MTB Cup Ulusal Dağ Bisiklet Yarışması Levent Vadisin de düzenlendi
Haber
06 Haziran 2021 - Pazar 20:55
 
MTB Cup Ulusal Dağ Bisiklet Yarışması Levent Vadisin de düzenlendi
Bahattin Bozkuş…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Akçadağ Kaymakamlığı, Akçadağ Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği yarışma, Levent Vadisinde oluşturulan parkur ve yarış alanında gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
MTB Cup Ulusal Dağ Bisiklet Yarışması Levent Vadisin de düzenlendi

MTB Cup Ulusal Dağ Bisiklet Yarışması;

Malatya Akçadağ Levent Vadisin de düzenlendi...

Bir bir veya daha fazla kişi, bisiklet ve dağ görseli olabilir

Levent Vadisin de tarihi bir gün daha...

Saat 10.00 gerçekleştirilen ‘İlk Startta’

Master 30+ :16 Kişi

Saat 12.00 gerçekleştirilen ‘İkinci Startta’

Yıldız Bayan: 2 Kişi

Genç Bayan: 6 Kişi yarıştı.

Elite Erkek: 40 Kişi

Ödül töreninde konuşan İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan; böyle bir organizasyonu düzenlemekten ve ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Vali Aydın Baruş ise yapmış olduğu konuşmasında Levent Vadisinin gerek doğa sporları gerekse de gezi amaçlı olarak güzide bir mekan olduğu vurgusunu yaptı. Konuşmasına devam eden Vali Baruş; “Bu alanda önemli çalışmalar var. Akçadağ Belediyemiz yürütüyor, bizlerde kalkınma ajansımız olarak kendilerine destek veriyoruz.

Bu alanın inşallah ileride çok daha güzel tesislere kavuşması, güzel düzenlemeler yapılması neticesinde önemli bir merkez haline geleceğini düşünüyoruz. İlimiz gerçekten doğal güzellikleri bakımından Türkiye’nin her tarafından gelen misafirlere ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir il. Uluslararası anlamda da insanların gezip görmesi gereken bir il. Burası sadece Levent Vadisi değil bunun uzantısı olan Ozan Kanyonu, Girmana Vadisi, Kozluk Vadisi daha birçok doğal güzelliklere sahibiz.

Resim

Bu doğal güzelliklerin tanıtımının yapılması lazım işte bu tanıtım çalışmalarından birisi de sportif faaliyetlerin bu doğal güzelliklerin içinde düzenlenmesi. Bu anlamda bugün üçüncüsü düzenlenen Türkiye Bisiklet Federasyonunun düzenlemiş olduğu bu yarışın hem Akçadağ’ın hem Levent Vadisi’nin hem de ilimizin tanıtımında önemli olduğunu düşünüyorum. Önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum. Diğer taraftan bizler gençlerimizin her zaman spora yakın olmasını arzu ediyoruz, istiyoruz. Buraya katılan bütün sporcularımız gerçekten hem Malatya’nın hem Türkiye’deki gençlerin spora olan ilgisini arttırması anlamında teşvik edici bir unsur olarak rol alıyorlar.

Resim

Bu nedenle buraya kadar gelip emek sarf eden, fiziken güç harcayan bütün gençlerimize teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık diyorum. Çünkü bir yarışmaya katılmak gerçekten büyük fedakarlıklar gerektiriyor ve o yarışmaya katıldığınız taktirde de orada derece alıp almamanız çok önemli değil o yarışmanın içerisinde yer alarak arkadaşlıklar edinmek ve o yarışmanın size vermiş olduğu hazzı yaşamak rekabet duygusunu yaşamak çok çok önemli. Bunu bütün gençlerimizin tatması lazım.

Resim

Bu etkinlik önemli etkinlikti. Pandemi nedeniyle maalesef seyirci anlamında katılım sağlanamadı. Ümidimiz odur ki bu Pandemi sürecini inşallah atlattıktan sonra daha çok insan katılımıyla bu rekabet duygusu daha üst seviye çıkacak ve yarışmalar daha zevkli hale gelecek. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu gerçekleştirmek dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediye başkanımıza, kaymakamlığımıza, muhtarlarımıza ve yarışma organizasyonunu sağlayan Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkililerine ve esas yarışmayı anlamlı hale getiren tüm gençlerimize teşekkür ediyorum sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Resim

Yıldız A: 1. Ramazan Yılmaz (Konya), 2.Fahrettin Badak (Konya), 3.Cuma Emirhan Berat (Karaman)
Master 30: 1.Ömer Cumhur Boyraz (Kahramanmaraş), 2.Cemal Kuş (Kahramanmaraş), 3.Harun Ömür (İzmir)
Master 40: 1.Ferhat Köse (Erzurum), 2.Murat Karaca (Sinop), 3.Mehmet Özdemir (Kocaeli)

Bir 1 kişi, ayakta, bisiklet ve yol görseli olabilir<span times="" new="" "="" style="box-sizing: border-box">

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MTB, Cup, Ulusal, Dağ, Bisiklet, Yarışması, Levent, Vadisin, de, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı