Malatya’nın eski Valisi Arif Atilla Osmançelebioğlu hayatını kaybetti
Haber
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:37
 
Malatya’nın eski Valisi Arif Atilla Osmançelebioğlu hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Malatya’nın eski Valisi Arif Atilla Osmançelebioğlu, Kovid-19 teşhisiyle Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi….
Sağlık Haberi
Malatya’nın eski Valisi Arif Atilla Osmançelebioğlu hayatını kaybetti

Malatya’nın eski Valisi;

Arif Atilla Osmançelebioğlu hayatını kaybetti…

Tunceli, Çankırı, Kahramanmaraş, Malatya, Mersin ve Konya valilikleri yapan, 2012 yılında emekli olan Arif Atilla Osmançelebioğlu'nun cenazesinin, bugün ikindi vakti memleketi Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Bulduk köyünde toprağa verildi.

Trabzon Çaykaralı bir ailenin çocuğu olarak Cihanbeyli Bulduk köyünde dünyaya gelen Osmançelebioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra, Kumluca, Mut, İvrindi kaymakam vekilliği, Kurucaşile, Feke, Tortum, Samandağ kaymakamlıkları, Mülkiye müfettişliği, teftiş kurulu başkanlığı, Tunceli, Çankırı, Kahramanmaraş, Malatya, Mersin ve Konya valilikleri yapmıştı.

Vali Osmançelebioğlu’nun vefatı üzüntüye yol açtı.

Resim

MALATYA’NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN'DAN BAŞSAĞLIĞI...:

“1994-1997 yılları arasında Malatya Valisi olarak görevini icra eden Arif Atilla Osmançelebioğlu'nun Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, eski, Valisi, Arif, Atilla, Osmançelebioğlu, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı