Malatya yeni bir Bilim Sanat Merkezine kavuşacak
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 13:20
 
Malatya yeni bir Bilim Sanat Merkezine kavuşacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın yeni bir Bilim Sanat Merkezine kavuşması için Bakan’la bir araya gelindi. Bakan Özer'le bugün bir araya gelindi...
Eğitim Haberi
Malatya yeni bir Bilim Sanat Merkezine kavuşacak

Malatya yeni bir Bilim Sanat Merkezine kavuşacak

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan ile önceki Bakan AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’le bir araya geldi.

Bakan’dan eğitim noktasından istekler karşılık buldu.

Bir 1 kişi, ayakta, oturuyor ve iç mekan görseli olabilir

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN, BAKAN ÖZER’LE İLGİLİ GÇTÜŞME İÇİN BAKIN NE DEDİ?

“Malatya'mıza yeni bir Bilim Sanat Merkezi ve Mehmet Ali Aydınlar Anadolu Lisesi’nin Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi sözünü, Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’den aldık. Sayın Bakanımıza misafirperverlikleri ve şehrimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.”

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER’DEN MALATYA’YA OKUL MÜJDELERİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile bir araya geldi.

Resim

Bakan Özer ile yapılan görüşmeye AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Malatya’da yapmış olduğu yatırımların istişare edildiği görüşmede, Bakan Özer Malatya için müjdeli haberler de verdi. Bakan Özer, Malatya’da Özel Eğitim Kampüsü’nün yapılacağını, 700 öğrencisi bulunan Bilim Sanat Merkezine ilave bir Bilim Sanat Merkezi daha yapılacağını, ayrıca Rehberlik Araştırma Merkezi’nin de yapılacağını müjdeledi.

Bakan Özer, Mehmet Ali Aydınlar Lisesi’nin de Fen Lisesi’ne dönüştürüleceğini ifade ederek, “Malatya’da YİKOB kapsamında Yık-Yap olarak düşünülen, yığma bina olarak yapılmış ve deprem riski altında bulunan 23 okulun yıkılarak dönüştürüleceğini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanı ile yapılan görüşmeyi değerlendiren bir açıklamada bulunarak, “Devletimiz Malatya’da birçok yatırıma imza atıp destek veriyor. Pandemi dolayısıyla eğitim ve öğretimin aksamaması için okulların kapalı olduğu dönemde bizler de Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yerelde Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların yanı sıra hem Bakanlığımız tarafından hem de Büyükşehir Belediyemiz tarafından birçok okul yatırımı gerçekleştirildi. Bu yatırımlara yenilerini eklemek için göreve gelen Sayın Bakanımızla istişarelerde bulunduk. Sayın Milli Eğitim Bakanımız da Malatya için müjdeler verdi. Şehrimize yapılan yatırımlardan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza ve destek veren Malatya milletvekillerimize şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, yeni, bir, Bilim, Sanat, Merkezine, kavuşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı