Malatya'nın Başkanı Gürkan; Personelle bayramlaşıp halkı ziyaret etti
Haber
27 Temmuz 2021 - Salı 00:33
 
Malatya'nın Başkanı Gürkan; Personelle bayramlaşıp halkı ziyaret etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya'nın Başkanı Selahattin Gürkan; haftanın ilk günü büyükşehir personelle bayramlaşıp halkı ziyaret etti
Gündem Haberi
Malatya'nın Başkanı Gürkan; Personelle bayramlaşıp halkı ziyaret etti

Malatya'nın Başkanı Gürkan;

Personelle bayramlaşıp halkı ziyaret etti

BÜYÜKŞEHİR AİLESİ OLARAK ŞEHRİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi personeli ile bayramlaştı. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası zemin katında düzenlenen bayramlaşma törenine, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çalışanları katıldı. 

Büyükşehir Belediyesinin çok büyük bir aile olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, özetle şunları söyledi:

Açıklama yok.

“Milletlerin ve ümmetlerin tarihinde önemli gün ve olayların zamanı gelince insanlar tarafından coşku ve sevinçle kutlanan günlere biz bayram diyoruz. Kurban Bayramı paylaşmanın, sevginin, barışmanın, kaynaşmanın temel esas alındığı daha doğrusu insan sevgisinin, doğa sevgisinin, tabiat sevgisinin insanlarda yüceldiği bir dönemi hep birlikte idrak ettik. Kurban Bayramında görevimiz gereği Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Kıbrıs Barış Harekâtının 47. Yıl dönümünde Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen etkinliklere katıldık. Etkinlikler kapsamında Malatya’mızın tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi olarak stant açtık. Malatya’nın kültürünü, tarihini ve güzelliklerini tanıtma fırsatımız oldu. Gerçekten de Kıbrıs’ta arkadaşlarımız güzel işler yaptılar. Özellikle çalışmalar için öncesinde Kıbrıs’ta olan ve programlara hazırlanan personellerimizi gösterdikleri özveriden ve çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Malatya’mızı en iyi şekilde Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tanıtma fırsatımız oldu. Ayrıca Malatyalı hemşerilerimizle de Kıbrıs’ta hasret giderme fırsatımız oldu. Biz bir yol üzerindeyiz. Çıktığımız yol meşakkatli bir yol. Belediye, belediyecilik zor bir iştir. Hepimizin görevi ağırdır. Vatandaşlarımızla direkt ilgileniyoruz. Her konuda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Biz bir aileyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bizlerin bir ailenin refleksini gösterme gibi bir sorumluluğumuz var. Bu anlamda aile kavramını Büyükşehir Belediyesi ailesi içerisinde sürdürmemiz gerekir. Malatya halkına daha iyi hizmet verebilmek adına Büyükşehir ailesi olarak doğru planlamalar yapmamız gerekiyor. Planın sahada uygulanabilir olması için de var gücümüzle çalışıyoruz. Bu işler aile desteği olmadan olmuyor. Sizlerin desteği ve gücüyle Malatya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Bir kez daha Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor nice bayramlarda bir arada olmayı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

MALATYA'NIN BAŞKANI GÜRKAN DOĞANŞEHİR ELMALI'DA...

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Doğanşehir İlçesine bağlı Elmalı Mahalle sakinlerini ziyaret etti.

Resim

Ziyarete Malatya Valisi Aydın Baruş, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, İşadamı Vahap Küçük ile ilgili şube müdürleri katıldı.

Resim

Vatandaşların Kurban Bayramlarını kutlayan Başkan Gürkan, İş adamı Vahap Küçük’ün daveti üzerine Elmalı Mahallesini ziyaret ettiklerini belirterek, “Mahallenizle alakalı sorunlarınız varsa onları dinlemeye geldik. Büyükşehir Belediyesi olarak birlik, beraberlik içerisinde hizmetlerimizi yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 3 bin km sathi kaplama ve sıcak asfalt yaptık. Bu Cumhuriyet tarihinin rekorudur. Benim sizden ricam birliğinizi, beraberliğinizi ve düzeninizi bozmayın. Küçük sorunlara takılıp birbirinize husumet beslemeyin. Mahallenizde Türkiye’ye örnek olacak güzel insanlar çıkmış. Vahap Küçük Türkiye’ye örnek olmuş, hayır işlerinde de her yerde yarışan bir insan. Ben bu mahalleye böyle değerler yetiştirdiği için, böyle güzel bir insan çıkardığı için minnet duyarım.

Resim

Mahallenizle ilgili altyapı ve üstyapı çalışmalarını en kısa sürede arkadaşlarımız projelendirerek çalışmalara başlayacaklardır. İnşallah en kısa sürede de çalışmalarımızı tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan daha sonra Mahalle sakinleriyle bayramlaşarak sohbet etti. 

Resim

DOĞANŞEHİR BIÇAKCI MAHALLESİ...:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Doğanşehir İlçesine Bağlı Bıçakçı Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinlerinden mahalle sorunlarını dinleyerek bir süre sohbet etti. 

Ziyarete Malatya Valisi Aydın Baruş, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdür Yardımcısı Hacı Mehmet Gürlek, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, İş adamı Vahap Küçük ile ilgili şube müdürleri katıldı.

MAHALLEMİZ 150 HANE VE 600 NÜFUSLU BİR YERLEŞİM YERİ

Bıçakçı Mahallesi hakkında bilgiler veren Mahalle Muhtarı Hacı Mehmet Gürlek, ”Mahallemiz 150 hane ve 600 nüfuslu bir yerleşim yeri. Mahallemiz dağlık bir yapıya sahip. Tarımla uğraşan bir mahalleyiz. Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve diğer katılımcılara ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Resim

SAYIN VALİMİZE VE BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Mahalle sakinlerine coşkulu karşılamalarından dolayı teşekkür eden Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “Bıçakçı Mahallemiz muhtarımızın da ifade ettiği gibi geçimini tarımla sağlıyor. Muhtarımızın ve mahallelilerimizin Taziye evi talebi var. Bıçakçı mahallemiz her zaman Devletinin yanında olmuştur. Nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

MAHALLE HALKI TALEPLERİNİ İLETECEK

Bıçakçı Mahallesinin sorunlarının ve taleplerinin dile getirileceğini belirten Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, “Bugün burada mahalle sakinleri sorunlarını ve taleplerini dile getirecekler. İletilecek olan taleplerle ilgili olarak Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ellerinden gelen yardımı yapacaklardır” şeklinde konuştu.   

Resim

BİRLİK VE BERABERLİK VARSA HİZMET ÜRETMEK KOLAYDIR

Bıçakçı mahallesinde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Bıçakçı’da hemşerilerimizin bizleri canı gönülden karşılamalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ziyaret gerçekleştirdiğimiz bölgelerde öncelikle birlik, beraberlik ve dayanışmaya bakıyorum. Bir memlekette birlik ve beraberlik varsa hizmetler en kolay iştir. Belediye Başkanı olduğunda herkes projelerini açıklar bana sorduklarında projemin birlik ve beraberlik olduğunu söyledim. Bıçakçı’yı da kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla birlik beraberlik içerisinde Anadolu’ya yakışan güzel ve müstesna bir yer olarak gördüm. Bu değerlerimizi bozmamamız lazım. Bu hasretlerimizi yitirmememiz lazım. Bir belediye başkanı olarak birlik ve beraberliğin korunmasından ve hasretlerin yitirilmemesinden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bizim Türk töresinde kadın erkek yan yanadır. Kadın erkeği tamamlar, erkek kadını tamamlar. Gençlerimizin fikir ve düşünceleri de bizim için önemlidir. Yaşlılarımızın tecrübeleri bizim için çok önemlidir.

Resim

Doğanşehir ilçemizin önemli değerleri vardır. Bunlardan biri de değerli büyüğümüz Vahap Küçük’tü. Allah rahmet eylesin. Çok cömert biriydi. Biz hayır çarşısı yaptığımızda adının Vahap Küçük Hayır Çarşısı olmasını istedik. Çünkü kendisini yaşamında kimseye yok demedi, kimseyi geri çevirmedi. Dolayısıyla Vahap Küçük’ün kapısı açık olsun istedik. Sağ olsun Vahap Küçük’ün oğlu Vahap Beyde çarşımızın giyimle ilgili bütün masraflarını karşılayacağını söyledi. Zaten Battalgazi Belediye Başkanlığımız döneminde yaptığımız hayır çarşımızda da giyim masraflarını kendileri karşılıyordu. Sadece Malatya’da değil Türkiye’nin her noktasında hayır hasenat konusunda valilik ve kaymakamlıkların hepsinin isteklerini geri çevirmiyorlar ve desteklerini şirketleriyle veriyorlar. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle bir evlat yetiştirdikleri için Doğanşehir’e ve rahmetli Vahap amcaya teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Resim

Ayrıca Başkan Gürkan, Doğanşehir İlçesi Bıçakçı mahallesinde yapılacak olan kültür merkezi için yapılacak olan çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

MEMLEKETİNİ UNUTMAYAN, TOPRAĞINA BAĞLI İNSANLAR DEĞERLİDİR

Mahalle halkına gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Malatya Valisi Aydın Baruş, “Bıçakçı mahalle sakinlerini birlik beraberlik ve dayanışma halinde görmek bizleri çok mutlu etti. Vatanımızın her köşesi birlik ve beraberliğe muhtaçtır. Memleketimizin bu köşesinde sizleri hep birlikte görmek bizleri memnun ediyor. Memleketimizin dağı da bir, ovası da bir her köşesi bizim için cennet. Gördüğümüz kadarıyla bıçakçı mahalle sakinleri de memleketlerinin değerini biliyorlar. Memleketini unutmayan, toprağına bağlı insanlar değerlidir. Ata topraklarını unutmayan insan köklerini her zaman muhafaza eyler ve gelecek nesillerde de bunu yaşatmaya devam eder. Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmetler noktasında gerekenleri söyledi. Bizlerde her zaman yardımcı olmaya hazırız. Yeter ki siz birlik ve beraberlik içinde olun. Birlikte hareket edilirse her zorluk aşılır. Hanımefendilere de çok teşekkür ediyorum. Çünkü bir mahallenin, bir beldenin birliğini gösteren en önemli unsurlardan biriside hanımların sorunlara sahip çıkmasıdır. Misafirperverliğinizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU, MHP İL BAŞKANI MESUT SAMANLI

Resim

MALATYA'NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN'LA BULUŞTU...:

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'nın, Başkanı, Gürkan;, Personelle, bayramlaşıp, halkı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı