Malatyalı Eski Bakan Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandı
Haber
04 Aralık 2021 - Cumartesi 15:13
 
Malatyalı Eski Bakan Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Malatya'nın ve Türk siyasetinin ablası eski Bakan Güldal Akşit, kalabalık bir topluluğun katılımı ile Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.
Yaşam Haberi
Malatyalı Eski Bakan Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandı

Malatyalı Eski Bakan Güldal Akşit;

Resim

Son yolculuğuna uğurlandı...

Resim

Malatya ve Türk siyaseti yasta. Malatya ve Türk siyaseti kaybettiği ablası eski Bakan Güldal Akşit’i bugün son yolculuğuna uğurladı.

Resim

AK Parti 22 ve 23'üncü dönem İstanbul Milletvekili, eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti kurucu üyesi Güldal Akşit, 8 Kasım'dan bu yana Koronavirüs tedavisi gördüğü İbni Sina Hastanesi'nde dün sabah yaşamını yitirdi.

Resim

TBMM’DE TÖREN…:

Resim

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit için TBMM'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Sentop, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz,, Bülent Arınç, Cemil Çiçek  eski Meclis başkanları, milletvekilleri, siyasiler ve Akşit'in eşi Haluk Akşit ile kardeşi ve aile fertleri ile yakınları katıldı.

Resim

Eski Bakan Güldal Akşit’in Cenaze törenin de Malatya’yı Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, önceki Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Mehmet Fendoğlu, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Sağlık Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Şanal Tosun ve Malatyalılar temsil etti.

Açıklama yok.

Törende saygı duruşunda bulunulması ardından Güldal Akşit'in özgeçmişi okundu ve dua edildi. Tören katılanlar Güldal Akşit'in eşi Haluk Akşit ve yakınlarına taziyelerini iletti.

Resim

KOCATEPE CAMİSİ’NDE TÖREN VE CENAZE NAMAZI…:

Resim

Malatyalı eski Bakan Güldal Akşit için TBMM'deki törenin ardından Kocatepe Camisi'nde Cenaze Töreni  düzenlendi.

Resim

Kocatepe’de ki törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ankara Valisi Vasip Şahin, milletvekilleri, eski meclis başkanları, Güldal Akşit’in ailesi ve yakınları ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Açıklama yok.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın öğle namazından sonra cenaze namazını kıldırmasının ardından dua edildi.

Açıklama yok.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, uzun yıllar birlikte çalıştığı Güldal Akşit ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Güldal Akşit'in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Akşit ve Demirel ailesinin cenaze törenin hayli üzgün olduğu dikkat çekti.

Güldal Akşit kimdir? Neden öldü, hastalığı neydi? İşte biyografisi

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Eski, Bakan, Güldal, Akşit, son, yolculuğuna, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı