Malatya’yı Türkiye gündemine taşıyan haber; Medyada geniş şekilde yer aldı
Haber
07 Mayıs 2021 - Cuma 00:25
 
Malatya’yı Türkiye gündemine taşıyan haber; Medyada geniş şekilde yer aldı
Malatya Olay…: Sabah...:Ensonhaber...: Son dakika… Sıcak haber… Ramazan ayın da Malatya yine Türkiye gündemine taşındı…Şok haber medya da geniş şekilde yer aldı.
Gündem Haberi
Malatya’yı Türkiye gündemine taşıyan haber; Medyada geniş şekilde yer aldı

Malatya’yı Türkiye gündemine taşıyan haber;

Medyada geniş şekilde yer aldı...

Şok haber Televizyonlar da, Gazeteler de ilk sırada yer aldı…

Gazeteler de yer alan haberlerden bazıları:

ENSONHABER...:

CHP'de bir tecavüz vakası daha

CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut, tecavüz ederek hamile bıraktığı genç kızın ailesine para teklif etti.

CHP'de taciz-tecavüz skandallarının ardı arkası kesilmiyor...

İğrenç bir vaka daha bugün SHOW TV’de yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında gündeme geldi.

KIZ KARDEŞ OLAYI ANLATTI

Didem Yılmaz’ın Erdal isimli konuğu, eşi Berivan'ın evlendikten sonra hamile olduğunun ortaya çıktığını anlattı.

Programa telefonla bağlanan kızkardeş ise, kardeşi Berivan'ın kendisine Süleyman isimli bir şahstan hamile kaldığını anlattığını söyledi.

TECAVÜZCÜ CHP'Lİ BAŞKAN ÇIKTI

Bu kişinin Süleyman Karabulut isimli, Malatya'nın Kale ilçesi CHP ilçe başkanı olduğu ve bu olayın kapatılması için genç kızın ailesine para verdiği ortaya çıktı.

Olayın TV kanallarında gündeme gelmesinin ardından açıklama yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, olayı televizyondan öğrendiğini söyledi.

Kiraz, Karabulut'un tedbir amaçlı başkanlıktan alındığını ve partiden uzaklaştırıldığını açıkladı.

VELİ AĞBABA'NIN REFERANSI

AK Parti Malatya İl Başkanlığı'ndan da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, tecavüzcü başkanın, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın referansıyla başkan olduğu, CHP'de parti içindeki tecavüz ve taciz olaylarının sıradanlaştığı belirtilerek olayın sonuna kadar takipçisi olunacağı ifade edildi.

SABAH…:

Muhammed UZUNMuhammed Uzun

CHP'de bir tecavüz skandalı daha! 16 yaşındaki kızın anlattıkları kan dondurdu

CHP'de tecavüz skandallarına bir yenisi daha eklendi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba tarafından göreve getirilen CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut'un, 16 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edildi.

Öte yandan Süleyman Karabulut'un, bu olayın kapatılması için ailesine para verdiği iddia edildi.

CHP'de bir tecavüz skandalı daha! 16 yaşındaki kızın anlattıkları kan dondurdu

CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman K., hakkında çıkan tecavüz iddiası üzerine görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. İddialara ilişkin adli ve idari soruşturmalar başlatıldı.

HER TARAFI REZALET

Bir özel televizyon programına katılan ve İstanbul-Çerkezköy'de yaşayan 35 yaşındaki Erdal Taşdemir, sosyal medyada tanıştığı ve 5 ay sonda evlendiği o zaman 16 yaşında olan B.Ç.'nin evlenmeden önce başkasından hamile kaldığını evlendikten sonra öğrendiğini anlattı. Erdal Taşdemir, eşinin bir süre sonra evden kaçarak başka sevgilisinin yanına gittiğini söyledi.

"BANA ÇOCUĞUN BABASININ SÜLEYMAN K. OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

2018 yılında Malatya'da bir yurtta kalan ve 16 yaşında olan B. Ç. İle Sosyal medya üzerinde tanıştıklarını söyleyen Erdal Taşdemir, "Sosyal medyada 5 ay konuştuk. 6 aylık hamileymiş, ben hamile olduğunu bilmiyordum, yaşını da bilmiyordum. Bana çocuğun babasının Süleyman K. olduğunu söyledi. Daha sonra başka sevgilisiyle kaçtı. Beni dolandırdı, benden olmayan çocuğu üzerime kaydettirdi, ondan kurtulmak istiyorum, boşanmak istiyorum. Üzerimden çocuğun komple alınmasını istiyorum. " ifadelerini programda ileri sürdü.

ANNEYE "10 BİN TL PARA ALDI" SUÇLAMASI

Programdaki iddiaya göre genç kızın yetiştirme yurdunda kalırken hamile kaldığı ileri sürüldü. Süleyman K. ile kızın annesinin komşu oldukları ileri sürüldü. Kızın annesinin de Süleyman K.'dan 10 bin TL para aldığı da program da iddia edildi. Kızın annesi böyle bir iddiayı kabul etmedi. Erdal Taşdemir, Malatya'ya gelerek B.Ç.'yı yetiştirme yurdundan alarak mahkemeye yaşını büyütmeye annesi ile birlikte gittiklerini de ileri sürdü.

ODA ARKADAŞI DA CANLI YAYINA KATILDI

Malatya Kız Yetiştirme Yurdunda B.Ç. ile bir hafta oda arkadaşlığı yapan genç kız ise canlı yayına bağlanarak, "B.Ç. ise bebeğin babası Süleyman diye birisi demişti. Hatta 'Annem olayı kapatmak için para felan aldı' demişti. B.Ç.'nin ise şuanda nerede olduğu bilinmiyor. Ancak, Erdal Taşdemir, B.Ç.'nin İ.U. adlı şahsın yanında olduğunu ileri sürdü.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Canlı yayında ortaya çıkan iddialar üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı adli yönden soruşturma başlatırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ise idari soruşturma başlattığı, soruşturmaların devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’yı, Türkiye, gündemine, taşıyan, haber;, Medyada, geniş, şekilde, yer, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı