MASKİ, elektriği 20 daha ucuz kullanacak; 2022 yılında 20 milyon TL tasarruf
Haber
04 Ocak 2022 - Salı 17:34
 
MASKİ, elektriği 20 daha ucuz kullanacak; 2022 yılında 20 milyon TL tasarruf
Ali Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün elektrik abonelik tarifesinde değişikliğe gidildi.
Ekonomi Haberi
MASKİ, elektriği  20 daha ucuz kullanacak; 2022 yılında 20 milyon TL tasarruf

MASKİ, elektriği 20 daha ucuz kullanacak;

2022 yılında 20 milyon TL tasarruf

Daha önceden Ticarethane Aboneliği tarifesi üzerinde ödeme yapan MASKİ Genel Müdürlüğü artık Sanayi Aboneliği tarifesi üzerinde harcadığı enerji ücretlendirilecek. Yapılan değişiklik ile birlikte MASKİ Genel Müdürlüğü, elektrik giderlerini 20 daha ucuz kullanacak.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, tarife değişikliği için görevlendirilen Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı’nda görevli Makine Mühendisi Mevlana Sancakoğlu’nu, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Akın Kuşdoğan’ı, Elektrik Teknikeri Zübeyir Dağıstanlı’yı makamında ağırlayarak teşekkür etti.

Konu ile ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Elektrik Makine Ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerinin elektrik dağıtım şirketi ile yapmış olduğu ortak çalışma neticesinde yıllık yaklaşık 20 milyon TL’lik bir tasarruf olacağını belirterek, emeği geçen tüm personele teşekkür etti. Mert, “Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığımızın gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda elektrik faturalarını ortalama 20 daha az ödeyeceğiz. Gerçekleştirildiğimiz çalışmalar ile kurumumuz (2021 yılına göre) yıllık 10 milyon TL tasarruf sağlayacak.

 Yapılan ücret değişikliğinden sonra kurumumuzun kazancı iki katına çıkarak (2022 yılına göre) yıllık 20 milyon TL olmuştur. Kurumumuz çalışanlarından Makine Mühendisi Mevlana Sancakoğlu’na, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Akın Kuşdoğan’a, Elektrik Teknikeri Zübeyir Dağıstanlı’ya yaptıkları bu hummalı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MASKİ,, elektriği, , 20, daha, ucuz, kullanacak;, 2022, yılında, 20, milyon, TL, tasarruf,
Yorumlar
Haber Yazılımı