MALATYALI GENÇ BAŞKAN MEHMET BÜLBÜLOĞLU, ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’DAN ODA MÜJDESİ BEKLİYORUZ.’’
Haber
06 Ocak 2022 - Perşembe 21:07
 
MALATYALI GENÇ BAŞKAN MEHMET BÜLBÜLOĞLU, ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’DAN ODA MÜJDESİ BEKLİYORUZ.’’
Kısa adı (MİM-DER) olan Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ( İMKON) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bülbüloğlu’nu ziyaret edip çalışmalar ve sektör hakkın da görüşmeler de bulunduk.
Yaşam Haberi
MALATYALI GENÇ BAŞKAN MEHMET BÜLBÜLOĞLU, ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’DAN ODA MÜJDESİ BEKLİYORUZ.’’

İMKON Genel Başkan Yardımcısı ve MİM-DER’in Genç Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, sektöre dair sıkıntılar konusunda Ali Aladağ’a açıklamalarda bulundu.

Malatya’da en genç sektör kuruluşu olan MİM-DER’in kısa sürede büyük mesafe kat etmesi, üye sayısının artması, ekonomiye şehre ve ülkeye sağlanan katkısı en çok haberlerde ve gündemde yer alan konu.

Malatya’da genç başkan Mehmet Bülbüloğlu ile Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) geldiği nokta takdir alıyor.

Ali Aladağ: Mehmet Bülbüloğlu Kimdir? Mim-Der’in çalışmaları nelerdir?

Mehmet Bülbüloğlu: Öncelikle Ali bey’e derneğe olan ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşaat Mühendisiyim. 12 yıldır inşaat sektörü içerisinde hizmet veriyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Mim-Der Malatya İnşaat Müteahhitler Derneği, İnşaat Müteaahhitler konfederasyonunun çatısı altında kurulmuş bir dernek. Bende bu dernekte 4 yıldır yönetici olarak görev alıyorum ve son 1 yıla yakındır başkanlık görevini yürütüyorum.

Dernekteki başkanlık görevimizden sonra tabii ki derneğimizin imajını ve çalışmalarını hızlı bir şekilde aktararak, güçlü bir koordinasyon sağlayarak, özelliklede sizin gibi değerli basın mensuplarıyla iyi bir pozisyon ve konuma getirdik. Daha sonrasında İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu yönetiminde yer aldım, akabinde genel başkan yardımcılığı görevi şahsıma tevdi edildi. Biz bu görevi önemsiyoruz. Hem Malatya için hem de şahsımız ve derneğimiz adına sektör adına önemli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah Rabbim hayırlar getirsin.

Ali Aladağ: 3 çatıda yer almanız ve genel başkan yardımcısı olmanız önemli. Malatya’daki inşaatlarda son durum nedir?

Mehmet Bülbüloğlu: İnşaat sektöründeki son durumumuz Türkiye genelinde aynı. Türkiye genelinde şuanda inşaat sektöründe güçlü bir krizin içerisindeyiz. Son 3 ay içerisinde 200, 300’e varan inşaat malzemelerindeki artış konut ve kira fiyatlarıyla vatandaşın cebine yansıyor.

Maliyetlerde ki artış sektör de krize yol açıp işlerin yavaşlamasına yol açtığını aktardı.

Şuanda bu kriz nedeniyle sektörde bir yavaşlama hatta duraksama söz konusu. 2022 yılında ise bu durum ön görüyor.

İMKON Genel Başkan Yardımcısı ve MİM-DER’in Genç Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, “Dolar düştü inşaat malzemelerinde düşüş beklerken orman ürünleri ve çimentoda artış olması sektörümüzü hayli etkiledi.” İfadelerini de kullandı.

Doların düşmesiyle beraber inşaat malzemelerinde düşüş beklerken, aksine yılbaşında sonra camda 48 çimentoda 30 gibi bir artış söz konusu.

Ali Aladağ: Üst yönetimde yer aldınız, bu Malatya açısında önemi nedir?

Malatya İnşaat Müteahhitleri DerneğiGenç Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, çalışmaların sektöre sağladığı katkılar nedeniyle kısa adı İMKON olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu yönetiminde yer alarak Genel Başkan Yardımcısı seçilmesi de Malatya’da ayrı bir gurur kaynağı oluşturdu.

Mehmet Bülbüloğlu: İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu yönetiminde yer aldım, akabinde genel başkan yardımcılığı görevi şahsıma tevdi edildi. Biz bu görevi önemsiyoruz. Hem Malatya için hem de şahsımız ve derneğimiz adına sektör adına önemli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah Rabbim hayırlar getirsin.

İMKON GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET BÜLBÜLOĞLU “MÜTEAHHİTLER MESLEK ODASI OLMAK İSTİYOR…”

İMKON Genel Başkan Yardımcısı ve MİM-DER’in Genç Başkanı Mehmet Bülbüloğlu bakın neler dedi?

“İMKON Genel Başkanımız Tahir Tellioğlu’da her platform da dile getiriyor.

Biz de bunu hep gündem de tutuyoruz. Türkiye inşaat sektörü olarak; idareden doğan mesleki yapısal sorunları, yapı müteahhitleri sınıflandırılmasından kaynaklı sorunların çözümü ve sektörel yapılanma adına Türkiye İnşaat sektörünün temsil edileceği ‘Müteahhitler Meslek Odası’nın kurulması elzemdir.

Biz bu müjdeyi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan beklemekteyiz..”

İfadelerine yer verdi.

Malatya Olay Gazetesi, Malatya Olay TV ve Malatyam Haber İnternet Gazetesi olarak Mehmet Bülbüloğlu’na misafirperverliği ve muhabbetinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

Ali Aladağ

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MALATYALI, GENÇ, BAŞKAN, MEHMET, BÜLBÜLOĞLU,, ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ, ERDOĞAN’DAN, ODA, MÜJDESİ, BEKLİYORUZ.’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı