Ramazan Bayramını Korona Virüs Pandemi gölgesinde buruk kutluyoruz
Haber
13 Mayıs 2021 - Perşembe 04:11
 
Ramazan Bayramını Korona Virüs Pandemi gölgesinde buruk kutluyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kutlu Ramazan ayının ardından bayrama ulaştık…Ramazan Bayramını Korona Virüs Pandemisi gölgesinde buruk kutluyoruz.
Kültür Haberi
Ramazan Bayramını Korona Virüs Pandemi gölgesinde buruk kutluyoruz

Ramazan Bayramını;

Korona Virüs Pandemi gölgesinde buruk kutluyoruz

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona Virüs salgını tedbirleri kapsamında, Ramazan Bayramı boyunca da uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar bu yıl bayramı buruk şekilde evlerin de karşılayacak.

İslam alemi, bir yandan "onbir ayın sultanı" rahmet, bereket ve mağfiret ayı ramazanın ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşarken, bir yandan da bayramı salgının gölgesinde geçirecek. Ramazan’ın son günlerin de terör devleti İsrail’in Filistin’e sandırışı da sürüyor.

Pandemi, bayram namazı ve kutlamaları ile aile büyüklerini ziyaret etme ve el öpme, misafir karşılama ve ikramda bulunma, bayramlık kıyafet giyinme, çocuklara şeker ve harçlık verme gibi birçok geleneği bu Ramazan Bayramı'nda da sekteye uğrattı. Bayramı evde geçireceğiz.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

3 gün sürecek olan Ramazan Bayramı nedeniyle kurum ve kuruluşlarda çeşitli tedbirler aldı.

Malatya Büyükşehir belediyesi Ramazan Bayramı nedeniyle kentin dört bir yanını yıkadı ve şehri Bayrama hazır hale getirdi. Malatya'nın Başkanı Gürkan ekiplerin çalışmasını denetledi ve çalışanların bayramöını da kutladı.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Hanbey Gourup- Malatya Olay Gazetesi-Malatya Olay Televizyonu ve Malatyam Haber ailesi olarak Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI…:

VALİ AYDIN BARUŞ’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI…:

“Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluk hislerini en üst düzeyde paylaştığımız, manevi zenginliklerle dolu bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayrama kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bir milleti kaynaştıran en önemli unsurların başında gelen ve toplumsal yaşamda önemli yeri bulunan bayramlar; insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının içtenlikle dile getirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, herkesin birbirine hoşgörü ile bakma tevazuunu gösterdiği müstesna günlerdir.

Maruz kaldığımız salgın tehlikesine karşı alınan önlemler nedeniyle komşularımızı, yakınlarımızı ve büyüklerimizi ziyaret edemeyecek olmamız Ramazan Bayramı sevincimizi gölgelese de, onlarla birlikte gelecek bayramlara sağlıklı bir ortamda ulaşma umudu bizlere teselli kaynağı olacaktır.

Fakirlerin doyurulduğu, eş, dost ve akrabanın bir araya gelerek gönüllerin şenlendiği kalabalık iftar sofralarında buluşamamış olsak da salgının önümüze çıkardığı engeller maddi kazancımız üzerinde yoksulların hakkı olan kısmı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmamıza engel olmadı. Çünkü biz zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi, paylaşmayı ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen bir milletin mensuplarıyız.

Malatya Valisi Aydın BARUŞ

Bu müstesna günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek ortak amacımız olmalıdır. Bu günleri fırsat bilerek aramızdaki sevgi, merhamet, kardeşlik ve hoşgörü duygularını güçlendirmemiz bayramı hakiki anlamıyla idrak etmemizi sağlayacaktır. Maddi kazanımlarımızı ihtiyacı olanlarla paylaştığımız gibi sevgi, merhamet ve diğerkâmlık gibi yüce hisleri de kardeşlerimizle paylaşma faziletini gösterirsek bayram günlerini tam manasıyla idrak etme mutluluğuna erişebiliriz.

Bu mukaddes günlerde, Şehit Ailelerimizi, Şanlı Gazilerimizi, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, hasta, yaşlı, yetim, öksüz ve kimsesiz kardeşlerimizi hatırlamalı, sosyal mesafenin gönül birlikteliğimize engel olmayacağını telefonla da olsa htirebilmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.

Ramazan Bayramı vesilesiyle, milletimizin huzur içerisinde yaşaması ve vatanımızın bütünlüğü için görev yaparken hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehit ailelerimize, gazilerimize ve yakınlarına bir defa daha şükranlarımı ifade ediyorum.

Saygıdeğer Malatya Halkımız başta olmak üzere Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyor; bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, Cenab-ı Hak’tan hep birlikte sağlık ve esenlik dolu bir bayram geçirmemizi niyaz ediyorum.”

Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Gürkan,

BAYRAMIN SAĞLIK, HUZUR VE BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUM

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ramazan ayını dualarla uğurlarken, Ramazan Bayramının heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

Gürkan, “Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Ancak Geçtiğimiz yılın ilk günlerinden itibaren dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nı bu yıl da buruk bir şekilde idrak edeceğiz. Özellikle son günlerde artan vaka sayılarına bağlı olarak alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı sevdiklerimizden ayrı bir şekilde evlerimizde geçiriyor olacağız.

Şunu da çok iyi biliyoruz ki; birlik ve beraberlik içerisinde, maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralları konularındaki hassasiyetimizi esnetmeden geçireceğimiz bu birkaç günün ardından sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır.

Sevgileri birleştiren, kardeşlik duygularını pekiştiren, hüzünleri azaltan, sevinçleri çoğaltan, Ramazan Bayramı'nın yurdumuza ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur dolu günler getirmesini diliyor, halkımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR’IN BAYRAM MESAJI…:

“Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluş olan mübarek Ramazan ayı sonunda Bayrama ulaşmanın sevinç ve huzurunu milletçe yaşamaktayız.

Bayramlar hayatın getirdiği tüm zorluklara karşın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, ortak değerleri paylaşmanın en yoğun şekilde hissedildiği, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönüllerin yakınlaştığı çok özel günlerdir.

Her ne kadar Dünya genelinde yaşanan pandemi dolayısıyla gerek Ramazan ayını gerekse idrak edeceğimiz Ramazan Bayramını Milletçe biraz buruk geçirsek de bu zor günler, Milletimizin birlik ve beraberliği ile dayanışma duygularını çok daha güçlendirmiştir. Devlet-Millet kaynaşması sarsılmaz bir boyuta ulaşmıştır.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır koronavirüse yakalandı - Son  Dakika Haberleri

Ancak şu anda biraz daha sabır gösterme zamanı. İnanıyorum ki; nice sağlıklı günlerde kavuşacağımız Ramazanlarda iftar sofraları etrafında tekrar buluşarak Camilerde hep birlikte saf tutacağımız, bayram ziyaretlerinde bulunacağımız günlere en kıza zamanda yeniden kavuşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Ramazan Bayramının Devletimizi, Milletimizi, ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza etmesi dileğiyle, tüm hemşerilerimizin ve aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık içerisinde nice bayramlara kavuşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağlıcakla Kalın…”

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. AYSUN BAY KARABULUT’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI…:

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Ramazan Bayramının kardeşlik duyguları içinde idrak edileceğini belirterek “Yanında olamadığınız sevdiklerimize iletişim araçlarıyla da olsa ulaşacağız ve bu mutluluğu paylaşacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un Ramazan Bayramı mesajı şu şekilde:

Aysun Bay Karabulut Kimdir? Aysun Bay Karabulut Haberleri - Diyadinnet

“Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Dostluk ve kardeşlik ikliminin geliştiği, yardımlaşma, dayanışma ve duygu birliğinin arttığı bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı kültürüyle yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan günlerdir. Gönül ister ki geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada coşkulu bayram kutlamaları yapalım, ancak tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen korona virüs salgını sebebiyle, bu bayramı evimizde geçirmek durumundayız. Tabi ki biliyoruz ki bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek, hep birlikte başaracağız ve bu süreci atlatacağız.

Her ne kadar içinde bulunduğumuz salgın sürecinde bu günleri ailelerimiz ve sevdiklerimiz için evlerimizde geçirecek olsak da sevgi, kardeşlik ve muhabbetimizle bu bayramı da hakkıyla idrak edeceğimize inanıyorum. Geleceğe ümit ve güvenle baktığımız bu güzel bayram gününde, yanında olamadığınız sevdiklerimize iletişim araçlarıyla da olsa ulaşacağız ve bu mutluluğu paylaşacağız.

Bu duygularla, başta aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, onların kıymetli aileleri ve evlatları başta olmak üzere, Ramazan Bayramı’nı en kalbi hislerimle tebrik ediyor, milletimiz ve ülkemiz için huzur, barış ve mutluluk vesilesi olmasını temenni ediyorum. 

Tüm akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte Yüce Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, dünyada barışa ve huzura, güzel ve aydınlık yarınlara vesile olmasını diliyorum.”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI’NIN BAYRAM MESAJI…:

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Milletvekili Hakan Kahtalı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir yandan rahmet, mağfiret ve bereket vesilesi bir Ramazan ayını daha uğurlamanın hüznünü yaşarken, diğer yandan ise sevinç ve huzur iklimi Ramazan bayramına kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bizleri bayram sabahına ulaştıran Rabbimize şükürler olsun.

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI MECLİS KONUŞMASI-6.MADDE-19  ARALIK 2019 - YouTube

Bayramlar birlikteliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik bağlarımızı daha da kuvvetlendirdiğimiz mübarek günlerdir. Bu sene de pandemi nedeniyle Ramazan bayramını buruk geçiriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi hep birlikte camilerde saf tutamayacak, bayram ziyaretleri yapamayacağız. Ancak çok iyi biliyoruz ki; birlik ve beraberlik içerisinde, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek sağlıklı ve daha güzel günlere en kısa zamanda kavuşacağız inşallah. Yeter ki gönüllerimiz, dualarımız bir olsun. Bu duygu ve düşüncelerle; kıymetli hemşerilerimin mübarek Ramazan bayramını kutluyor, bayramın şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum.”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA MİLLETVEKİLİ ve MYK ÜYESİ MEHMET FENDOĞLU RAMAZAN BAYRAMI  MESAJI

Mübarek Ramazan ayının hemen arkasından bayrama kavuşmanın buruk ve hüzünlü de olsa heyecanını yaşıyoruz.

Tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah’ın rızasını kazanmaya çalıştığımız kutlu bir dönemin arkasından bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. Cenabı Allah’tan niyazımız Ramazan ayı boyunca  tuttuğumuz oruçları, kalpten edilen dua ve ibadetlerimizi kabul etmesidir.

Ramazan; diriliş mevsimi, tövbe mektebi, huzur ve dayanışma medeniyetidir.

Ramazan bayramı orucun mükafatı, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun, hatır sorma ve gönül almanın , yapılan hataların affedilmesi, kırılan kalplerin onarılması, hayatımızda dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda düşünmemiz için önemli günlerdendir.

Mhp Malatya Milletvekili, Mehmet Fendoğlu Ramazan Bayramı Mesajı - Malatya  Beydağı Haber Ajansı

Ramazan ayının manevi atmosferiyle birlikte idrak edeceğimiz Bayram’ın; birliğimizin perçinlenmesine, kucaklaşmamızın kuvvetlenmesine ve umutlarımızın yeşermesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Tüm dünyanın uzun süredir etkisinde olduğu Covid-19 hastalığıyla mücadele ederek gireceğimiz bu bayram, inşallah sağlıkla karşılayıp normal hayatımıza geri döneceğimiz günlerin habercisi olur. Bu hususta tüm hemşehrilerimizden pandemi koşullarına riayet noktasındaki hassasiyetlerini hiç eksiltmemelerini özellikle rica ediyorum.

Bu mübarek günlerde, Filistin topraklarında meydana gelen ve vicdan taşıyan her insanın yüreklerini dağlayan, bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu insanlık dramı görüntülerine şahit olarak buruk karşıladığımız mübarek Ramazan Bayramı’nın, Filistin’de terörist devlet İsrail’in saldırılarına maruz kalan din kardeşlerimiz için de felaha kavuşma vesilesi olmasını  niyaz ediyor, İsrail’in Filistin’de ve Mescidi Aksa'da yaptığı çirkin saldırıları kınıyor ve lanetliyorum. 

Kadim tarihimiz boyunca Yüce Türk Milleti olarak her daim mazlumun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Müslüman Türk milleti Kudüs’ün çiğnenmesine, mescitlerimizin silahların gölgesinde tutulmasına tahammül etmeyecektir.

Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi; “Kudüs, siyasi ve Siyonist hesaplara kurban edilmeyecektir.”

Şehadete kavuşan Filistinli din kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başı Rahmet, ortası Mağfiret ve sonu Azaptan kurtuluş olan Ramazan ayına veda ederken, birlik ve beraberlik içerisinde arada mesafeler olsa da gönüllerin buluştuğu bir bayram geçirmenizi temenni ediyor,bütün Malatyalı hemşehrilerimin, Aziz Milletimizin ve Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Şu anda milletimizin varlığı, güvenliği ve istikbali için mücadele veren, nöbet tutan tüm  güvenlik güçlerimize sağlık, başarı ve esenlikler temenni ediyor bayramlarını tebrik ediyorum.

BAŞKAN GÜDER’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Güder, bayramların birlik, beraberlik ve kardeşliğin yanı sıra coştukça coşan bir sevgi selinin tarifi olduğunu vurguladığı mesajında, “İslam aleminin ve milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, Rabbimden bizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum” dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İslam âleminin, ‘on bir ayın sultanı' olan Ramazan’ı uğurluyor olmanın hüznünü yaşadığını belirttiği mesajında, “Bir rahmet, mağfiret ve bereket ayını daha geride bırakıyor, Recep ve Şaban aylarıyla müjdelenen mübarek Ramazan ayına yeniden sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşmayı ‘Cenabı Hak nasip eylesin’ diyoruz.

Ak parti battalgazi belediye başkan adayı osman güder: “i̇nsanların  gönüllerine girdiğinizde çok kolay çıkarılamazsınız” - Malatya Haberleri

Bu mübarek ay ki; giderken bile bizleri bayram gibi sevimli ve coşku dolu bir iklime emanet edip gidiyor. Kuşkusuz emaneti başımız ve gözümüz üstünedir ve işte bu sebepledir ki, Ramazan ayı gibi, inananlar için bayramı da bir o kadar mübarektir. Bayramımız mübarek olsun! Yüce Allah, bizleri daha nice bayramlarda buluştursun, bir araya getirip coştursun; yüreklerimizi ferahlık, zihinlerimize berraklık versin.” niyazında bulundu.

“ÖZLEDİĞİMİZ GÜNLERE İNŞALLAH KAVUŞACAĞIZ”

Öte yandan Başkan Güder, Covid-19 salgını dolayısıyla bu yılda bayramın sokağa çıkma kısıtlaması ile iç içe geçirileceğini anımsatarak, şunları kaydetti: “Bayramlar sevincin, coşkunun, muhabbetin en yoğun yaşandığı zamanlardır. Ancak hepimizin bildiği gibi bir salgın sebebiyle zor ve çok hassas zamanlardan geçmekteyiz. Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Bu durum hüznümüzü artırıyor olsa da, sıhhat ve selametimiz için bunun gerekli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Daha nice Ramazan aylarında iftar sofralarında buluşacağız. İnşallah en kısa sürede hepimiz özlediğimiz günlere kavuşacağız. Allah’ın izniyle kucaklaşacağımız, doyasıya kutlayacağımız ve bir arada geçireceğimiz daha nice bayramlarımız olacak. Bu bağlamda sokağa çıkma kısıtlamasının bizim için aynı zamanda bir başka bayramın habercisi olacağını da unutmamalıyız. El ele vereceğiz, güç birliğiyle, sabırla, anlayış ve güçlü bir iradeyle bu zor günleri de atlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve kıymetli hemşerilerimin Ramazan Bayramını canı gönülden kutluyor; Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve bereket getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI;

“Kudüs’te İnsanlık Suçu İşleniyor, Bayrama Hüzünlü Giriyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ramazan Bayramını, terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği hain, gaddar ve çirkin saldırıların gölgesinde hüzünlü ve buruk bir şekilde karşılayacağız. Kudüs ve Filistin asla yalnız değildir.” diye konuştu.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini Yeşilyurt’ta birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bizlere verdiği nimetler arasında en mühimlerinden biri olan bayramlardan ilkine, mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah’a öncelikle hamd-ü senalar olsun. Cenab-ı Allah bu büyük nimetinin sorumluluğunu taşıyabilmeyi hepimize nasip etsin.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Doğu Anadolu'nun En İyi Belediye  Başkanı Oldu - Malatya Yeşilyurt Belediyesi

Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam Âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.

Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır.

Salgınla mücadele kapsamında bu yıl bayramda sevdiklerimizi ziyaret edip, kucaklaşamayacağız. Ancak sıhhat ve selametimiz için kurallara uyarak sevgimizi uzaktan gösterebiliriz. Acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, bu musibetten kurtulmak için bilim insanlarımızın ısrarla önerdiği sosyal izolasyon ve sosyal-fiziki mesafe kurallarına riayet ederek, Bayramı huzur içerisinde evimizde kutlamalı ve geçirmeliyiz.

Yarınlarımızı daha güzel, sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirebilmek adına lütfen bu bayram dikkatli olalım, evimizde kalalım, ziyaretlere gitmeyelim, teknolojiyi kullanalım, sevdiklerimizi tehlikeye atmayalım. Ben bu süreçten milletimizin sabrı ve inancıyla en güçlü şekilde çıkacağımıza inanıyorum.

Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin yaralarına merhem olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Terör Devleti İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ki kutsal mekanlarımız ve orada büyük bir direniş gösteren Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği gaddar ve çirkin saldırıları şiddetle kınıyorum. Filistin ve Kudüs asla yalnız değildir. İsrail'in işgal ederek insanlık suçu işlemeye devam ettiği Filistin topraklarındaki çirkin saldırılarında hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Filistin’de devam eden saldırılar, yaşanan can kayıpları ve çirkin hadiselerden dolayı Ramazan Bayramına içimiz buruk ve hüzünlü bir şekilde giriyoruz. Rabbim bu acıların bir an önce sona ermesinde hepimizin yardımcısı olsun, Filistinli kardeşlerimizin gücü ve kuvvetini artırsın inşallah.

Sonsuz merhamet sahibi Yüce Rabbimiz imtihanlarımızı hafifletsin, sıkıntılı süreçten bir an evvel kurtularak daha güzel günlerde birlikte olalım inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle başta İslam Âlemi ve aziz milletimiz olmak üzere bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANI MESUT SAMANLI’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI …:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Samanlı mesajında; “Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Diğer Ramazanlara benzemedi; fakat bundan sonra gelecek güzel ve sağlıklı günler için bu kapanma elzemdi” dedi. MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı’nın bayram mesajı şöyle:

AÇILMA SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZ BAYRAMLAŞMA HUSUSUNA DİKKAT ETMELİ

"Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Diğer Ramazanlara benzemedi; fakat bundan sonra gelecek güzel ve sağlıklı günler için bu kapanma elzemdi. Bir ay orucun rahmetiyle ve bereketiyle geçti. İhtiyaç sahiplerini gözetmek, düşküne yardım eli uzatmak, kimsesizlerin kimsesi olmak gibi faziletli işlere girişmek gayretlerini gösterdik. Tam kapanmanın da gelmesiyle birlikte, Malatyalı ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz için gereken destekleri verebildiğimiz için; bu ay bizler için huzur dolu bir Ramazan ayı oldu. Bolluk ve bereket ile geçmiş, tüm müminlerin kardeşlerine ulaşıp yardım etmeyi gözettiği bir ay sonrası, Ramazan Bayramımıza kavuştuk.

Bayramlar; bizler için paylaşmayı, dayanışmayı simgeler. Aynı zamanda büyüklerimizi ziyaret etmek, sarılmak, kucaklaşmak gibi manaları da var. Fakat bunları şimdilik diğer bayramlara saklıyoruz. Her şey hemşehrilerimizin sağlığı için, bu yüzden açılma sonrası da kıymetli hemşehrilerimizin bayramlaşma hususuna dikkat etmelerini ve ziyaretlerini daha sağlıklı bayramlara saklamalarını rica ediyorum.

Mesut Samanlı kimdir, hakkında bilgi | Malatya'da Haber

YÜCE TÜRK MİLLETİ HER DAİM MAZLUMUN YANINDA OLDU, OLMAYA DA DEVAM EDECEK

Tüm bunların dışında, bayramımızı zehir etmeye yeltenenler de yok değil. Birkaç gün önce kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi; 'İsrail terör devletidir, şiddeti politik enstrüman olarak kullanmaktadır. Diğer yanda, Batı Şeria’da Yahudi yerleşimci terörü mazlumları evinden, barkından çıkarmaktadır. Kudüs yaslıdır, Gazze hüzünlüdür, Batı Şeria gariptir, Filistin iki ateş arasındadır.'

Bilinmelidir ki; biz, yüce Türk Milleti olarak her daim mazlumun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Saldırılar direkt bizi hedef almamış olsa da; tüm Türk ve Müslümanlara yapılan saldırıları bize yapılmış kabul ediyor; Milliyetçi Hareket Partisi olarak, gereken tepkileri en sert şekilde vermeye devam ediyoruz. Bayramımızı kana bulayanlar, hak ettikleri şekilde cezalandırılacaktır.

"YARINLARDAN UMUTLUYUZ"

Tüm bu olanlara rağmen yarınlardan umutluyuz. Güzel bayramlar geleceğine olan inancımız tam. Sadece bu bayram da bundan önceki birkaç bayramımıza tevafuk olsun. Temkinli ve dikkatli olalım. Başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere, tüm Türk ve Müslüman Âlemi’nin bayramını kutluyorum. Sağlıklı ve barış dolu günlerin tez zamanda yurdun dört bir yanında yaşanması temennisiyle, hayırlı bayramlar diliyorum."

MASKİ, BAYRAMDA İŞ BAŞINDA

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (Maski) Genel Müdürlüğü

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, mesajında Ramazan Bayramı’nın tüm Müslümanlara huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederek, MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin bayram süresince 7/24 görevinin başında olacağını söyledi.

KARATAŞ: TÜM TEDBİRİMİZİ ALDIK

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda MASKİ ekiplerinin bayram süresince 7/24 kesintisiz hizmet vereceğini ifade eden Karataş, “Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek ve oluşabilecek aksaklıkları önlemek için tüm alanlarda tedbirlerimizi aldık. Malatya Genelinde nöbetçi ekipler oluşturularak su ve kanalizasyondan yaşanabilecek sıkıntılara anında müdahalede edeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunsuz bir Ramazan Bayramı geçirmeleri için arıza ve anında müdahale ekiplerimiz hazır bekleyecektir. Hemşehrilerimiz, oluşabilecek aksaklıklar için Alo MASKİ 185 Çağrı Merkezimizden bizlere ulaşabilirler. Bayram süresince sizlere yardımcı olmak adına büyük bir özveriyle görev yapacak olan personelimize şimdiden teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; bu mübarek günlerin Malatya’mıza, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.

MHP YEŞİLYURT İLÇE BAŞKANI MEHMET ALİ KAYA’NIN BAYRAM MESAJI…:

MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya | Gündem 44

Ramazan Bayramı Münasebeti ile Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Sayın M.Ali Kaya yaptığı açıklamada;”Mübarek Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramını idrak edeceğiz.Ramazan ayının ardından bayrama kavuşmanın sevinci ve çoşkusunu yaşayacağız. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da büyükler aranacak gönülleri hoş edilecek,küçükler sevindirilecek.Belki bir arada olamamanın üzüntüsünü yaşayacağız.Pandemi nedeniyle belki sevdiklerimizden uzakta geçireceğimiz bir bayram daha yaşayacağız ama gönüllerdeki birlikteliğimizi de en güzel bayram mesajları ile ifade etmeye devam edeceğiz.Ramazan Bayramında Vatan savunmasında görev yapan Mehmet’çiğimizin Bayramını ve Şehit analarımızın bayramınıda kutluyorum.Tüm İslâm Aleminin Ramazan Bayramını En içten Dileklerimle Kutlar Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder,sağlıklı huzurlu bir Bayram dilerim.”dedi.

MHP BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI İLHAN İLHAN’IN BAYRAM MESAJI…:

“Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Dostluk ve kardeşlik ikliminin geliştiği, yardımlaşma, dayanışma ve duygu birliğinin arttığı bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

MHP(Milliyetçi Hareket Partisi)Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan 8 Mart  Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. – Türkiye Son  Habercilikte Son

“Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı’nı bu yıl toplum sağlığını güvene almak ve bulaşma riskini önlemek için önceki bayramlar gibi coşkuyla ve sevinçle kucaklaşıp büyüklerimizin elini öpmeden, bayram ziyaretleri yapmadan kendi ailemizle evlerde kutlayacağız. Yeniden eski bayram coşkularını yaşamak en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle buruk olarak tamamladığımız Ramazan ayının ve sonrasında kavuştuğumuz Ramazan Bayramının tüm dünya ve ülkemizde huzurun, sevincin ve barışın oluşmasına ve KoronaVirüs (CIVİD-19) salgınından kurtulmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor Türk-İslam aleminin ve İslam dünyasının  Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ramazan, Bayramını, Korona, Virüs, Pandemi, gölgesinde, buruk, kutluyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı