - Pazar 00:44
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Kernek Meydanı tamam; Sırada Cumhuriyet Meydanı var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Kernek Meydanı tamam halkın hizmetine açıldı, sırada Cumhuriyet Meydanı var.”dedi.
Gündem Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Kernek Meydanı tamam; Sırada Cumhuriyet Meydanı var

Malatya'nın Başkanı Gürkan; Kernek Meydanı tamam;

Açıklama yok.

Sırada Cumhuriyet Meydanı var...

Kernek Meydanı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açıldı...

Cumhuriyet Meydanı 19 Mayıs'da açılacak.

Malatya'nın Başkanı Gürkan, beraberin de MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ile meydan çalışmalarını inceleyip talimatlar yağdırdı.

Açıklama yok.

Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalarla şehrimizin geleceğine yatırım yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Malatya’ya meydan alanı olarak kazandırılan alanda incelemelerde bulundu.

Açıklama yok.

Her fırsatta Malatya’nın dününe, bugününe ve yarınına hizmet ürettiklerini belirten Başkan Gürkan, Malatya’yı Türkiye’nin örnek illerinden biri haline getirmek için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü ifade etti. 

Malatya’ya nezih bir meydan kazandırmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Cumhuriyet Meydanı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizde resmi törenlerin yapıldığı tek alan olan anıt önünde, törenler sırasında ulaşımda büyük sıkıntılar yaşanmaktaydı. Malatya’da trafiğin önemli ölçüde inkıtaaya uğradığı bir yapı formatından özellikle Cumhuriyet Meydanı olarak planladığımız alanda bulunan binaların kaldırılarak altının sığınak ve otopark olması ve üst kısmında güzel bir meydan düzenlemesi yapılarak törenlerin bundan sonraki süreçte yeni meydanda yapılması noktasında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Yıkım çalışmaları ve akabinde enkazın alandan kaldırılma süreci inşallah kısa zamanda bitirilir. Enkaz çalışmalarının sonrasında sığınak ve otopark çalışmalarına başlanacak.

Çalışmalarımız neticesinde inşallah önümüzdeki yılın 19 Mayıs tarihine bir aksilik olmazsa meydanımızı yetiştirmeye çalışacağız. Çalışmalarımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Kernek, Meydanı, tamam;, Sırada, Cumhuriyet, Meydanı, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı