Malatyalı Bakan Güldal Akşit’ın ardından kim me dedi? Yeri doldurulamaz
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 13:30
 
Malatyalı Bakan Güldal Akşit’ın ardından kim me dedi? Yeri doldurulamaz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalı Eski bakanlardan Güldal Akşit, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hakka yürüdü. Bakan Akşit'in vefatı derin üzüntüye yol açtı.
Yaşam Haberi
Malatyalı Bakan Güldal Akşit’ın ardından kim me dedi? Yeri doldurulamaz

Malatyalı Bakan Güldal Akşit’ın ardından kim me dedi? Yeri doldurulamaz

AK Parti'nin kurucu üyelerinden eski turizm ve devlet bakanı Güldal Akşit, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde vefatı nedeniyle Başsağlığı mesajları yayınlandı:

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI…:

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN...:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Engelli Öğretmen atamasın da yaptığı konuşmasında, partinin kurucularından milletvekili, bakan, genel başkan yardımcısı ve kadın kolları başkanı olarak uzun yıllar birlikte çalıştığı Güldal Akşit'e Allah'tan rahmet ailesine başsağlığı diledi.

Koronavirüse yakalanan Eski bakan, Erdoğan'ın başdanışmanı Güldal Akşit  vefat etti

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı döneminde Akşit'in engelliler için pek çok önemli hizmetler yaptığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Allah'tan, demokrasi ve kalkınma mücadelesinde çok emeği olan Akşit'i cennetiyle müşerref eylemesi temennisinde bulundu. Akşit'in yarın defnedileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti camiasına da başsağlığı diledi.

Resim

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU...:

"Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal Ablamıza Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah."

MALATYA’NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN…:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Kurucu Üyesi, Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit’in vefatı ile ilgili olarak bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit’in vefatı nedeniyle üzüntü içinde olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Hemşerimiz AK Parti Kurucu Üyesi, Devlet Eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Sayın Güldal Akşit Hanımın vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.

Malatya’mızın önemli bir değeri olan Hemşerimiz Güldal Akşit Hanıma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına, AK Parti Camiasına ve tüm Malatyalılara başsağlığı diliyorum.

Mekânı Cennet, Makamı Âlî olsun” dedi.

MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ…:

Resim

“Ablamız, büyüğümüz, sırdaşımız, sorun çözenimiz, AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve Eski Bakanımız, hemşehrimiz Güldal Akşit hanımefendinin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

SAĞLIK BAKANLIĞI ÖNCEKİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI ŞANAL TOSUN…:

“Merhum sayın bakanımız Güldal Akşit güzel insandı. Malatya’mız Değerli bir evladını kaybetti.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. İnşallah.”

MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK…:

“Çok kıymetli Güldal Ablamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Güldal Akşit Ablamız AKParti'mizin kurucusuydu, yol arkadaşımızdı, hemşehrimizdi, bakanımız ve Kadın Kolları Başkanımız olarak önemli hizmetlerde bulundu. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Hepimizin başı sağolsun.”

MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR…:

“Turizm ve Devlet Eski Bakanımız, AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve değerli hemşehrimiz Güldal Akşit rahmeti rahmana kavuştu. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI…:

“İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn Turizm ve Devlet Eski Bakanımız, AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve değerli hemşehrimiz Güldal Akşit’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

ADIYAMAN KANAAT ÖNDERİ ÖMER ÇİÇEK…:

Bir 3 kişi ve iç mekan görseli olabilir

“Eski Devlet Bakanı bana da kardeşim diyen Güldal Akşit hanımefendinin vefatı bizleri son derece üzmüştür merhümeye Allahtan rahmet yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun”

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYSUN BAY KARABULUT…:

“Eski Turizm ve Devlet Bakanımız Malatyalı hemşehrimiz Güldal Akşit ablamıza Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum... Başımız sağ olsun...”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR…:

Resim

“Turizm ve Devlet eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Hemşehrimiz Güldal Akşit’e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

MHP İL BAŞKANI MESUT SAMANLI…:

“58. ve 59. Hükümette Turizm Bakanı olarak ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuş,Malatyalı hemşehrimiz Güldal Akşit Hanımefendi rahmetli olmuştur. Mekanı cennet olsun”

PÜTÜRGE BELEDİYE BAŞKANI MİKAİL SÜLÜK…:

“58. ve 59. Hükümette Turizm Bakanı olarak ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuş olan, hemşehrimiz Güldal Akşit Hanımefendi'nin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun”

DOĞANŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DURALİ ZELYURT...:

"22. ve 23. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili, 58. ve 59. Hükümet Turizm Bakanı olarak ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuş olan, hemşehrimiz Güldal Akşit Hanımefendi'ye Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

AK PARTİ İL BAŞKANI İHSAN KOCA…:

“22.23 dönem İstanbul Milletvekili, 58. ve 59. Hükümette Turizm Bakanı olarak ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuş olan, hemşehrimiz Güldal Akşit Hanımefendi'ye Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER…:

Resim

“İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve Eski Bakanımız, değerli hemşehrimiz Sayın Güldal Akşit hanımefendinin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye ALLAH’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

ALİ EVREN MALATYA EKKK BAŞKANI…:

“2003-2007 yıllarında Turizm Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı yapan Güldal AKŞİT'e Malatya heyetimizle yaptığımız ziyarette sorunlarımıza çözmek için uğraşan Hemşerimiz Güldal AKŞİT’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhume’ye Allahtan rahmet ailesine,sevenlerine sabır diliyorum.”

MALATYA ESENLİK…:

“İçişleri Bakanlığı Eski Müsteşarlarından Malatya’lı Galip Demirel’in kızı, Kültür ve Devlet Eski Bakanı kıymetli Güldal Akşit vefat etmiştir. Merhumeye Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar niyaz ederiz. Mekanı cennet olsun”

KAMİL GÖKSU…ANKARA MASTÖB…:

Bir 11 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Rahmetli bakanımızın cenazesi

“Yarın (cumartesi) Kocatepe camiinde öğle namazına müteakip kılınacak  cenaze namazından sonra karşıyaka mezarlığında defnedilecektir.

Kıymetli Bakanimiza Allah'tan rahmet diliyoruz.

Başımız sağolsun.”

ESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN…:

“Turizm ve Devlet Eski Bakanımız, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Hemşehrimiz Güldal Akşit’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Rabbim Mekanını cennet eylesin.”

TSO BAŞKANI OĞUZHAN ATA SADIKOĞLU…:

“Turizm ve Devlet Eski Bakanımız, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Değerli Hemşehrimiz Güldal Akşit'in vefatını büyük teessürle öğrendim. Ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.”

AK PARTİ KADIN KOLLARI İL BAŞKANI ÖZLEM PELİTOĞLU…:

“22.23. dönem İstanbul Milletvekili, 58. ve 59. Hükümette Turizm Bakanı olarak ülkemize değerli hizmetlerde bulunmuş olan, hemşehrimiz Güldal Akşit Hanımefendi'ye Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

AK PARTİ BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI BASRİ KAHVECİ...:

"İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve Eski Bakanımız, değerli hemşehrimiz Sayın Güldal Akşit hanımefendinin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum."

ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR…:

“58. ve 59. Hükümette Turizm Bakanlığı yapmış ülkemize değerli hizmetleri bulunan hemşehrimiz Güldal Akşit'in vefatını üzüntü ile öğrendik. Güldal Akşit’e Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

AK PARTİ 2. BAŞKANI MAHMUT BOYRAZ…:

Partimizin kurucu üyesi, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız, Çok kıymetli Bakanımız, Partimize ve milletimize büyük emekleri olan çok değerli Ablamız,  Güldal Akşit’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanı cennet, Başımız sağ olsun..”

EMNİYET MÜDÜRÜ CİHANGİR KAYA…:

“Malatya nın yetiştirdiği Mütevazı, çalışkan, ülke ve Malatya sevdalısı dürüst bir siyasetçiyi kaybettik.

Devletine hizmet etmeyi dert edinmiş, zarafeti ve nezaketiyle örnek bir insandı.

Çok üzgünüm..

Turizm ve Devlet eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Cumhurbaşkanımızın Siyasi Başdanışmanı Güldal AKŞİT 'e Allah'tan Rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

MEKÂNI CENNET OLSUN.”

FUAT YILMAZ…:

“Çok Üzgünüm .....Malatya ABLASINI Kaybetti.

Turizm ve Devlet eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Cumhurbaşkanımızın Siyasi Başdanışmanı Güldal AKŞİT 'e Allah'tan Rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

MEKÂNI CENNET OLSUN.”

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP...:

"Uzun yıllar birlikte çalıştığımız, siyasi hayatımıza önemli katkılar sunan, önceki dönemlerde AK Parti milletvekilliği, Bakanlık görevlerinde bulunan, güzel insan Güldal Akşit'i kaybettik, üzgünüz. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum"

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN...:

"Turizm ve Devlet eski Bakanlarımızdan Güldal Akşit Hanımefendi tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesinde az önce vefat etti. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum."

Resim

DOĞANYOL MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI BEKİR CONGER…:

“AK PARTİ Genel Başkan Danışmanı ve Eski Bakanımız Değerli Hemşehrimiz VALİ Galip DEMİREL 'in Kıymetli Kızı Sayın Güldal AKŞİT Hanımefendi'nin Vefat Ettiğini Derin Üzüntü ile Öğrendim . Sayın Bakanımıza Allah Gani Gani Rahmet Eylesin Mekânı Cennet olsun inşallah Kıymetli Eşi Haluk Bey 'e ve kıymetli Tüm Akşit Ailesine Baş Sağğı Diliyorum.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Bakan, Güldal, Akşit’ın, ardından, kim, me, dedi?, Yeri, doldurulamaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı