Malatyalı hayvan sever Kemal Gelirli, Kocaeli’de sesinin duyulmasını istiyor
Haber
19 Ekim 2021 - Salı 00:17
 
Malatyalı hayvan sever Kemal Gelirli, Kocaeli’de sesinin duyulmasını istiyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalı Kemal Gelirli…Yıllardır Kocaeli’de sokak hayvanlarına kendi imkanlarıyla bakıyor...Kemal Gelirli'nin istekleri de var.
Yaşam Haberi
Malatyalı hayvan sever Kemal Gelirli, Kocaeli’de sesinin duyulmasını istiyor

Malatyalı hayvan sever Kemal Gelirli;

Kocaeli’de sesinin duyulmasını istiyor...

Malatyalı Kemal Gelirli’nin yetkililerden isteği var. Sesinin duyulmasını ve sokak hayvanlarıma el atılmasını talep ediyor.

Çalmadık kapı bırakmayan Kemal Gelirli, Kışın gelmedi nedeni ile sokak hayvanlarına yer talep ediyor.

Kemal Gelirli Malatya Olay Gazetesine isteklerini anlattı…Gelirli bakın neler dedi?

“Ben Kemal Gelirli, oğlumun tayini Kocaeli Tarım İl Müdürlüğü'ne çıktı. 2018'de buraya gelip yerleştim.

Bir 1 kişi görseli olabilir

Havyan sevgimden dolayı Kocaeli ‘de kendi imkanlarımı zorladım işe koyuldum barınaklar kurup hayvanlara sahip çıktım.

Sahipsiz çok hayvan çoktu. Bu hayvanlar yağmurda soğukta üşümesinler diye kendimce bir barınak icat ettim Orman’iye ve Tarım İl Müdürlüğü’nün karşısına kimseye bir sıkıntısı olmadığı için 4 tane yuva oluşturdum.

Ben canla başla hayvanlara sahip çıkarken başıma gelmeyen de kalmadı.

Tüm baktığım hayvanların yemini veteriner giderini dahi cebimden karşılıyordum. Devletimizin Orman ve Tarım İl Müdürlüğünden gelenler başa teşekkür etti

Duyarlılığımdan dolayı. Ben çöplüğü hayvanlara yaşam alanına çevirmiştim. Ve bu yakında sıkıntı yaşadım bir işim vardı. 10 günlüğüne İstanbul'a gittim İstanbul'a gittiğimde geldim ki yuvalar kaldırılmış. Araştırdım öğrendim Başiskele belediyesi…

Sonra Başkan beyle irtibat kurdum. Başkanla görüşmemin ardından Park ve Bahçeler Müdürü geldi Buraya daha güzel hijyen bir yuva yapacağı yem yardımı veteriner yardımı ve hepsini yapacağız dediler ben de benim sana bunu söz verdiler mi Evet dedim o zaman olur dedim Bir şey olmaz 3 tane yuvayı tarlalarının içine bırakmışlar başka hiçbir şey yok Sonra bir baktım bir gün hayvan rahatsızlanmış Veteriner dedi gelecek 2 gün geçti kimse gelmedi.

Ben de aldım ve veterinere gönderdim dedi ki Hepatit B olmuş getirdim hayvan ertesi gün öldü hayvan ertesi gün öldü bu sefer ertesi gün dedim ya Yüksel bey bunu hani veteriner yardımı aynı şeyi ikinci hayvanda ağzında köpük gelerek köpük gelerek öldüğünü görünce sordum dediler ki zehirlenmiş de o olabilir bu hayvanlar telef oldu.

Ne gelen olduğu ne giden oldu. Kocaeli Valimize Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımıza Vekillerimize sesleniyorum bu noktada kendilerinden destek istiyorum

Bu sessiz hayvanların sesi olmaya çalışıyorum kendim kendimce çok düşman sahibi oldum. Lütfen bunlar artık Sesimi duysun 8 aydır sesleniyorum sesim duyulmuyor.

Sesim duyulsun bu sokak hayvanlarına hepimiz sahip çıkalım barınakta veya başka bir noktada bu hayvanlarımıza bakalım.

Artık sesimin duyulmasını istiyorum.”

Malatya Olay TV…:Malatyalı Kemal Gelirli Kocaeli’de sesinin duyulmasını istiyor

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/SLrfz9Qp3Jo" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, hayvan, sever, Kemal, Gelirli,, Kocaeli’de, sesinin, duyulmasını, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı