Malatya’nın Başkanı Gürkan MASKİ personeline seslendi; bugünün işini yarına bırakmayın
Haber
17 Ekim 2021 - Pazar 19:38
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan MASKİ personeline seslendi; bugünün işini yarına bırakmayın
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan MASKİ personeline seslendi; “Bugünün işini yarına bırakmayın.”dedi.
Gündem Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan MASKİ personeline seslendi; bugünün işini yarına bırakmayın

Malatya’nın Başkanı Gürkan MASKİ personeline seslendi; bugünün işini yarına bırakmayın

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellerle bir araya geldi.

Paşaköşkü Su Teknik Şefliğinde yapılan toplantıya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları ve personeller katıldı.

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ MERT: ARIZALARA GÜNLÜK MÜDAHALE EDİYORUZ

Göreve geldikleri ilk günden itibaren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini aktaran MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, arızalara günlük müdahale edildiğini ve ertesi güne hiçbir arızanın kalmadığının altını çizdi. Mert, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak şehrimizin genelinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ekiplerimiz oluşan arızaları çözmeden mesailerini bitirmiyorlar. Bu noktada Başkanımızın verdiği talimatları yerine getirmek için elimizden gelenden daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

BAŞKAN GÜRKAN: KENDİ NEFSİMİZDE EMPATİ YAPMAMIZ LAZIM

MASKİ’nin görev ve sorumluluklarının ağır olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, arızalara anında müdahale edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bir hastanız olsa 112’yi arasanız, bir yangın olsa 110’u arasanız, polisi arasanız gelmezlerse ne tepki verirsiniz? Bunların hepsini kendi nefsinize empati yapmanız lazım” diye konuştu.

MASKİ’nin Malatya’nın dev bir kuruluşu olduğunu söyleyen Başkan Gürkan, “MASKİ Genel Müdürlüğü, bizim ve tabi ki Malatya için çok önemli bir kurumdur. Millete direk dokunan bir kuruluştur. Vatandaşın suyunun akmaması veya kanalizasyonun tıkanması hayatlarını olumsuz etkiler. Dolayısıyla MASKİ’nin görevi çok hassastır. Titizlik ve özveri gerektiren bir iştir. Bu konuda arkadaşlarımız büyük mesafeler kat ettiler. Şu anda şehir merkezimizde çok yoğun olmamakla birlikte şikâyetler var. Önemli olan bu şikâyetlerin bize intikal ettiğinde anında çözülebilmesidir. Personellerimiz iş yaparken empati kurarak

düşünmek ve empati kurarak davranmak zorunda. Personellerimizin evlerinde su kesilse veya kanalizasyon patlasa çağrıda bulunulduğunda ilgisiz davranıp gelinmese nasıl tepki verilir. Bu durumları her daim empati yapmak durumundayız. Personellerimiz aynı zamanda oluşan arızalara anında müdahale yaptıklarında iş yükü çoğalmaz hatta azalır. Görevli arkadaşlarımız günlük arızaya giderek bugünün işini yarına bırakmayacak. Emeklerinizden dolayı çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Resim

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MAHİR ÜNAL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret için Malatya’ya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını ifade ederek, “ Sayın bakanımız gerek bakanlık sürecinde, gerek genel başkan yardımcılığı döneminde gerekse de grup başkanvekilliği döneminde Malatya’nın milletvekili olarak görev yapmıştır. Malatya’nın bütün sorunlarıyla ilgili kendilerine gittiğimizde sorunların çözümü noktasında ve ilgili yerlere intikali noktasında Malatya milletvekili gibi hareket etmiştir. Biz, şimdiye kadar Malatya’mıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Şuanda da bir sıkıntımız olduğunda kendilerinin makamına gidiyoruz ve sorunlarımız çözülüyor. Bundan sonraki süreçte de inşallah Malatya’mızın sıkıntılarını hep birlikte çözüm noktasında hareket edeceğiz. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımı Malatya halkı adına ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Resim

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, “ Değerli başkanımıza teşekkür ediyorum. Malatya’da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Malatya benim aynı zamanda ikinci memleketim. Malatya’da milletvekillerimiz ve değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız çok kıymetli çalışmalar yapıyorlar. Özellikle Malatya’mızın son 10 yılda aldığı yatırımlar bölgenin en yüksek rakamı. Her anlamda her alanda Malatya çok ciddi yatırımlar aldı. Malatya ziyaretimizde TOKİ tarafından yapılan konutların kura çekimine de katıldık. Malatya’da 6 bin 287 konut yapıldı. Devletimiz son derece güçlü. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı iradesi ve duruşuyla hamd olsun bütün ihtiyaç sahiplerine TOKİ tarafından konutlar yapıldı ve kura çekimini gerçekleştirdik. Tarihimizde Malatya’nın çok özel bir yeri var. Anadolu’nun tarihinde özel bir yeri var. Malatya’nın hafızasını gençlerimize aktarmamız gerekiyor. Malatya’da olmaktan dolayı memnun olduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Resim

Başkan Gürkan ziyarette AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a kayısı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Arslantepe Höyüğü’nün heykelini takdim etti. Ziyaret sonrası AK Parti Grup

Resim

Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, yenilenen Büyükşehir Meclis Salonu’nu da gezdi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın ziyaretinde Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca’da yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı İçin Çalışmalara Başladı

GÜRKAN: MALATYA’YA YAKIŞIR BİR CUMHURİYET MEYDANI KAZANDIRACAĞIZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ve Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile birlikte Malatya’ya tören alanı olarak kazandırılacak alanda incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait ek binaların boşaltılmaya başlaması ile birlikte çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını ve Malatya’ya kazandırılacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay yaptığı açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait binalarda taşınma işlemleri başlatıldı. Taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından binaların yıkımları için gerekli çalışmalara başlayacağız” dedi.

Malatya’da tören meydanının olmadığını belirten Başkan Gürkan ise yaptığı açıklamada, “Malatya’da törenler sırasında birçok yolun kesişim noktasında yollar kapatılarak törenler yapılmaktaydı. Bundan dolayı trafik akışı açısından, vatandaşların mağduriyeti açısından olumsuzluklar yaratıyordu. Ayrıca tören alanı olarak kullanılan alan hem küçük hem de Malatya’ya yakışmıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde burada bulunan Ticaret Lisesi ve eski Öğretmen Evi olarak kullanılan binalar karşılığında Büyükşehir Belediyesi olarak Milli Eğitim’e okul yapıyoruz ve o okul karşılığında da bu alanın devrini gerçekleştirdik. Bu alanı Malatya’ya yakışır bir şekilde Cumhuriyet Meydanı olarak düzenleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını buradaki tören alanımızda icra edeceğiz. Tören alanımız Malatya’nın geçmiş değerlerini yansıtan ve meydanın altını da hem otopark hem de sığınak olarak kullanılacak şekilde planlıyoruz. Bu bölgedeki otopark sorununun çözülmesi hem de olası afetlerde sığınak olarak kullanılacak geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Taşınma işlerinin tamamlanmasının akabinde binaların yıkım işlemleri için çalışmalar başlatılacak.

Çalışmalarımız neticesinde Malatya’ya yakışan bir tören alanı oluşturulması hem de çevre düzenlemeleriyle bu bölgede nefes alınacak bir meydanın oluşturulması için çalışıyoruz. Ulaşımda sıkıntı yaşamadan törenleri bu yeni alanda gerçekleştireceğiz. Milli Eğitim Bakanlığımıza göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı ve çalışmalarda emeği bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Malatya’ya yakışır bir Cumhuriyet Meydanı’nı ilimize kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan, MASKİ, personeline, seslendi;, bugünün, işini, yarına, bırakmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı