Polis Teşkilatı 176’ncı; Kuruluş Yıldönümünü pandemi gölgesinde kutluyor
Haber
09 Nisan 2021 - Cuma 14:12
 
Polis Teşkilatı 176’ncı; Kuruluş Yıldönümünü pandemi gölgesinde kutluyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Emniyet Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri, Vali Aydın Baruş’u ziyaret ile başladı.
- Haberi
Polis Teşkilatı 176’ncı; Kuruluş Yıldönümünü pandemi gölgesinde kutluyor

Polis Teşkilatı 176’ncı;

Kuruluş Yıldönümünü pandemi gölgesinde kutluyor

Vali Aydın Baruş, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. 

Resim

Kabullerinden dolayı Vali Baruş’a teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Dağdeviren, Polis Teşkilatının 24 saat esasına göre vatanın ve milletin hizmetinde olduğunu, bu görev bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, pandemi koşulları çerçevesinde hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında da bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Vali Aydın Baruş, “Polis Haftanızı canı gönülden tebrik ediyorum. 10 Nisan Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 176. yıldönümü. Bu yılda pandemi koşulları içerisinde el verdiğince kutlamaya çalışıyoruz. Bu kadar köklü bir teşkilatınmensupları olarak sizleri bugüne kadar Malatya için, Ülkemiz için vermiş olduğunuz emeklerden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Böyle köklü bir teşkilatta görev yapmanın onurunu ve gururunu her zaman taşıdığınıza yürekten inanıyorum.

Bütün şubeleri ile emniyet teşkilatımızın Malatya’mızın huzuru, güvenliği, devletimizin bölünmezliği, ülkemizin bütünlüğü için gece gündüz demeden yirmi dörtsaat mesai sarf ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Vatandaşımızla her zaman iç içe, Malatya’mızın 24 saat huzurunun temini noktasında yapmış olduğunuz vazifeler bizim için çok büyük değer taşıyor. Vatandaşlarımız da bunu takdir ediyor. Sahada gördükleri zaman, sizleri görev başında büyük bir disiplin içerisinde görev yaparken müşahede ettikleri zaman sizlerle de gurur duyuyorlar. Bu vesileyle de görev başında olsun, terörle mücadelede olsun hayatını kaybeden şehit kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum, milletimize başsağlığı diliyorum. Burada trafikten özel harekâta,çevik kuvvetten asayişe bütün birimlerimizle birlikte vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde yaşaması için hep birlikte çalışıyoruz. Bu çalışma anlayışı ile sizlerle birlikte Malatya'nın huzurunu daima korumaya devam edeceğiz.Bu vazifeyi yaparken her zaman milletimizin huzurunun, milletimizin refahının ön planda olması gerekiyor. Diğer taraftan özellikle salgın koşulları içerisinde bütün birimlerimiz yine vatandaşlarımızla birlikte salgınla mücadelede çok önemli görevler yapıyor.Gerek denetim görevleri olsun, gerekse vatandaşlarımızın duyarlılığının artırılması noktasında olsun, uyarı noktasında olsun arkadaşlarımız hep birlikte el ele çalışıyorlar. Bir kez daha sizlere bu çalışma anlayışından dolayı müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Allah işlerinde kolaylık versin, Allah kazadan beladan muhafaza etsin.Bundan sonraki çalışma hayatınızda da sizlerin nezdinde tüm polis teşkilatımızın, Malatya'daki polislerimizin çalışmalarında üstün başarılar temenni ediyorum” dedi.

Resim

Ziyarette İl Emniyet Müdürü Dağdeviren’e, Müdür Yardımcısı Murat Deniz, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Hüseyin Gözükara ve Emniyet Müdürlüğü personeli eşlik etti.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Başkan Gürkan,

EMNİYET TEŞKİLATI ÇALIŞANLARIMIZIN HAFTALARINI KUTLUYORUM

Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bütün Emniyet Teşkilatının haftasını kutladığını belirtti.

Başkan Gürkan mesajında;

“Öncelikle tüm Emniyet Teşkilatı çalışanlarımıza sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde nice haftalar diliyorum. Emniyet Teşkilatımız milletimizin can ve mal güvenliğini sağlama noktasında önemli bir görev ifa etmektedir.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Selahattin GÜRKAN' görseli olabilir

Özellikle içerisinde bulunduğumuz salgın döneminde Emniyet Teşkilatı Çalışanlarımız da büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirme gayreti içerisindeler. Bir yandan halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışırken bir yandan da özellikle bakıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması sırasında da vefa timleri olarak görev yapmış ve tüm halkımızın takdirini bir kez daha kazanmışlardır.

Bu vesileyle bir kez daha Emniyet Teşkilatı çalışanlarımızın haftalarını kutlarken, görevi başında vatan için şehit olan emniyet mensuplarımızı rahmetle, minnetle anıyorum”

TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZIN 176. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

EMNİYET MÜDÜRÜ ERCAN DAĞDEVİREN’İN MESAJI…:

“Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutlarken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve geçmişten günümüze bütün şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı arz ederim. Aziz şehitlerimizin yadigârı şehit ailelerimize başsağlığı diler, kendilerinin ve şanlı gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istirham ederim. Hassaten teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü olması münasebetiyle şehit polislerimize rahmet, ailelerine sabır ve metanet, gazi ve emekli olan teşkilat mensuplarımıza sağlık ve afiyetler dilerim.

Dün olduğu gibi bugün de milletimizin canları, malları, ırzları ve aziz vatanımızın emniyet ve huzuru bizlere emanettir. Bu anlamda devletine sadakatle bağlılıktan, insan hak ve hürriyetlerine saygıdan taviz vermeyen teşkilatımız, ilelebet aynı azim ve kararlılıkla kutlu emanetlerini korumaya devam edecektir.

Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

Umudunu vatanımızı ve milletimizi bölmeye bağlamış şer güçler, boş hayallerini asla gerçekleştiremeyeceklerdir. Suça, suçlulara ve şer güçlere karşı mücadelemiz hukuka uygun olarak, milli irademizin emrinde ilanihaye sürecektir.

Malatya halkımız emin olsunlar ki huzur ve güvenliklerini sağlamak için bütün teşkilatımız en zor şartlarda bile göz kırpmadan vazifesini yerine getirecektir. Bu uğurda silahı, bayrağı ve namusu üzerine yemin eden emniyet teşkilatımız, canı pahasına yeminine sadakat gösterecektir.

Bu vesile ile bu kutsal görevi birlikte ifa ettiğimiz Malatya Emniyet Teşkilatımızda görev yapan teknisyeninden, bekçisine ve emniyet hizmetlerindeki her rütbedeki personelime, görev disiplinleri ve görev aşkları için teşekkür eder, 176. kuruluş yıl dönümlerini kutlarım. Rabbim huzurumuzu, dirliğimizi, varlığımızı, birliğimizi tehdit eden her türlü şerden, hastalık, kaza ve belalardan milletimizi, devletimizi, ülkemizi, Malatya’mızı ve teşkilatımızı korusun.

Saygılarımla…”

JANDARMA'DAN EMNİYETE ZİYAREET...:

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve askeri üniforma görseli olabilir

Malatya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce ve beraberindeki heyet Emniyet Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'i makamında ziyaret etti.

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNDEN EMNİYET MÜDÜRÜ ERCAN DAĞDEVİREN’E ZİYARET…:

Malatya Gazeteciler Cemiyeti  Yönetim  Kurulu, Türk Polis Teşkilatının 176. Yıl dönümü dolayısıyla Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’i  ziyaret etti.

MGC’den  Malatya Emniyet Müdürlüğüne Ziyaret

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Polis Teşkilatının 176. Yıldönümü dolayısıyla Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’i ziyaret etti. MGC Başkanı, Polis Haftasını ve Polis teşkilatının bu anlamlı gününü kutladıklarını belirterek “Polis teşkilatı asli görevlerinin yanısıra, pandemi süresince de en çok çalışan teşkilatların başında geliyor. Bu nedenle Polis teşkilatımızın gününü kutluyor başarılar diliyoruz” dedi.

Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya basınının her zaman desteklerini gördüklerini belirterek “tüm zorluklara rağmen teşkilatımız 24 saat görevinin başındadır. Pandemi süresince zorluklar var ancak bu çalışmamıza mazeret değil. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu nedenle basınımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Polis, Teşkilatı, 176’ncı;, Kuruluş, Yıldönümünü, pandemi, gölgesinde, kutluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı