MASKİ Genel Müdürü Mert uyardı; Su sayaçlarınızı soğuktan koruyun
Haber
21 Kasım 2021 - Pazar 18:46
 
MASKİ Genel Müdürü Mert uyardı; Su sayaçlarınızı soğuktan koruyun
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donma tehlikesine karşı abonelerine uyarılarda bulundu.
Yaşam Haberi
MASKİ Genel Müdürü Mert uyardı; Su sayaçlarınızı soğuktan koruyun

MASKİ Genel Müdürü Mert uyardı;

Su sayaçlarınızı soğuktan koruyun

Kış aylarında hava sıcaklıklarının aniden düşmesi ile birlikte su sayaçları ve tesisatlarda oluşabilecek donma riskini engellemek için abonelere çağrıda bulanan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, korumasız ve açıkta bulunan su sayaçları ile su borularının donma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Resim

MASKİ Genel Müdürü Mert, “Sayaçlar ve açıkta kalan su boruları, cam yünü, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalıdır. Sayaç yeri temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmeli. Su sayacının donması halinde ise patlayan sayaçtan akan suyu engellemek için ana vana kapatılması gerekiyor” dedi.

DONAN SAYAÇLARA ATEŞ VE SICAK SU İLE MÜDAHALE ETMEYİN

Açıklama yok.

Bazı abonelerin donan sayaç ve su borularına sıcak su ve ateşle müdahale ederek açmaya çalıştığını, bununda sayaçlara zarar verip, kullanılamaz hale getirdiğini aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Donan sayaca, sıcak su dökülmesi veya ateş tutularak açılmaya çalışılması, sayacın patlamasına ve maddi hasarın artmasına sebebiyet veriyor. Olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerimiz, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, abone numaraları ile birlikte 185 Çağrı Merkezi’mizi veya 0 (422) 377 74 44 no'lu telefon numarasından kurumumuzu arayarak yardım alabilirler” açıklamasını yaptı.

Mehmet Mert Maski Genel Müdürü

MASKİ Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sayaç Ayar Birimi’nde görevli Fatih Hacıoğlu ise teknik konularda detaylı bilgiler vererek, “Zamanında önlem alınmaz ise sayaçların dondan zarar görmesi yüksek ihtimaldir. Abonelerimiz, bizlere ulaşarak teknik anlamda destek isteyebilirler” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MASKİ, Genel, Müdürü, Mert, uyardı;, Su, sayaçlarınızı, soğuktan, koruyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı