MASTÖB Yöneticileri ve Malatyalılar TFF Riva Tesislerinde açıklamada bulundu
Haber
13 Ocak 2022 - Perşembe 16:18
 
MASTÖB Yöneticileri ve Malatyalılar TFF Riva Tesislerinde açıklamada bulundu
Ali Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalılar tek yürek oldu...Öznur Kablo Yeni Malatyaspor maçlarında son 10 haftadır devam eden hakem hatalarına tepkiler çığ gibi
Gündem Haberi
MASTÖB Yöneticileri ve Malatyalılar TFF Riva Tesislerinde açıklamada bulundu

MASTÖB Yöneticileri ve Malatyalılar;

TFF Riva Tesislerinde açıklamada bulundu...

Malatyalılar tek yürek oldu… Bugün de Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) TFF Riva Tesislerinde açıklamada bulundu...Malatya'nın gasp edilen hakları için mesajlar verildi.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor maçların da yapılan hakem hataları yüzünden TFF’ye kayısı ikramı gerçekletirildi.

Bir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

TFF önün de pankart açıldı.

Pankartta şu sözler yer aldı… “Kayısı gözlerin daha iyi görmesini sağlar ve zihnin daha iyi çalışmasını sağlar”

AVUKAT HASAN KOCABEY TFF ÖNÜNDE ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI…:

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor avukatı Hasan Kocabey, “Süper Lig’de son dönemlerde yaşanan hakem hatalarından dolayı Futbol  kulüplerinin, yöneticilerin ve en fazla futbolcuların ne kadar mağdur olduğunu herkes şu aşamada görüyor. Bu mağduriyeti en fazla yaşayan kulüplerin başında Yeni Malatyasporumuz gelmekte.

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Özellikle geçen hafta Trabzon maçında son saniyede verilmeyen penaltımız ondan önceki ay yine Kayseri maçında verilmeyen penaltı ve ondan sonra Kayseri'nin gol atarak iki puanımızın heder olması durumları ve başka birçok maçlar dikkate alındığında Malatyasporumuzun bu sezon içerisinde birçok maçta hakkının yenildiğini görüyoruz.

Biz şurada Türk futbolu adına hatalarıyla artık anılmak istemediğimizi, Malatyasporlular olarak ve Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği olarak bu gidişe bir dur demek için Türkiye Futbol Federasyonu'na bir dilekçeyle şikayetlerimizi bildireceğiz.

Bir 14 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Türkiye Futbol Federasyonu, toplumun algısında şampiyon zaten belli ve düşecek takımlar zaten belli bir algıyı silmelidir. Toplumun algısı Türk Futbolu'na en fazla zarar veren durumdur. Ben burada sadece hakkı yenen, mağdur olan takımların ve özellikle Malatyasporluların sesini yükseltmesinden ziyade hanelerine haksız olarak puanlar katan, özellikle geçen hafta Trabzon maçında verilmeyen penaltıdan dolayı üç puanı hanelerine katan ve haksız şekilde üç puanı alan takımların da seslerini yükseltmelerini istiyorum.

Yani Trabzonspor şahsında bir şekilde bir puan da olsa, üç puan da olsa alan takımların ben bu puanı haneme katmak istemiyorum, ben bu şekilde şampiyon olmak istemiyorum tarzında aslında en büyük serzenişleri göstermeleri gerekir.

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve yazı görseli olabilir

Fair play kuralları gereği ben Trabzonspor maçında son dakikadaki penaltının verilmesiyle ilgili olarak hem futbolcuların, hem yöneticilerin seslerini çıkarmalarını istemiştim. Ama maalesef bunlar olmadı. Bu gidişe bir dur dememiz lazım. Malatyalılar olarak, bir milyon nüfuslu Malatyalı, en az o kadar da dışarıda yaşayan Malatyalılar olarak Malatyaspor'un hakkını yedirmeyeceğiz.

Bu dilekçemizle birlikte sadece hakemlerin cezalandırılması değil, bu zihniyetin de değiştirilmesi için bugün yaptığımız başvurunun ve eylemin bir başlangıç olmasını istiyoruz. Biz yarın çocuklarımıza bu dönemde Türk Futbolu için kötü bir anı bırakmak istemiyoruz. Kötü hatıralarla anılmasını istemiyoruz. Bizim yaptığımız eylemle birlikte diğer bütün kulüplerin, taraftarların ve yöneticilerin de harekete geçerek bu zihniyetin ve bu hatalarla ilgili olarak hak kayıplarının ortadan kalkmasını istiyoruz.

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'TÜRKİYE' görseli olabilir

Aynı zamanda bugün federasyona Malatya'mızın kayısısını hediye edeceğiz. Çünkü kayısı biliyorsunuz hem zihne iyi gelir hem de göze iyi gelir. Maçlardan önce hakemlere ikram edilmek üzere federasyona hediye edeceğiz. Her maçtan önce özellikle VAR hakemlerine, orta hakemlere bu kayısının ikram edilmesini istiyoruz ki herkesin ekran başındaki çocukların dahi görebildiği fakat VAR olmasına rağmen inceleme ve gözlem olmasına rağmen görülmeyen penaltıların ve faullerin ve pozisyonlarla ilgili olarak da kayısıyı hakemlere ikram edilmek üzere federasyonumuza hediye edeceğiz"

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MASTÖB, Yöneticileri, ve, Malatyalılar, TFF, Riva, Tesislerinde, açıklamada, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı