Silahla yaralama olayına tutuklama; Polis bölgesin de neler oldu?
Haber
10 Ocak 2022 - Pazartesi 17:37
 
Silahla yaralama olayına tutuklama; Polis bölgesin de neler oldu?
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polis bölgesin de hafta sonu neler oldu…? Olaylar ve ayrıntıları....Silahla yaralama olayına tutuklama…
Asayiş Haberi
Silahla yaralama olayına tutuklama; Polis bölgesin de neler oldu?

Silahla yaralama olayına tutuklama;

Polis bölgesin de neler oldu?

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerin de hafta sonu meydana gelen olaylarla ayrıntıları aynen şöyle…:

“Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Hamidiye Mahallesinde meydana gelen ikametten hırsızlık olayının faili Meçhul şüphelisi yaklaşık değeri 14.000 TL olan laptop bilgisayar ile birlikte yakalanmış, tahkikata başlanmıştır.

Paşaköşkü Mahallesinde meydana gelen cep telefonu hırsızlığı olayının faili Meçhul 2 şüphelisi yapılan çalışmalarda suça konu cep telefonu ile birlikte yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

Hamidiye Mahallesinde bir işyerinde ihbar üzerine yapılan aramada 1 adet pompalı av tüfeği ile 41 adet yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hap ele geçirilmiş, tahkikata başlanmıştır.

Hanımın Çiftliği Mahallesinde 5 ayrı suçtan aranması olan şahsın ikametinde saklandığı bilgisi üzerine yapılan çalışmada şahıs ikamette yakalanmış ayrıca ikamet aramasında 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 8 adet fişek ve 1 adet 6136 SKM kapsamında kesici alet ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Fırat Mahallesinde yapılan ikamet aramasında bir adet tabanca ve 65 adet 7 fişek ele geçirilmiş tahkikata başlanılmıştır. 

Niyazi Mahallesinde yapılan uygulamada durumundan şüphelenerek durdurduğu bir şahıstan 1 adet ruhsatsız silah ve 4 adet fişeği ele geçirmiş tahkikata başlanılkmıştır.

Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Yaka Mahallesinde hurda araçların bulunduğu depoda meydana gelen 150.000 TL değerindeki açıktan hırsızlık olayının faili meçhul 2 şüphelisi tespit edilmiş olup şahıslardan birinin başka bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşılmış diğer şüpheli ise yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Beylerderesi Mevkiinde bir araç içerisinde yapılan kontrolde 1 adet pompalı tüfek, 1 adet tabanca ve 14 adet fişek ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerce yapılan çalışmalarda durumundan şüphelenilerek durdurulan şahısların üzerinden toplam 92 gr uyuşturucu madde, 350 adet uyuşturucu hap, 6 adet kesici alet, bir adet ruhsatsız tüfek, bir adet ruhsatsız tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirilmiştir.

Ayrıca;

Son bir hafta içerisinde haklarında yakalama emri bulunan 62 kişi yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

“Malatya Asliye Ceza İlamat İlamat Masasınca Hırsızlık suçundan aranan 11 yıl 4 ay 21 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs yakalanmıştır.

Elazığ Yerel İlamat İlamat Masasınca 3 farklı suçtan aranan 11 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs yakalanmıştır.

Malatya Asliye Ceza İlamat Masasınca Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan aranan 15 yıl 6 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs yakalanmıştır.”

Tecde Mahallesinde meydana gelen iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili izlenen 80 saatlik görüntü incelemesi neticesinde tespit edilen şüpheli şahıs yakalanmış sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Barbaros Sokakta meydana gelen Ateşli Silahla Kasten Yaralama olayı ile ilgili olayın şüphelisi olayda kullanmış olduğu tabanca ile yakalanmış sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Çavuşoğlu Mahallesi yeni sanayi içerisinde şüphe üzerine durdurulan el arabası üzerinde 8 adet teyp, 3 adet hoparlör, 6 metre uzatma kablosu ve 1 adet güvenlik kamerası ele geçirilmiş konu ile ilgili 3 şahıs gözaltına alınmış tahkikata başlanmıştır.

Yavuz Selim Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir şahsın yapılan GBT sorgusunda Malatya Ağır Ceza İlamat Masasınca “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak veya Sağlama” suçundan arandığı tespit edilmiş, ayrıca şahsın 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu anlaşılmış tahkikata başlanmıştır.

Gündüzbey Mahallesinde meydana gelen Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda bir adet otomatik tüfek ve iki adet fişek ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.         

Topsöğüt Mahallesinde durumundan şüphelenilen 2 şahsın yapılan üst aramasında 31,35 gr esrar ve 0.36 gram metaafetamin ele geçirilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

Seyran Mahallesinde durumundan şüphelenilen bir şahsın yapılan üst aramasında 0.68 gr metaafetamin ele geçirilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

Özalper Mahallesinde alacak verecek meselesinden dolayı meydana gelen kesici alet ile kasten yaralama olayının şüphelisi yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Çavuşoğlu Mahallesinde meydana gelen güveni kötüye kullanma olayının şüphelisi yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde meydana gelen Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması –Tehdit olayının şüphelisi yakalanarak tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Silahla, yaralama, olayına, tutuklama;, Polis, bölgesin, de, neler, oldu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı