Malatya polisi FETÖ/PDY örgütünün propagandasını af etmedi
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 18:05
 
Malatya polisi FETÖ/PDY örgütünün propagandasını af etmedi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisi af etmedi… Sosyal FETÖ/PDY propaganda yapan şüpheli tespit edildi. Olay Adliye'ye tevdi edilecek.
Asayiş Haberi
Malatya polisi FETÖ/PDY örgütünün propagandasını af etmedi

Malatya polisi;

FETÖ/PDY örgütünün propagandasını af etmedi...

Malatya Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Malatya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce suçların önlenmesi, suç işleyenlerin tespitinin araştırmaları esnasında sosyal medya platformu üzerinde https://www.facebook.com/ahmet.surmen URL adresli hesaptan herkesin görebileceği şekilde/umuma açık vaziyette “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Propagandası” içerikli çok sayıda paylaşımlarda bulunulduğu görülmüş bahse konu sosyal medya hesabının kullanıcısının yapılan teknik çalışma sonucu Trabzon nüfusuna kayıtlı ve ABD’de yaşadığı tespit edilen A. S. isimli şahıs olduğu, GBT tetkikinde “Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme” suçundan dolayı kaydının bulunduğu ve firarda olduğu anlaşılmış, teknik çalışmayla ilgili düzenlenen raporlar yapılacak adli işlemlere esas olmak üzere Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına tevdi edilecektir.”

MALATYA’DA DİĞER OLAYLAR…:

İşte o açıklama “Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

· Çöşnük Mahallesinde meydana gelen motosiklet hırsızlığı ile ilgili yapılan çalışmalarda, çalıntı motosiklet Fırat Mahallesinde seyir halinde yakalanmış ve müştekisine teslim edilerek tahkikata başlanmıştır.

· İstiklal Mahallesinde bir araçta bulunan 2 şahıstan 10 litre sahte alkol ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Açıklama yok.

· Cezmi Kartay da faaliyet gösteren bir eğlence merkezinde sigortasız olarak çalışan bir bayan şahıs tespit edilerek iş yerine gerekli idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.

· İstiklal mahallesinde bir şahıstan 1 adet ruhsatsız silah ele geçirilmiş, tahkikata başlanmıştır.

· Tandoğan Mahallesinde ailevi sebepten meydana gelen darp olayına karışan araç ve araç içerisinde bir adet tüfek bir adet silah ele geçirilmiş olup, Firar şahsı yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Konu: Özel Denetim (Alkol ve Uyuşturucu Madde Denetimi )

17-18-19 Eylül 2021 tarihlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İlçe trafik birimlerimiz sorumluluk güzergâhlarında günlük 15 ekip 28 personelin katılımıyla gerçekleştirilen Özel Denetim 109 (Alkol Denetimi ve Uyuşturucu Madde Denetimi) Uygulaması sonucunda:

888 araç ve sürücüsü denetlenmiş olup,

Çeşitli ihlallerden toplam 97 sürücüye cezai işlem uygulanmıştır.”

ÖZEL DENETİM (ALKOL VE UYUŞTURUCU MADDE DENETİMİ )

Açıklama yok.

İşte ayrıntılar…: “17-18-19 Eylül 2021 tarihlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İlçe trafik birimlerimiz sorumluluk güzergâhlarında günlük 15 ekip 28 personelin katılımıyla gerçekleştirilen Özel Denetim 109 (Alkol Denetimi ve Uyuşturucu Madde Denetimi) Uygulaması sonucunda:

888 araç ve sürücüsü denetlenmiş olup,

Çeşitli ihlallerden toplam 97 sürücüye cezai işlem uygulanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisi, FETÖ/PDY, örgütünün, propagandasını, af, etmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı