Malatya polisi af etmedi; Yaşlı kadını 350 Bin Tl dolandıran şebeke çökertildi
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 04:09
 
Malatya polisi af etmedi; Yaşlı kadını 350 Bin Tl dolandıran şebeke çökertildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisinden af yok…Aradıkları yaşlı kadına kendilerini polis- savcı olarak tanıtıp, dolandıran şebeke çökertildi.
Asayiş Haberi
Malatya polisi af etmedi; Yaşlı kadını 350 Bin Tl dolandıran şebeke çökertildi

Malatya polisi af etmedi; 

Açıklama yok.

Yaşlı kadını 350 Bin Tl dolandıran şebeke çökertildi

Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir dolandırıcılık olayını aydınlattı. Elazığ’da oturan N.S. adlı yaşlı kadını arayarak kendilerini polis- savcı olarak tanıtan şüpheliler, kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığını ifade edip üzerinde baskı kurdular.

Açıklama yok.

Yaşlı kadını korkutan dolandırıcılar, 350 bin TL tutarındaki altın ve parayı, buluşma yeri olarak bildirdikleri İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi otoparkında aldılar.

Yaşlı kadın N.S. dolandırıldığını fark edince polise başvurup destek istedi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ve İstihbarat Şube Müdürlüğü de devreye girerek, dolandırıcıların kimliğinin belirlenmesine ve yakalanmasına yönelik başlattıkları çalışmayı genişlettiler.

Polis 18 ayrı güvenlik kamerasından 85 saatlik görüntünün incelenmesi sonucu N.S. ile buluşarak parayı alan şüphelinin H.E. olduğunu, bu şahsı Malatya’ya getiren kiralık aracı A.D.’nin kullandığı, dolandırıcılık olayının organizatörünün de A.D. adlı bir başka şahıs olduğunu tespit etti.

Yaşlı kadını dolandıran A.D. ve A.D., Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonla yakalandılar.

Bu 2 şüpheli Malatya’ya getirildi ve ifadeleri alındı. İfadeleri sonrası Mahkemeye sevk edilen 2 şebeke üyesi tutuklanarak cezaevine konuldu.

KONU:  NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

MÜŞTEKİ: N. S

ŞÜPHELİ:

1-) H. E. (Firar)

2-) A. D.

3-) A.D.

OLAY ÖZETİ: 25.03.2021 günü Elazığ ilinde ikamet etmekte olan müştekiyi arayarak kendisini polis-savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından “kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığının” söylenerek baskı oluşturmak suretiyle toplamda 350.000 TL değerindeki altın ve paraları Turgut Özal Tıp Fakültesi otoparkında müştekinin elinden alınarak gerçekleşen Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri ile koordineli olarak 18 ayrı güvenlik kamerasından 85 saatlik görüntü incelenmiş bu kapsamlı çalışma sonucu;

Müştekinin elindeki 350.000 TL değerindeki altın ve parayı Turgut Özal Tıp Merkezi önünden alan şüphelinin H. E. olduğu, şüpheliyi ilimize getiren kiralık aracı kullanan A. D. ve 350.000 TL parayı teslim ettikleri olayın organizatörü ve diğer şüphelileri temin eden şahsın ise A. D. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş şüphelilerden A. D. ve A. D. Şanlıurfa ilinde düzenlenen operasyonla yakalanarak ilimize intikal ettirilmiş ve tutuklanmıştır.

Polis H.E’yi ise arıyor.

MALATYA OLAY TV…:

Yaşlı kadın dolandırıcılara parayı böyle teslim etti…İşte o anlar…

HIRSIZLIK OLAYI...

İşte o açıklama..."OLAY ADI: FAİLİ MEÇHUL Bisiklet Hırsızlığı

OLAY YERİ : Başharık Mah. Bıldırcın Sok. no:12

MÜŞTEKİ: T.H.

ŞÜPHELİ:

1-E.U.

2- D. E.

3-E. Ş.

OLAY ÖZETİ:

Açıklama yok.

Müşteki şahsın çalınan Bisikletinin ikinci el alışveriş sitesinde satıldığının tespit edilmesi üzerine şüpheli şahıs ile alıcı gibi irtibata geçilmiş olayın faili meçhul şüphelileri olan S.S.Ç şahıslar yakalanmış ayrıca suça konu çalıntı bisiklet ele geçirilmiş, olup şüpheli S.S.Ç şahıslar ilgili birime suça konu çalıntı bisiklet ise Müştekiye teslim edilmiştir.”

Açıklama yok.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisi, af, etmedi;, Yaşlı, kadını, 350, Bin, Tl, dolandıran, şebeke, çökertildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı