MHP Lideri Bahçeli Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmayacak
Haber
09 Ocak 2022 - Pazar 00:46
 
MHP Lideri Bahçeli Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmayacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle Suriye’nin Tel Abyad şehri sınırında meydana gelen patlamanın ardından şehit olan 3 askerimiz için taziye mesajı yayınladı
- Haberi
MHP Lideri Bahçeli Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmayacak

MHP Lideri Bahçeli Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmayacak

Türkiye'yi yasa boğan 3 Askerimizin Şehit edilmesi üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli, taziye mesajı yayınladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, taziye mesajında şöyle dedi.

‘’Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle Suriye’nin Tel Abyad şehri sınırındaki Gültepe Hudut Karakolu mıntıkasında, terör örgütü PKK/YPG tarafından daha önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcının bir askeri aracımızın geçişi esnasında infilak etmesiyle yüreklerimize ateş düşmüştür.

Bu hunhar ve hain saldırıda üç kahraman askerimiz şehit olmuş, bir kahraman askerimiz de yaralanmıştır.

Vatan nöbetinde şehit olan aziz millet evlatları ve kahramanlık numunesi kardeşlerim; Teğmen Murat Alyakut’a, Piyade Onbaşı Enes Koç ile Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar’a Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Dökülen kanlarının yerde bırakılmayacağına can-ı gönülden inanıyorum.

Şehitlerimizin kederli ailelerine, cesaret timsali silah arkadaşlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum. Son terörist etkisiz hale getirilesiye kadar haklı ve kutlu mücadelemiz durmayacak, bölücülük ve terör musibetinin kökü mutlak surette kazınacaktır.’’

ŞEHİTLERİMİZ…:

S.Er Enes Koç,

S. Er Ertuğrul Ulupınar

ve

Teğmen Murat Alyurt

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA…:

12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ…:

“Akçakale hudut hattında 3 kahraman silah arkadaşımızın şehit düştüğü EYP saldırısı sonrası ateş destek vasıtalarımızla PKK/YPG hedefleri güçlü şekilde vurulmuş ve ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Teröristlere yönelik bölgedeki operasyonlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Lideri, Bahçeli, Şehitlerimizin, kanları, yerde, bırakılmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı